Bu #AssassinsCreedValhalla gerçekten leş olmuş. Mirage'ı düşünemiyorum bile. Vuruş hissiyatı çok kötü. Saçma sapan dodge ve parry mekaniği eklenmiş tabii taklitler asıllarını yaşattığı için bu eklemeler oyunun içine etmiş. Görev metinlerini kim yazdıysa allah belasını versin. 10 saat kadar düşe kalka oynadım. Sonra ana görev kesildi, beni yağma vb. yan görev yapmaya zorluyor. Hayatımda gördüğüm en kötü skill ağacı bu oyundaki olabilir. Bunu dizayn eden ne amaçlıyordu çok merak ediyorum. Oyunda bir item sıkıntısı var. 10 saat boyunca başlangıç itemlarıyla oynadım. AC demek bol bol item demekti. Daha oyunun başında beni item upgrade etmeye yönlendirmek istiyor. Ağa başlangıç iteminin neyini upgrade edeyim? Şahinimiz karga olmuş. Eskiden düşmanı işaretlerdin falan şimdi birkaç tane manuel işaret atıyorum. Bakıyorum silinmiş vs. Arka planda şundan da bahsetmek istiyorum. AA oyunlarda bile RTX, DLSS gibi teknolojiler mevcutken bu oyunda sadece FSR var sanırım. Uzun lafın kısası bu oyun hiiiiç olmamış. FC6'yı da başında oynayıp bırakmıştım. Sanırım oynadığım son #Ubisoft oyunu oldu.

https://teknoseyir.com/durum/1702854

Yeni bir maceraya başladık. Grafikler fena

Yeni bir maceraya başladık. Grafikler fena değil. Oynanış biraz değişik geldi #AssassinsCreedOdyssey'e göre. alışırım diye düşünüyorum. uzun ve ama eğlenceli? ama sıkıcı? bir...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Mali @mali5481

  Ben de bi başladım ama sarmıyor god of war'dan sonra hiç bir şey. Neye el atsam iki saat sonra siliyorum. Yaştan mıdır nedir.

 • x86 @mrx

  Assasins Creed 3 den sonra hiç bir oyun sarmadı beni seride nedense, özellikle origins vs. gibi oyunları oynarken çakma bir farcry oynuyor gibi hissedip sıkıldım. Eski keyfi yok serinin bir yerde bitmeliydi tamamen. Suyunu sıkacağız diye saçma sapan anlamsız bir oyuna çevirdiler ne hikayenin anlamı var, ne oyun mekanikleri keyifli...

 • Felix @felix

  mekanik ve oynanış olarak 2018'deki odyssey'den geri gitmişler. kuzgun ile işaretleme yerine odin sight'ı kullanmaya yönlendirmek istemişler galiba. o zaman düşmanları thermal kamera gibi kırmızı ile gösteriyor. silah konusunda ben de acaba bir yerde hata mı yapıyorum neden yeni silah çıkmıyor diye bakınca meğer var olanları upgrade ederek gitmek gerekiyormuş. bu sefer de ore bulmak dert oldu. klana ait binaları geliştirmek için aşırı kaynak gerekiyor bir yerden sonra mecburen yan görev yapıp güçlenmeye zorluyor yoksa raidlere seviyen yetmiyor.

 • Koray @koraysuna

  Bu oyun isterse dünyanın en güzel oyunu olsun yine oynanmaz. 200 saate varan single oyun mu olur? Bitmek bilmeyen görevler saçma görev ağacı karakteri geliştirsen geliştiğini bile hissetmiyorsun.

  Mesela elden ring'de uzundur 100 saat oynarsın ama sıkmaz bu oyun sürekli aynı şeyleri yaptırıyor, görev sekansları aşırı uzun çıkamıyorsun yani görevden tam bitecek diyorsun npc yok çiçek topla yok böcek topla çekilecek iş değil. Bende zamanında başlamıştım daha 10. saatten sonra tekrara düştü dedim bu çekilmez hemde bu oyun bitmez sildim gitti.

  Güya oyunda ittifak topluyoruz onlar bile bayıyor hepsinde aynı şey sadece yazılan diyaloglar hikayeler farklı ama sıkılganlık geliyor insana bir yerden sonra zevk vermiyor.

  Ubisoft'un yıllardır klasik yaptığı şey bir oyun ne kadar uzun olursa o kadar iyi olacak şeklinde ama git gide batırdılar. Yüzlerce saatinizi heba etmeyin boşu boşuna.

  • Mehmet @m-menguc

   Odyssey'i çok beğenmiştim, 60-70 saat gömmüştüm. Dlclerin birinde bıraktım artık baydı. Odyssey'de ana hikaye, oynanış falan çok rafineydi. Abi bu oyunda piyasada tutan ekmek yiyen oyunlardan çeşitli mekanikler araklanıp oyunun içerisine yedirilememiş. Sıçıp batırmışlar. Yahu güzel bir hikayesi olsa witcher tarzı, oynanışı geç hikayeye dalıp gideyim diyeceğim. Tam tersi olsa soulslar gibi ne anlattığını boşver oynanışa gel diyeceğim. Arkadaşım sende hiçbiri yok. Gamepass'te olmasa para verdim diye kendimi sıkar çatlar patlar oynarım. O da yok 😀

  • Daviance @daviance

   @m-menguc oddysey bende dlc si baydı bıraktım ,bitmiyor derdi onu topla bunu getir kahır ediyor ,oyun dediğin eğlenceli olmalı bu daha çok iş gibi ,birazda şundan para verdik hemen bitti demesinler diye oyunu uzatıyorlar ama kalite tarzda bir uzatma değil.