#TüketiciHakemHeyeti #THH #TeknoYardım

THH ile ilgili bir sorunum var. Anladığım kadarıyla firmalar THH kararlarını sallamıyor. Geçen yıl benim lehime çıkan bir kararı firma hala uygulamadı. 2 ay önce lehime çıkan misli ile ürün değişimi kararını da başka bir firma uygulamamakta diretiyor.

Söz konusu marka Russell Hobbs. Bozulan airfryer'ı garantiye gönderdik. Garantiden kırılmış biçimde geldi. Yetkili servisten ürünü teslim alırken teslim fişinin üzerine biz gönderdiğimizde ürünün kırık olmadığına dair not tutturarak teslim aldım ve THH'ye başvurdum. 3-4 ayın ardından THH lehimize değişim kararı verdi. Kararın çıkmasının ardından 2 hafta bekleyip müşteri hizmetlerine durumu anlattım. Benden THH karar formunu istediler ve ilgili birime yönlendireceklerini belirttiler. Formu iletmemin üzerinden 3 hafta geçti ve tekrar arayıp durumu sordum. Bana ilgili birimin bana ulaşacağını, kendilierinin bu olayla ilgili yetkisi olmadığını ve bir şey yapamayacaklarını belirttiler. Bunun üzerine olayı icraya görütmek için bir avukatla görüştüm ancak bana harcayacağınız paraya değmez dedi. Uyuşmazlık bedeli 2800 ₺ görünüyor ancak ürünün güncel değeri 6 bin ₺ civarında. Vekalet ücreti, dosya masrafı, avukat ücreti vs derken aynı paraya hatta daha pahalıya mal oluyor.

Sonuç olarak tüketici olarak hakkınız var gibi görünse de hiç bir hakkınız yok arkadaşlar. Firmalar istediği her haltı yiyor, ve siz de elinizde bozuk ürüne para harcadığınızla kalıyorsunuz.

Son olarak Russell Hobbs'tan hiçbir ürün almanızı tavsiye etmem. Yetkili servisleri yok, bin tane başka markaya bakan bir firma ilgileniyor. Bir sorun yaşadığınızda hiçbir şekilde iletişim kuramıyorsunuz. Müşteri hizmetleri rezalet. İşi yokuşa sürmekten başka bir iş yapmıyorlar.

@ademhelvaci başta olmak üzere sizler bu konuda ne yapmamızı önerirsiniz? İcra bir yol gibi görünmüyor, zaten parasını verdiğim ürüne bir o kadar daha para vermek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap