Millenicom superonline altyapılı fiber kullananlar/bilenler: Superonline'da siteye göre internet hızını limitleme, katı sansür (vpn uygulamalarına kadar engelleme), kendi serverlarında dolandırması vs nedenlerle normalden yüksek ping sorunları varmış. Millenicom'da da bu sorunlar var mı? Türknet'in fiyatının üzmesi sonrası alternatif arayışındayım. Binada fiber var ve VDSL (70mbit) kullanıyorum, belki fibere de geçmiş olurum böylece.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Krycek @krycek

  Aynı kombinasyonu @tarikkaya kullanıyordu. Yasaklama sistemi bazen açık bazen kapalıymış.

 • Tarık @xahve

  Millenicom alırsan tüm o sorunlarla uğraşırsın, çünkü millenicom Turkcell sunucularını kullanıyor, tüm yasaklar VPN DNS engelleri mevcut.

 • Krycek @krycek

  Bence şu an peşin ödeme yapabilecekler, comnet 100megabit fibere bakabilir. Senelik abonelikte 180TL aylık ödeme üzerinde hesaplanıyor.

  Onun dışında turknet gibi, engellemeleri tam uygulamayan netspeed'e bakılabilir. Anadolu yakasında sıkıntılıydı, burada yazanlar olmuştu. Avrupa tarafı nasıl bilemiyorum. Sanırım sorunlar gene bölgesel-mahalle bazlı.

  • altalena @altalena

   Comnet'in fiyatı çok uygun ama Türk Telekom altyapılı olduğu için Türknet ile benzer hizmeti alırım, fiber olmaz. Düşündüğüm İSS'lerden biri. Ancak taşınma durumundan ve olası bir sorunda iade alamama gibi durumlardan ötürü de 1 senelik ödeme konusunda kararsızım.

   Netspeed'e birkaç sene önce bakmıştım ve IP olmadığından Hindistan IP'si kiralayıp verdiklerini görmüştüm. Hala devam ediyor mu bilmem ama görür görmez kaçtım oradan 😀