Askerlik celp dönemime 8 gün kalmasına rağmen sevk başvurusu yapıp sevk belgemi alamıyorum aynı problem ile karşılaşan oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bitlikarinca @bitlikarinca

  Ben dün aldım e devletten sevk belgesini

 • Mr.Bell @mr-bell

  Çıkması lazımdı. Araya bayram girmese arayın derdim ancak şuan mümkün değil. Muhakkak bayram sonu arayıp görüşün. Biraz son dakika çıkıyor ama şimdiye çıkmış olması lazımdı.

 • evren avid @evrenavid

  yanına ağrı kesici, telefon kartı, fener, ıslak mendil, mümkünse mp3 player (radyosuz) ve dergi al...bunları boşuna saymadım, hepsi lazım

  • Mr.Bell @mr-bell

   Kapıdan ağrı kesici vb ilaçları reçete yoksa almıyor. Reçete varsa kendileri kilit altına alıyor. Diğer türlü kaçak Gökçek sokması lazım. Mart celbinde gittim, yakın zamanda geldim.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @mr-bell her gün içtiğim doktor raporlu ilaç var o nasıl oluyor hocam

  • Mr.Bell @mr-bell

   @deniz-fidan Rapor yanınızda olsun bir kaç nüsha. Girişte sorarlarsa söyleyin, ilaçları attırıyorlar diğer türlü. Adınıza tutanakla kayıt altına aldırın. Birlikte yada bataryada revir görevlisi olarak seçilenler size ilaç saati imza karşılığı verecek. Bizim orada öyle oldu. Erzincan da yaptık biz.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @mr-bell Benim de erzincan. Açıkçası hiç böyle şeylerle uğraşmak istemiyorum saklamanın bir yöntemi var mı sizce bavulu vs çok detaylı mı arıyorlar?

  • Mr.Bell @mr-bell

   @deniz-fidan Öncelikle geçmiş olsun. İçeri girerken arkamda bekleyen olmadığı için benim çantamı komple boşaltırdılar. Giren arkadaşların hemen hemen hepsinin boşaltılmış. Hatta benim ağzı açık diye arko kremi ve bir kutu daha kremi attırdılar lakin bir uzman çavuş gelip askere kızdı adamın kremini neden atıyorsunuz diye öylelikle geri alabildim.
   Ben sevk tarihi 7 iken 8inde oraya vardım ve teslim oldum. O yüzden nizamiyeye yakın olan bir yerde askerlik yaptım ancak sonradan gelenler nizamiyeye uzak tarafta havancı olarak yaptı.
   *****************************************************************************************************************
   Direkt tavsiyem şu; evde boşta duran bir turkcell faturasız sim kart varsa gitmeden buradan askercell kısıtlarına çevirin ve 10 numarayı tanımlayın. Sivil sim kartı cüzdana veya gizli saklı sokabileceğiniz bir yere sokup girin. Komutanlar salak değil sivil sim olduğunu biliyor ancak tahminen geçmişte yaşanan olaylar nedeniyle bu sim konusunu biraz kastırıyorlar. Erler sivil sim ile takılıyordu ancak bizim telefonlarada askercell takılıydı, benim yanımda askercell sim olmadığı için ve askercell sim olmazsa telefonu içeri almayacaklarını beyan ettikleri için zorunlu olmamasına karşın zorunda kalarak 850 lira vererek Turkcell üzerinden orada bulunan satıcılardan (erzincanda bir bayi) almak zorunda kaldım ve abuk sabuk bir numara oldu ki muhtemelen geçmişte kullanılmış edilmiş bir numaradır. Komutanlar direkt sivil sim aramıyor ancak içtimalarda eğer sivil sim varsa teslim etmenizi, teslim etmez ve yakalanırsanız ceza alabileceğinizi üzerine basa basa söylüyorlar. O sebeple sivil sim varsa ve ekseriyetle mesai saatinden sonra koğuşta veya haftasonu takıp kullanırsanız zaten o saatlerde askercell de açık olduğu için kimse kontrol etmiyor ki dediğim gibi sivil sim olduğunu da biliyorlar.
   Hafta içi mesai saatlerinde komutanların göreceği şekilde konuşursanız çarpılırsınız.
   *******************************************************************************************************************
   Tugay komutanı çok babacan bir adam, whatsapp ve telegram grupları dahil bir çok grupta varlar ve sosyal medya dahil bir çok kanaldan yazılan ve çizilenleri takip ediyorlar ki ettiklerini de iftar yemeğinde belirtmiş.
   Dediğim gibi mart ayında oradaydım eğer merak ettiğiniz bir şey varsa discord veya telegramdan sorabilirsiniz, bazı şeyleri açıktan yazmak çok efektif değil.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @mr-bell hocam hiç turkcell hattım yok ki valla 🙁 telegramınız nedir ordan daha rahat konuşuruz haklısınız

 • evren avid @evrenavid

  yinede telefon kartı şöyle avantajlı, çaldırıp kapatabiliyorsunuz, geri aradıkları zaman, ankesör matrix filmindeki gibi çalıyor :---) gecenin karanlığında, gazino bahçesine inip ankesörde konuşmak çok güzeldi...ilaçtanda 3 adet veriyorlar, geri kalan zarfa konuyor...eğer güçlü ağrı kesici götürmezseniz, revirde sabah1, akşam 1 parol veriyorlar...