Arkadaşlar selamlar, 9 Şubat da askeriyeye gireceğim, bedelli. Valize ne koymalıyım? Bununla ilgili bir liste var mı?

Bir limit var mı? Atıyorum 20 tane atlet alsam, yıkamakla uğraşmayıp en son bitişte eve geri getirsem oluyor mu öyle?

Şunu şunu kesin al dediğiniz bir şey? Pastil ve ağrı kesici önermişler, çorabın içine falan koyup geçirin bir şekilde, içeriden alamazsınız demişler. Var mı bir öneriniz?

Amasya 15. Tugay KKK, soğuk olacak diyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Yedek nevresim ve yastık kılıfı. Yastık kılıfı götürdüm o bile hayat kurtardı. Nevresim takımı götürmediğime bin pişman oldum. Genelde millet kullanıp atıyordu iç çamaşırlarını vs. Bende çoğunlukla öyle yaptım.

 • armagan @93-truva

  kulak tıkacı al, soğuk havalarda 20 tane atlet değiştirmezsin bence 10 tane götürsen yeter, crocs tarzı burnu kapalı bir terlik de rahat ettirebilir.

 • Fatih @fatihy

  Traş seti, bolca atlet don, gidiş ve dönüş için kıyafet, temizlik bakım malzemeleri, ağrı kesici, belki ise yarayacak krem olabilir, başka fazla bir şey lazım olmaz. Geri kalan Hersey kantin de bulunur.
  Fazla gereksiz eşya götürüp ağırlık yapmayın. Ben 6 ay boyunca temel olarak bunları kullandım.

 • İzzet Demir @izzetdemir

  Limit yok. İç çamaşırı bol al haki renk kollu fanila, paçalı don ve çorap.

  Elin çatlıyorsa vazelin al.
  Mach3 tıraş seti. Permatik banyo. Şampuan, diş fırçası. küçük ıslak mendillerden al cebe sığanlardan. Kağıt mendil al kantinde bulunmuyor bazen.

  Hasta olduğunda ilacını veriyorlar ama ağrı kesici sokmak istersrn sen bilirsin. Girişte çantayı arıyorlar. bulurlarsa alırlar.

  Fındık, ceviz içi, badem gibi tok tutan kuruyemişlerden alabilirsin. Acıktığında anlık çok işe yarar.

  Parfüm ve kolonyaya izin yok.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  İlaçlarınız var ise yanınızda götürünüz, özellikle denetimli ilaçlar ise alıyor ve revirde tutuyorlar. Gidip reçete dozunuzu veya ihtiyaç halinde kullanımınızı sağlıyorlar. Lütfen çamaşır alıp atmayın, yazık günah (çamaşırhanede yıkatın ama güvenemeyip giyemezseniz de temiz şekilde saklar, dönünce kendiniz tekrar yıkarsınız. En azından ihtiyacı olanlara bağışlayınız); ben yedek subay acemi er eğitiminde gördüklerimden çok utanmıştım. Tıraş makinesi de olabilir, jilet tıraşında çok kuyruk olur ise acayip kurtarıcınız olabilir.

 • kortex @kortex

  Fanila/iç çamaşırı için Bim'den Comfort Family alabilirsin fiyatı görece uygun.

 • Ferah @ferah

  Valize güvenme, fermuarı patlatabilirler

 • Serkan Küçük @gercekuykucu

  Tek önerim var. Sırt çantası ile git, sırt çantasına sığacak şekilde yanına eşya al.

 • ad33p @ad33p

  Devrelerini bul şimdiden 😀
  https://chat.whatsapp.com/BnyxZL6UudZH4rtzeXZa8h
  Listeler oluyor internette. Bedelli için olanlara bak genelde uzun dönem falan için yatak yorgan bile yazılıyor çünkü. Mahrumiyet bölgesi değilse kantinlerde her şey oluyor ama sıra beklemek gerekebilir. Soğuğa karşı içlik içlik içlik 😀

 • Metin Girin @babazula

  1) Hangi mevsim olursa olsun mutlaka yeni kamuflaj renginde termal içlik ve kışlık çorap alın.
  2) Memory foam ayakkabı tabanı alın.
  3) Saç sakal tıraşınızı gitmeden 1 gün önce 3 numara ve sinekkaydı yapın, sakın sıfıra vurmayın isyan anlamına geldiği için yasaktır.
  4) Son 2 sene içerisinde tetanos aşısı olduysanız enabızdan belgesini çıkarıp götürün.
  5) Hepsini tek bir sırt çantasına doldurun, elinizde zimin gibi valizle pişman olacaksınız.
  6) Raporsuz reçetesiz ilaç götürmeyin, yiyecek götürmeyin, kameralı telefon akılsız olsa bile götürmeyin, xray’den geçeceksiniz unutmayın.
  7) Tek kullanımlık jiletler sandığınızdan daha dandik bu yüzden başlığı değiştirilen Mach 3 tarzı jiletlerden bol yedekli götürün bunlar çok kullanımlık oluyorlar.
  8) Girişte askercell satmaya çalışırlarsa almayın. Öyle bir yerse önceden gidenleri okuyup hattınızı çorabınıza sokup girin. Telefona sevdiğiniz mp3leri yığın, uyumadan önce terapi oluyor.
  9) Bir rulo tuvalet kağıdı götürün. Islak mendil içinde alkol olduğu için almayabiliyorlar. 1 tane katı sabun ve sabunluk kabı götürün. Her birlikte tuvaletlerde sıvı sabun olmayabiliyor. Sıvı sabunları almıyorlar götürmeyin.
  10) Pamuk prenses değilseniz 20 gün için 20 çift atlet don saçmalığına girmeyin. Ne yani 6 ay gitmek zorunda kalsaydınız 180 çift çamaşır mı götürecektiniz mantığınızı kullanın.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Traş bıçakları, Kamuflajın altına giyebileceğin sıcak tutacak 2-3 şey alsan yeter. içlik olabilir. onun dışında ne götürürsen götür sana yük.

 • Tarık @xahve

  Atletleri kullandıkça atacaksın çünkü saklayacak yer bulmak zor. 2 günde bir değiştirsen yeter, 15 er tane al bence yani.

 • berrram @berrram

  Ben sana kimsenin demeyeceği bir şeyi diyeyim bu sana yeter. 😀 Eldiven al keyfine bak. Nöbet tutturmayacakları için eldivenin gerçek hikmetini pek anlayamayabilirsiniz 😀 ama en azından sabah mıntıka yaparken ve akşam boş vakitlerinizde takar gezersiniz. İstikamet sağınız dağılın marş marş.