Buraya maps'ten baktım. Bildiğin 4 yol ağzı ve dur işareti var. Tabi kimse umursamadığı için kaza oluyormuş. Türkiye özeti gibi olay.

https://twitter.com/metropolmedya_/status/1766521017290096816

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Theo @theo

  Tabi bir de her tarafa araba koydukları için kimse sağını solunu göremiyor onun da etkisi var.

 • Mafyasus @bobrekus

  Kazanın tek sebebi araç sürmeyi kimsenin bilmiyor oluşu. Adamlar fren yapmasını dahi bilmiyor, gittikleri hızdaki fren mesafesinden zaten kimsenin haberi yok. Bir yerde kaza olmasının sorumlusu kör nokta vs değil, kontrolsüz araç şoförlerinden başka bir şey değil.

 • ozeba @ozeba

  Araba sürmeyi arabayı ilerletebilmek sanan cahiller ordusunu her tarafa park edilmiş arabaların içine bırakırsan olacak bu. Tümsek falan değil eğitim lazım oraya buraya şuraya. Tabi kural da lazım. Ha bir de o kuralı önce kendisi bilip kendisi uygulayan, sonra da bilmeyene ceza yazabilme yetkisi olan kolluk lazım.
  Düşündüm de bunların birinin olabileceğine dair en ufak bir umudum yok. Düzelmez bu herkes başının çaresine baksın😀

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Dur isaretinin ne anlama geldigini bilen bir tane bile insan olsa kaza maza olmaz orada...
  Hatta bak birazcik daha evrensel sorayim Ters ucgen ile dur farkini bilen kim niye kaza yapsin....

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Fiat'a paralel ve hemen karşısına park yapan hatalı park yapmış mesela; kavşak azında durulmaz, park yapılmaz. Bunlar gene iyi; koskoca dorseleriyle arka arka park edip, kavşağa girişlerin görülebilmesini engelleyen tır şoförü var ya. Yolun ortasına çıkmanıza rağmen hala yandan geleni göremiyorsunuz. Birisi de çıkıp, "şuraya bir tır parkı yapalım da bari, mahalle/sokak arasına kadar girmesinler" demiyor ki daha geçen belediyenin kaldırım yenileme çalışması için daracık sokağa soktukları malzeme getiren tır videosu var.

 • Boba Fett @bobafett

  DUR tabelası var ama dikkat eden yok, zaten tabelanın montajı da hatalı yapılmış tamamen görünmüyor. Çevreyi okumayı ve dikkat etmeyi bilmeyince tabela bir işe yaramıyor. O yüzden kasis gibi saçma sapan bir şeyi çözüm olarak isteniyor.

  Bulunduğum çıkmaz sokağın girişi ve ortasında iki tane tabela var, yine de sokağa girdikten sonra geri çıkmak zorunda kalan çok. Sokağın girişi beş yol birleşimi, buranın giriş çıkışlarına saçma sapan, düşüncesizce araç parkeden var.

 • Mrte @mrte

  onca kazık kadar adam birleşin iki torba beton bir iki el arabası kum alın betonu dökün asfalta hiç yoktan iyidir,Türk insanının sorunu hep bu sürekli konuşmak ama iş yapmamak 🙂

 • Emre @emre1393

  20 tane araç park etmişler sokağın ortasına, sonra mağduruz.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Ehliyet kurslarının iptal edilip işin yine devlete geçmesi lazım. Çok zor yazılı ve direksiyon sınavından geçemeyen ehliyet almamalı, hatta IQ testi şart olmalı. Babamlarin zamanında dik yokuşta geri geri 8 çizdirirlermiş direksiyon sınavında.

  • Boba Fett @bobafett

   Yeni sınav sistemi görece kabul edilebilir gibi. Araç konsolunu, ekipmanlarını ve çevresini öğretiyorlar ve sorumlu kişi sorabiliyor. Paralel parkı iki aşamada yapamayanı, aracı susturanı acımadan eliyorlar. Tabela ve çevreyi okuma işini de çözersek olabilir gibi.

 • AB9 @sqn

  şehir planlama yanlış, dur tabelasının görünürlüğü yanlış, kavşak ağzına parkeden sürücüler yanlış, kaldırımı arabalarıyla işgal edip video çeken yanlış, neresini düzelteceksin bu ülkenin :/

 • cgdincer @cgdincer

  Bizim okumamış cahil milletimiz fiziksel engellerden anlıyor aynı hayvana anlatır gibi istiyorlar.

 • huseyin/azuren @hegemen

  Daha park edemeyen insanlara ehliyet veriyorlar.Parası var bindiği arabaya bak ama birde kullanmaya bak.
  Söylenecek başka bişi yok.

 • cinnabon @cinnabon

  Olması gereken çözüm ile işleyecek çözüm farklı. Arkadaşlar olması gerekeni çok güzel yazmışlar. İşleyecek çözüm dev gibi iki adet hız kesici (aks kıranından). Böyle ülkeye böyle çözüm.