Fallout dizisi şu ana kadar uyarlanmış en iyi oyun dizisi bence. Last of Us da çok başarılıydı ama yapım olarak baktığımızda bence bir tık geçmiş Fallout.

Diziye başlamadan şu iki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

--Fallout hikayesi hakkında zaman çizgisi ( Konu hakkında en iyi en sade özeti yapmış)
https://www.youtube.com/watch?v=UhGuTE2qYyE&t=7s

--Sevgili Orhunun videosuda üstüne bir cila atıyor sonra diziye başlayın 😀
https://www.youtube.com/watch?v=RdwZCENAFZs

#Fallout #dizi #Yabancıdizi #Tavsiye

Fallout hikayesi hakkında zaman çizgisi

Fallout dünyasında 1900'lerden 2300'e uzanan zaman çizgisinde neler oldu, neler yaşandı, biz neler yaşadık (oynadık), tüm bunların konuşulduğu Twitch'teki ya...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  SPOİLER UYARISIDIR

  Fallout evrenini severim oyunlarını baya oynadım ama diziyi ben çok beğenemedim. Evren olarak evet evreni çok güzel yansıtmışlar. Ama duygusal olarak karaktere bağlanayım dediğinde o malesef yok. Hortlak denilen abi hariç dizide dikkat çeken başka bir karakter de yok. Ha var ama yani varla yok arası desek daha doğru hiçbir bağ kuramıyorsunuz. Last of dizisi de mesela karakterleri oyundan bildiğimiz için sevemedik ama onda işte insan kendini karaktere bağlayabiliyor bir bağ kurabiliyordu. Özellikle joel ve ellie karakterine duygusal olarak bağlanmak çok güzeldi. Bu dizide ben işte onu yapamadım karakterler çok çiğ daha çok bana dizi blood drive dizisini anımsattı bunun gibi benzer dizileri daha çok anımsattı.

  • arthapot @arthapot

   Tabi ki burada kişilerin beklentileri de beğenip beğenmemede bir etken. Kişilere bağ durmamaları benimde dikkatimi çekti evet bir bağ kuruluyor ama dediğin Last of Us gibi çok derin ve yoğun değil sebebi şahsi fikrim oyunlar gibi vault'lar üzerinden gidebilmek için mesela 2. sezonda devamını gördük 3 de farklı bir vault'un farklı hikayesini görebiliriz. Fallout haklarına sahip şirket muhtemelen istedi dizi patlarsa veya tutsa bile 2-3 gitti sonra bitti yeni serilere bu sayede kolaylıklar geçebilirler, mini diziler de gelebilir mesela bir vault'da 3-6 bölümlük bir olayı anlatan bunlara kapı açıyor bu durum, bence bundan.

  • Orcun @orcun

   @arthapot O neydi böyle maximus muydu ? armor'ı çalan arkadaş vs. onun hikayesini 50 kere gösterdiler. İşte bu hortlak abimizin hikayesi en baştan gösterildi falan sonra iş değişti şirkete karımı kızımı ne yaptınız diye falan sordu vs. olay örgüsü hikaye olarak bir verildi finalde de zaten belli ki yani 2. sezon da bu tonda gidecek gibi duruyor. Ama işte gene de insanı 1. sezonda karakterlerin kendine bağlaması lazım. O en başta kız mesela vay babam babacımı kaçırdılar falan o kızın bir hikayesi yok ki sadece vault sakini o kadar. Tarikat gibi takılan bir dinciler falan vardı ama işte kendine bu karakterler bağlayamıyor. Hani bir fringe izlerken o walter'ın hikayesi o karakteri bağlanmak falan çok güzeldi. İşte en basiti son dönemlerde sıçıp batırıldı ama walking deaddeki rick karakteri gene o konuda iyi, daha böyle birsürü diziler var. Ha keza en son westworld o dizi 1. sezondan sonra bitti. O kadrodan sonra 2. sezonu 3 derken dizi kızın dramasına döndü. Alakasız karakterler hortladı ve fişini çektiler. Doctor who mesela devamlı doktor değişiyor yanılmıyorsam, ben ilk 5 sezondan sonrasını izledim ama asla sarmadı çünkü doktora alışmışız ya beni koparttı diziden bıraktım. Böyle mesela ana karakterin değiştiği veya yancıların çok değiştiği dizileri ben bırakıyorum devam edemiyorum.

  • arthapot @arthapot

   @orcun sen dizide filmde karaktere çok bağlanmayı seviyorsun o zaman 😁 bence bu dizide bağ yeterliydi. Bir başka açıda oyunlardan uzak kişilere izletmek mesela ablama önerdim bayılmışlar arka arkaya 6 bölüm izledik zor kapattık diyor. Oyuncular dışındaki insanlara çok külliyat yada çok arka plan girersen karaktere kopuyor sevmiyor dizide anlatsın ne varsa diyor belki ondan seçtiler. Şu maximus’un o dolaptan çıkışı evet 20 defa gösterdi oynayan çocuk montajcı arkadaş çocuğu galiba her boş bulduğu yere koymuş 😂

  • Orcun @orcun

   @arthapot Öyle, ya oyunlarda da severim, karaktere beni oyun bağlıyorsa grafik falan umurumda değil. 😀 Ya çocuk harbiden birinin akrabası falan, 50 kere çıktı 50 kere o sahneyi gösterdiler. Ya sonrası öncesi ne ? şehirde heryer yanmış patlamış bir buzdolabı sağlam ne hikmetse ondada çocuk çıkıyor. hadi çıkıyor bari sonrasını görelim ya ? yok aynı sahne 50 defa gördük. Titanı falan kullanıyor uçuyor iron man gibi yerde takılıyor eleman geliyor kabloyu kesiyor falan, son finalde de koyboy diyor bunda bir açık vardı gögüste metalinde bilmemne oradan vuruyor öldürüyor falan. 😀 ya komple komedi o sahneler ama izledik işte. 😀 Adamın silah sesi bile ayrı komediydi. yok bu soğuk füzyon yok bilmemne kafasını kesti adamın kız bilmemne ya saçma sapan gitti aslında dizi ama işte bana o yüzden böyle blood drive dizisi gibi bir tad verdi o evrende geçiyor gibiydi.

  • arthapot @arthapot

   @orcun ben dozunu sevdim bence evreni dozu iyiydi ya 😁