10 ay önce sigara hakkında yazdığım yorumumu gördüm.
bugün nikotinsiz 30. günüm.

10 aylık süreçte tekrar kullanmaya başlamıştım, 30 gün önce birden kestim içmeyi. çok sefer denemiştim ama bu sefer oldu diyebiliyorum. bırakmayı düşünen varsa bu postu görüp belki bir daha düşünür.
https://teknoseyir.com/durum/1646170#comment-5914296

#sigarayaveda2023 2 gündür sigarayı

#sigarayaveda2023 2 gündür sigarayı azalttım. Dün 6 dal içtim. bu gün 6 dalı içiyorum şu anda. Öyle alışmışım ki içmeye sigara çok zorladı. Heleki akşam 21:00 de ay faslı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • arvelo @arvelo

  @tarikkaya siz ne durumdasınız hocam

 • Memoli @memoli

  25 yıl olmuştur galiba başlayalı. Birkaç sefer bırakabilir gibi oldum, birinde 3 ay içmedim birinde 7 ay filan ama sonra geri döndüm. Psikoloijk olarak enkaz altındayım. Sevdiğim kadından ayrılalı 3 yıla yakın oldu ama unutamıyorum. Acısı yüzünden bağılmlılıklarıma daha da bağlandım. Kalbim ve akciğerlerim çernobil oldu.

 • arandur @arandur

  30 gün çok az bıraktım diyebilmek için. Aylarca bırakıp sonra başlayan çok insan var.

 • steelfiist @steelfiist

  ben çok keyif alarak içenlerdenim özendirmiyim ama günde çok paket içiyorum. ve keyif alıyorum ancak sadece mesai saatlerinde. evde tatillerde 5 ten sonra sabah 8 den önce asla içmem. sabah kahvemi içmeye başlayınca ofiste başlıyorum son kahvemle bırakıyorum. deniz tatillerinde içmem akşamları içmem mesai saatleri dışında alkol alıyosam içmem. ama içerken aldığım haz da bambaşka

  • parka @parka

   Bırakmanın ilk koşulu, tabiki benim düşüncem. Bir kaç yıl icinde içtiğimiz miktarın yarısının altın inmeniz ve belirli saatler arasına almanız. Bunu yaparsanız istenilen zamanda bu mereti bırakabilirsiniz. Yaklaşık 7 yıl öğle yemeği ile aksam yemegi arasına aldım, sayı önemli değil bazen 2 adet çok istersem 7. 8 adet bu düzene akışına bıraktım diyerek kendinize eziyet de etmemiş olursunuz. Bu arada 23 yılı devirdim sigarayı bırakalı.

  • steelfiist @steelfiist

   @parka iyide ben bırakmak istemiyorum ki çok seviyorum.

  • parka @parka

   @steelfiist son cümlede kendinize eziyet etmemiş derken onu kastediyordum.😀 nasıl bıraktın diyen tüm dostlarıma azalt sonra istersen bırak diyordum, ben geçmişte yaşadığım sağlık sorunları nedeniyle bıraktım ama şansım 7 veya 8 yıldır azaltmistim. Bu yüzden rahat bıraktım.

  • steelfiist @steelfiist

   @parka bırakmak isteyip bırakan herkesi tebrik ederim. hergün jelibon yenirse oda alışkanlık yapar bunu sigara ile bağdaştırmak yanlış bence.

  • parka @parka

   @steelfiist kötü olan şu, 23 yıl oldu yaklaşık hala son sigarayı 5 dakika önce söndürmüş gibiyim. O yüzden azaltın diyorum.