Bu seneki hastalıklar çok garip. Normal soğuk algınlığı gibi başlıyor ama uzun süreli öksürük şeklinde devam ediyor. Neye yakalandık bilmiyorum. Pazar gününden beri toparlanamadım. O kadar antibiyotik vs. kullandım ama. Kendinize dikkat edin. Mide ağrısı, baş ağrısı, şimdi de bel ağrısına çevirdi gibi. Günlerdir yatmaktan da olabilir tabi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Semih Karcı @semih-karci

  İlaç olmayınca iyileşmek çok zor boşuna antibiyotik vs veriliyor. Anti viral alman lazım. Şimdi bir kan testi yaptırsan enfeksiyon 100mg’nin altında olmaz. Enfeksiyon atıcı takviye gıdalar alırsan 2 güne kalmaz geçer ama normal şekilde vücudun atmasını beklersen daha bir 10 gün enfeksiyon vücudunda kalır

 • Nakahella @nakah

  Şu an saysalar 100 bin aynı vakadan vardır. 😀

 • s1234 @s1234

  Kuzen gitmiş, doktor infuleza demiş ama kızcağız 5-6 gündür sürünüyor. Bugün tekrar gidecekti. Ne yapmış sormadım. Geçmiş olsun hocam.

 • Hater @hater

  Hocam cok fazla sey kullaniyorsunuz. Ben de hastayim ama kendi kendime iyilestirmeye zorluyorum burda insanlar ilac nedir bilmiyor. Ayrica ustte arkadaslar covid falan cart curt demis abi unutmadiniz hala ya eu da agzina bile alan yok cildirmissiniz resmen.

 • hakan86 @hakan86

  Geçmiş olsun, ben de 1.5 hafta boyunca öksürdüm, hiç böyle olmazdı. Şimdi evdekiler de hasta.

 • Hybrid @hybrid

  Aynısını yaşadım sadece kuru öksürük vardı 2 haftadan daha uzun sürdü.

 • AB9 @sqn

  bunu da aşıya bağlarlar hemen. insanlar 4 senede toplumun nasıl hareketsiz, bağışıklığı düşük hale getirildiğini görmüyorlar malesef. nüfusu azaltmanın en temiz yolu da bu zaten, tembelleştir, ilaca bağımlı hale getir, yaşayan da zombi gibi yaşasın, ölenler de nüfusu azaltmış olur.

  yarın sabah gaza geldiniz ve koşmaya karar verdiniz, 5 km yürüme koşma arası bir tempoyla bitirdiniz, tebrikler, dünyanın %87'inden daha hızlısınız. çünkü koşan kişi oranı %13, onların da büyük çoğunluğu kuzey avrupa zaten. türkiye ortalamasında %3'lük dilime rahat girersiniz. bisiklet zaten tehlikeli, yapılmaz. doktorlar o yüzden televizyonda bas bas "yürüyün" diye yırtınıyorlar, çünkü insanlar yürümüyor bile. bu kadar sporsuz bünyelerin hastalığa yakalanması şaşırtıcı gelmiyor bana. bisikletçiler olarak hastalık başladığında bisiklete biner, terler, vücuda savaşması için imkan tanırız, emin olun düşündüğünüz gibi olmuyor, sadece biraz performans düşüklüğü oluyor, sonrası çok daha hızlı atlatma süreci.

  hareketsizliği anlattım, biraz da bağışıklık mevzusu, hepinizi ilaca bağımlı hale getiriyorlar, bunu ilaç firmaları empoze ediyor. halbuki önleyici tıp diye bir dal da var ve destek görmüyor. hastalık dışında probiyotik alıp metabolizmanızda aktif hale getirirseniz kilo probleminiz de düzelir, hastalıklara yakalanma olasılığınız da düşer, sağlığınız da iyileşir. daha yazarım da uzun diye okumuyor nasılsa kimse.

  • Hamdi @hamdi

   Okudum. Probiyotik kullanıyorum düzenli, multivitamin alıyorum. Omega-3 e kadar eksik etmiyorum. Ara ara kan veriyorum değerlere bakılıyor vs. Hareketsiz kalmayı da sevmiyorum. En kötü günlük yürüyüşümü yaparım. Ekstradan oldukça halı saha vs. Buda Ramazan nedeniyle. Aslında fitness ve yüzme de yapıyordum çok yoğun olmasada haftada 1-2 gün. Beslenmeme dikkat ederim, bol sıvı tüketirim vs. Ama bu halde ben bile yakalandım. Yapacak birşey yok. Keşke önleyebilsek.

   Pandemiden sonra bağışıklık sistemim çok zayıfladı. Onu çok net hissediyorum. Önceden hasta olduğumda yattığımı bilmezdim. Şimdi en ufak gripte 1-2 gün yataktan çıkamıyorum. Aşının etkisi de olabilir bilemiyorum, covidin etkisi olması daha muhtemel. Sonuçta en az 1 kere onu da geçirdik.

  • arandur @arandur

   @hamdi ben de açıkçası hem aşıları oldum, hem covid geçirdim ama pandemi sonrası daha sağlıklıyım. Yatacak kadar hasta olmuyorum. Çünkü daha hareketliyim spor anlamında, uykum düzenli, kilo verdim, su içiyorum vs. gibi bildiğiniz şeyler. Ayrıca vitamin takviyesi de almaya başladım, ben bunun faydasının olduğunu düşünüyorum.

   Herkes pandemi veya aşılara suç atma kolaylığına kaçıyor ama bunlardan hariç olarak ne kadar da hayat düzenimizin berbatlaştığı gerçeğini es geçiyoruz. En basitinden telefon düşkünlüğü bile 2 kat artmıştır pandemi öncesine göre. Ambalajlı ürünlerin ve tarımsal ilaçlı meyve-sebzelerin tüketimi hakeza. Sayabileceğimiz çok şey var ama kimse kusuru kendisinde bulmuyor. Ben kendim de öyleyim. Eksik olduğum konularda hemen kulp buluyorum. Daha fazla sebze tüketmeliyim mesela ama hazırlayacak vaktim mi var diye kendimi kandırarak yola devam ediyorum.

  • Hamdi @hamdi

   @arandur aslında pandeminden sonra diyerek bende tam olarak bunu kastediyorum. Yaşam alışkanlıklarımız, mental durumumuz çok bozuldu. Ama gördüğüm kadarıyla çevremdeki nadir şanslı insanlardan birisiniz. Zira benim durumum bile iyi kabul edilebilir. Millet kırılıyor.

  • arandur @arandur

   @hamdi genelde çocuğu olanlar hasta. Benim etrafımdaki bekarlar sağlıklı ama çocuklu ailelerde herkes kırılıyor. Çocuklar üzerinden bir hastalık durumu olabilir.

 • Hamdi @hamdi

  Bir hafta oldu ama hala bir iyileşme belirtisi yok. Çok garip. Aşırı huzursuz ve rahatsız ediyor beni. Tam bayram öncesi hiç güzel olmadı.

 • Hamdi @hamdi

  İkinci haftaya girdik ama hala düzelme yok. Özellikle gece yattığımda öksürük tutuyor. Sinüslerin dolu dedi doktor, antibiyotik verdi. Onu kullanmaya başladım ama. Var mı benzer bir durum yaşayan? Ne kadar sürüyor acaba tahmini?