Levent Abinin Apple düşmanlığı artık kendine ve Teknoseyir’e zarar verir hale geldi. Zahmet edip açıp kaynağa baksaydı Apple ne demiş görürdü. Bu telefonu üreten kişiler içi su dolu telefonun prize takılmaması gerektiğini elbette biliyor.

Buradaki su şarj soketindeki su. Zaten iPhonelar su geçirmiyor. Su altı çekimi yaptın, telefonu yıkadın vs. nasıl kurutacağını anlatan basit bir yardım makalesi hazırlamışlar. Nedense haber oldu bu.

İşte ilgili makale: https://support.apple.com/tr-tr/102643

Telefonu hep yıkarım ve evet bazen kurumaz “sıvı algılandı” der. İnsanlar bizim gibi bu işin meraklısı değil. Açıp sitesinde ne yapması gerektiğine bakıyor, hatta servisi arıyor. Adamlar o insanlar için basit ve güvenli bölgede kalmalarını sağlayan bir metin yazmış işte. 30 dk sonra kurumamışsa 24 saat kadar bu işin sürebileceğini de yazmışlar.

Ben peçete sokup kuruluyorum. Apple’ın şarj yerine bir şey sokun demesini bekleyemeyeceğimiz için her şey gayet normal bir açıklamayla tamamlanmış.

Olay bu kadar basit. Telefonun içine su girdiyse 30 dk kurutun demiyor. “iPhone'unuzda sıvı algılama uyarısı görüyorsanız“ diyor.

Saygılar.

iPhone'unuzda sıvı algılama uyarısı görüyorsanız - Apple Destek (TR)

iPhone XS veya sonraki model aygıtınız, Lightning bağlantı noktasında sıvı varsa sizi uyarabilir.
BeğenFavori PaylaşYorum yap