Eski gönderilere bakıyorum da baya kişi teknoseyiri bırakmış. Üyelik silen de çok fazla var ama öylece bırakıp gidenlerde çok var. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Vizuvv @vizuvv

  Burdayım be burdayım. BU RA DA YIM...

 • Unreal Mannequin @mannequin

  Biz de alışkanlıktan duruyoruz, yoksa bir manası yok ki burada kalmanın.

 • eskod @eskodd

  Gamsızdan sonra hayalet şehre döndü çünkü

  • Orcun @orcun

   Murat hoca orta yolu buluyordu gene de Levent abi sağolsun kabatacaz edecez yok edecez zehir kusuyorlar deyip birşey yapmadı. Geçen işte kapatmaya gerek olmadığı falan söylüyordu ama giden gitti kaçan kaçtı, o tren çoktan gitti.

  • mrmetalhead @mrmetalhead

   @orcun TS gibi bir yayın icin oldukça amatör bir hamle idi. O laflar denmeden once neden sakin kafayla düşünülüp, degerlendirip ona gore aciklama yapılmadı... Topluluk yönetirken daha dikkatli olmak lazım.

  • HttPs @https

   sosyal kısmında bir fark hissetmedim ben mg dan sonra açıkçası.

  • Orcun @orcun

   @mrmetalhead Ya ben şeyi beklerdim en azından babacan bir tavırla ya arkadaşlar yeni site yapıyoruz sitemiz altyapımız hazır bu sosyal işi işte akışlı sistemi değiştiriyoruz herşey bizim kontrolümüzde deseydi iş başka yere gidecekti. Milletin yemediği laf kalmadı. Üstüne bize de bir araba dolusu lafın yanı sıra birde telegram ergenleri diye laflar edildi birton hakaret yedik hiç yoktan yere mevzu oldu. Ne gerek vardı ? birsürü sosyal işte forumlu böyle birton hazır altyapılar temalar var zaten. E sitenin barındırması sunucusu da sponsorlu yani bir sınır da yok. Güvendiğin birkaç kişiyi de yönetime alırsın yönetici yaparsın oldu bitti gitti. Recep Baltaş diyoruz adamın yemediği laf kalmadı siyasi olarak saldırdılar adama vs sonuç ? adam 1 haftada işi çözdü yeni sitesini açtı kendi yolunu çizdi oh. Ha kötü veya iyi oldu ama adam kendi yolunu başından çizdi bitti.

  • Unreal Mannequin @mannequin

   @orcun Ben o laflar edilmeden önce her videoyu izlerdim, "oo yeni video gelmiş hadi izleyelim " derdim. Ama o laflardan sonra bir tane bile teknoseyir videosu izlemedim. Youtube'dan aboneliği iptal ettim ve engelledim. Sadece ts sosyali takip ediyorum, onun da pek bir manası kalmadı, dediğim gibi sadece alışkanlık ve buradaki katılımcılar.

  • mrmetalhead @mrmetalhead

   @orcun yazdıklarına katılıyorum. Bazı insanlarda dinamiklik, bir atilganlik var ve illaki bir sekilde kendilerini yer buluyorlar. Recep'in Apple'a urun göndermiyor o yüzden de bir şey beklemeyin dediğini görmedim hiç. Bir bakıyorum Windows 11 icin tutorial cekmis, iki gun sonra Hackintosh tutoriali var 🙂 Yapan her turlu yapıyor, öyle boyle demeden.

   Tabi LP nin bakisi farklıdir ona lafım yok ancak Recep veya da onun gibi olanların farkini belirtmek icin yazdım.

   Bu Apple özelinde de degil aslında Xbox ta mi, yoksa AMD de mi benzer bir kirginlik yasanmisti. AMD ryzen incelemeseydi sanırım gelmemişti bir turlu. Tam da hatırlayamadım simdi kusura bakmayın. Ancak o olaydan aklımda kalan, isin mutfak tarafında ne olursa olsun, izleyici olarak ben niye bunun bir parçası oluyorum? PR ajansı ile gecen iletişim veya iletişimsizlik neden bana da sunuluyor? TS özelinde ele almayada gerek yok Linus vs de yapıyor aynisini. Normalde AMD/Apple veya da hangi markaysa artık urun göndermiş veya da göndermemiş beni ilgilendirmemesi lazım. Yayıncı bir sekilde temin edip objektif bir sekilde inceleyip bana sunmasını beklerim ben. Ki boyle olsun, TS Plus ne olacaksa artık abone olalım. Haftalık gundem podcastine de abone olalım. Yeter ki AMD urun göndermedi diye bir kaç program boyunca bize dert anlatılmasın.

   Belkide ben yanlis düşünüyorum, bana profesyonellik disi geliyor bunun gibi durumlar. Umarım anlatabilmişimdir.

   *Bu arada Apple Podcast te bazı yayınlar ücretli abonelik opsiyonu sunuyor, gayette güzel bir para oduyorsun, TS de aktif degil mesela. Yazılımla ilgili bir iki podcast var, hoşuma giderse ücretli abone olmayı düşünüyorum. Ben olsam bu imkanına degerlendirirdim. Haftalık Gundem Degerlendirmesi TR icin onemli bir podcast, yıllardır devam ediyor, yıllardır da podcast isinden para kazanilamadigi aslında kazanılabilmesi gerektiği, ki bu sayede daha da gelişeceği söyleniyor. Artık imkanlar da var yani, degerlendirmemek icin bir neden göremiyorum.

  • Orcun @orcun

   @mrmetalhead Ya TS en başından beri bir emekli modunda. Akmasa da damlıyor artıya eksiye girmeyelim kendi çizgimiz bu böyle gitsin mantığında dönüyor bu iş. E ama ondan sonra da bakıyoruz ki izlenmeler kötü, 10 bin 20 bin vs. e şimdi 30 40 bin aboneli adamların izlenme oranı neredeyse değil mi ? e bu kadar emek bu kadar şey boşa gidiyor yazık. Ama bunlar yapılıyor ondan sonra da deniyor ki değmiyor ondan yapmıyoruz işte akı bilmemnesini karşılamıyor falan. E nasıl olacak bu iş ? zamanında Murat hocayla çokça kez konuştuk burada. Bu akış yetmiyor sistem çok eski değişecek güzelleşecek dedi hop pandemi girdi iş yattı dedi para yok vs. vs. hani birşey diyoruz hep aynı şeyler deniliyor para yok para yok plustan bu kadar geldi bilmemneden bu kadar geldi katkı olmasa ts'i kapatırız vs. vs. ya kardeşim senin işin buysa bu işi ya adam gibi yap ya da yapma bitti. Yani ben niye ts'in sorunlarına ortak olayım ki ? ben senin izleyicinim, yıllarca plustan destekte olduk sonuçta site üstünden de insanlara yardım ediyoruz yorum yapıyoruz öyle değil mi bir etkileşim ve katkı içerisindeyiz. E sonuç ? telegram ergenleri yok zehir kusuyorlar, yok bana küfrediyorlar akıştan vs. yemediğimiz laf kalmadı. E sen böyle yaparsan ben seni niye izleyeyim ? niye sana katkı sağlayayım ? Ben buna bir iş gözüyle bakıyor olsam bugün giderim dh de yazarım orada burada yazarım tanıdıklarım var insanları tanıyorum birileri el atar birşeyler de yapabilirim değil mi ? e ama istemiyorum gerek duymuyorum çünkü bu benim işim değil.

  • mrmetalhead @mrmetalhead

   @orcun males durum boyle. TS Sosyal ilk ciktiginda çok iyi idi, hatta taktik etmeye bile calisanlar oldu. TS Plus ta TR de güzel bir adimdi, sektöre ornek olacak bir adim attılar aslında. Potansiyel çok buyuku. Kullanıcı incelemeleri de mesela gayet güzel bir özellik TS deki, çok güzel incelemeler yazdı insanlar. Kusenler hesaplarını silip giderlerken, o güzel incelemeleride sildiler maalesef. Neyse uzatmaya gerek yok, kacinciya bu konuları yazılıyor hatırlamıyorum, ancak çok defa konuşuldu burada, seninde yazdigin gibi.

   Reddit kullanmaya başladım biraz ancak acikca söyleyim tek açıp ta takildigim site var oda TS, yıllardır boyle. Her ne kadar pek bir şey yazmadamda buradayım cogunlukla. 🙂

   Artik kaç kisi kaldıysak Boyle devam gittiği yere kadar. Uye alimi kapandigindan beri pek bir birini engelleyen de kalmadı gibi, onceden su beni niye engelledi diye durum paylasanlara çok denk geliyordum. Ya artık herkes engelleyeceğim herkesi engelledi, yada pek insan kalmadı diye insanlar biraz daha sag duyulu davranıyorlar 🙂

  • Orcun @orcun

   @mrmetalhead Benim mesela engel listem çok basit. Bana şahsi hakaret etmişler veya malum partici arkadaşlar hep. Normalde yani çok böyle trolleşmiyorsa birini ben asla engellemedim. Valla bakalım ya böyle azalarak bitecek gibi duruyor da ne zaman göreceğiz. 🙂

 • Theo @theo

  Bırakıp gitmediler, gitmek zorunda bırakıldılar 😀

 • arandur @arandur

  Eh, gidildi ama cokcekirdek ortamı da son derece yavaş ilerleyen mesajlardan ötürü coşamıyor.

  • Orcun @orcun

   Valla orada takılmıyorum zaten oranın da belirli kitlesi beni istemiyordur. Ama senelerdir olan birşey, buranın aktif kitlesi yani arada fikir beyan eden işte takılan vs 200 kişi ya var ya yok. Lafta var evet 500 kişi 1000 kişi okey ama bunlar uykucu tayfa. Şimdi zaten o site özelinde bazı sıkıntılarda oldu derken ts kitlesi üşengeç bir kitleydi. Kimisi ben başkasının sitesinde yazmam etmem siler giderim deyip gitti. Kimisi bizim eski gruptaydı ki onlarında çoğu işte sırf orçun'a ilerde işimiz düşer, işte soru soruyoz cevap veriyor yardım ediyor vs. diye katılan tayfaydı malesef. Arada öyle gelip sohbete katılan yoktu yani. 220 kişiydi en son aktif yazan yani son 3 gündür yazan kişi sayısı 50 idi. Bizler gibi feci aktif takılan bir 5 10 kişi vardı onlar döndürüyordu zaten. Yani kitlesi teknoseyirin böyle yani, o yüzden bunu bölmenin bir manası yoktu aslında ama mevzular başka yerlere gitti, orada bir saçma sapan durumlar oluştu derken insanlar yıprandı bıraktılar.

 • SezerUrun @sezerurun

  LP'yi Abdulhamid'in yalnızlığına bırakmyacağız.