#filmtavsiyesi

Görsel efektleri ve sanat yönetimi bence başarılı. CGI marvel filmlerindeki gibi, çoğu defa kendini hissettirmiyor.

https://youtu.be/VvSrHIX5a-0?si=odDrw73JXPFA25vO

GODZILLA MINUS ONE Official Trailer 2

GODZILLA MINUS ONEOn December 1, a new reign begins. Tickets are now on sale: https://ow.ly/EybW50Q3MG1Written and Directed by Takashi Yamazaki.In theatres n...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Centurion @burakdogn

  Bugün izlemeyi düşünüyorum . uzun zamandır bekliyordum.

 • İbrahim Kubat @ibokubat

  Ben de dün akşam izledim. Güzel bir Godzilla filmi olması yanında güzel de bir dram filmi olmuş.

 • sawgent @sawgent

  Godzilla 2014, Shin Godzilla ve Minus One'ı arka arkaya izledim geçen günlerde kıyaslama açısından.

  Bence aralarında en iyisi yine 2014. Shin Godzilla bile bu son filmden iyi olabilir genel anlamda. Ama bunların hepsi "Godzilla" kalibresine göre tabi.

  Bu yeni çıkanda yine insansı dramanın dibine vurmuşlar. Koca radyoaktif canavarla gerilla taktikleri üzerinden savaşmaya çalışıyorlar. Ben bu açıdan filmi Independence Day'e benzettim. Hayal kırıklığı bir finalle de olay bitiyor. Planlarını kendi içlerindekiler de izleyiciyle aynı soruları sorarak eleştiriyorlar aslında ama normalde bildiğimiz canavarda işe yaramaması gerekirken oldurulmuş. Bunun için de canavara bir takım kusurlar/zayıflıklar eklemek gerekli tabi. Dengelemek için de aslında ağzından çıkan ışını abartmışlar bu sefer. Tasarımını beğendim açıkcası yeni canavarın. Savaşa da göndermeler vardı.

  Shin Godzilla'yı izlerseniz orda gerek görsel gerek ses efektlerinin bilinçli şekilde "eski" tip yapıldığını farkedeceksiniz. İnsani dramanın yerine de ciddi anlamda siyasi eleştiri içerir. Plan yine tırttır. Japonların her iki filmde de Godzilla'ya doğal afet gibi bir bakış açısı mevcut. Mücadele yöntemleri de biraz doğal yöntemler o yüzden. Hollywood yapımı olanlarda Godzilla bariz düşman yada müttefiktir.