Bizzat test etmedim ama izlediklerim kadarıyla destekli oyunlarda bile Fsr 3 ün Fg tarafı pek bir halta yaramıyor gibi görünüyor. Ya da dengesiz denebilir.
1. Fsr 3 Aşırı derecede geç çıktı. Özellikle fg verisyonuna çıktı denebilir mi emin değilim. Halen aşırı az oyunda var. Evet Fg hemen hemen her oyuna sürücü üzerinden uygulanabiliyor. Denedim ama görüntü olarak pek iç açıcı değil
2. En saçma isteği verimli olabilmesi için oyunun zaten 60fps üstü vermesi gerek diyorlar. Ne anladım ben o zaman. Çoğu kişi zaten 60fps alabiliyorsa rekabetçi oyunlar dışında neden uğraşsın.
3. Vysnc açık sorun yapıyordu. Şu an nasıl bilmiyorum
4. Fsr ın baz versiyonu çok az gelişti. Zaten nvidianın gerisinde olan upscale metodu üzerinden yeniden kare oluşturmaya çalışıyorlar. Yeni seride frame generation için nvidianın yoluna dönmek zorunda kalabilirler gibi duruyor.
5. Genel amd hatası ise maşallah deyince devamını getirememesi, 6000 serisi büyük sürpriz yapmıştı. Kimse rekabete bu kadar yaklaşacağını düşünmüyordu ama 7000 serisi ile benzer bir şey yakalarsa arkasına güzel rüzgar alırdı ama ne güç tüketimi, ne performansı yaklaşamadı bile

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa N. @mustafanr

  AMD ekran kartı mecbur kalmadıkça, denize düşüp yılana sarılmadıkça alınmaz insan güncelleme yaparken korkar mı ya kart bozulacak diye. Ayrıca oyunlar için bu kadar ayar çok fazla ya gireyim çalışsın modu hala konsola özel kalması canımı sıkıyor.

  • N Ziya Çeliksu @ziya-celiksu

   Hak etseler eyvallah, bir halta benzemeyen oyunlar bile yüksek sistem ister hale geldi. Millet oyun oynamadan önce hangi ayar nasıl ayarlanmalı videoları izliyor.

  • cinnabon @cinnabon

   Hep yazıyorum: 6800XT, sıfır sorun. Mutluyum.

  • N Ziya Çeliksu @ziya-celiksu

   @cinnabon Aynı kartı kullanıyoruz ve çok az hata almışımdır ama mesele sadece sorun yaşamak değil zaten, verdiği sözleri tutamamaları, fsr 3 ve fsr2 arasında upscale kalitesi bakımından hiç fark yoktu. Tam yazmamı bekliyorlarmış gibi dün Fsr 3.1 i duyurdular. Geliştirmeler olacakmış.Tarih olarak geliştiriciler için ikinci çeyrek diyor. 2 yılda neredeyse yeni sürüm yok gibi, bu kadar zaman ne yapıyorlardı. Sadece 3 kişi mi çalışıyor. Fiyatlardan dolayı nvidiaya ne kadar kızsak az ama şu gerçek amd halen nvidia nın rakibi olamıyor ve vaatlerle tutunmaya çalışıyor.