Eskiden her seçim öncesi her yerde “oy ve ötesi“ tarzında kuruluşlarla ya da gönüllü müşahitlik yoluyla seçim güvenliğini arttırma çalışmaları olurdu, bu seçimde hiç görmedim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tai per Dog Un @alipektas

  Pirokrat dededen sonra "s*krler bizene akü" dediler muhtemelen. xd

 • cihat emre @cihat-emre

  ee parti teşkilatları ne güne duruyor babayiğit

 • ozeba @ozeba

  Bugüne kadar anlamlı bir fark bulamadıkları içindir bence. Bir kaç sandıkta beceriksiz birilerinin yanlış yazması ile oluşmuş hatalar dışında bir şey çıkmadı ki ortaya. Ya da ben görmedim. Örneğin son cb seçimlerinde iki tarafta o kadar ümitliydi ki oy çalındı muhabbeti hiç yapmadılar. Çünkü başabaş gidiyor gibiydi. Hatta iki taraf da kazanıyoruz kafasındaydı. Gerçi bi taraf daha çok kazanıyoruz kafasındaydı ama aramızda kalsın tabi bu kimseye söylemeyin bunu. Bakın hiç kimse oy çalındı demedi. Emin olun o seçimde ümitsiz bir taraf olsaydı seçmenini konsolide edebilmek bir sonraki seçimde yine koyun gibi hiç düşünmeden kendisine oy atmasını sağlamak için bakın oylar çalındı diyecekti. Burada parti ayırmıyorum. İki aday da yapacaktı bunu.
  Kısacası sandık kuruluna, ilçe seçim kuruluna “korkuluk” göndermediysen oylarına sahip çıkacak adam var demektir. Boş bırakırsan görevli göndermezsen bırak da çalsınlar haketmişsin demektir.

 • Supermaniac @supermaniac

  Muhtarlar var bu sefer, muhtarlar kendilerini sonuna kadar korur. Bu sayede diğerleri de dolaylı olarak korunur.

 • AB9 @sqn

  çünkü yıllarca gönüllü yapan insanlar bu işin gönüllü yapılamayacağını idrak etti. sandığa sahip çıkmak bir partinin seçime dair asli görevi olmalıdır.

  bilgi: "AK Parti toplam 2 milyar 658 milyon lira, CHP 1 milyar 892 milyon lira, MHP 752 milyon lira, İYİ Parti 722 milyon lira, Yeşil Sol Parti de 658 milyon lira yardım alacak."

  bilgi: seçimde 206 bin sandık var.

  her sandığa genelgeye hakim 2şer kişi yerleştirip parti kasasından 1000 tl versen 412 milyon TL yapıyor, hazinenin yardımının sadece %21'i. 1 kişi koymadığı bir sürü sandık olduğunu düşünürsek işin kolayına kaçıp gönüllülere yıkmak kolaylarına geliyor demek ki, ya da seçime dair beklentileri yok.