Steam'deki dolar kuruna geçiş sonrası, yerel fiyatlandırmalı bir oyunun bile günlük satışları %70 düşmüş: https://twitter.com/DoraOzsoy/status/1740633238547366225

Protesto amaçlı ben de Steam'den herhangi bir şey almadım dolara geçiş sonrası, insanlar genel olarak hem tepkili hem de dolarla alışveriş yapmaya sıcak bakmıyor diye düşünüyorum. Sizde durumlar nasıl, alışveriş yapıyor musunuz?

@protego biz bunu konuşmuştuk ve fiyat uygun olursa bir şey olmaz diye düşünüyordun, ama oldu maalesef. Dolar yazması bile insanları uzaklaştırıyor bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • serkan @serkan_1034

  Valla benim zamanında depoya attığım çok oyunum olduğu için bu kış indirimlerinde hiçbir şey almadım. Daha oynanmayı bekleyen 6-7 tane oyunum var. Onlar bittikten sonra steamden bişey alır mıyım bilmem.

  Benim bir oyuna verebileceğim en fazla 10 dolar, hadi en baba 15 dolar olsun çok sevmişim beklemişim diyelim, ee artık oyunlar 60-70 dolardan konduğuna göre 15 dolara bile düşmez indirimlerde, herkes gibi torrente gidicez bu kadar basit.

 • Alperen @byalperen

  Keşke %70’ten daha fazla düşseydi. Ben de oyun biriktirmiştim, dolar kuru sonrası steam’den bir şey almadım, alacağım 2-3 şey var onlar da epic’te çok daha uygun olduğu için oradan alacağım. Steam gelir kaybını net bir şekilde hissederse TL’ye geri döner diye düşünüyorum. İşin sonunda daha fazla para kazanacaksa dolar kurunda ısrar etmeyecektir.

 • Ferah @ferah

  Cardboard worn satın alınası bir oyun değil ki.

 • hakan86 @hakan86

  Ben stoğumu yaptım, en az 1-2 sene Steam'den bir şey alacağımı sanmıyorum.

 • Memoli @memoli

  Cardboard Town ne Allah aşkına ya 🙂 Yani bu oyuna göre mi koca ülkenin alışveriş istatistiği hakkında fikir edineceğiz ?

  • altalena @altalena

   Şöyle: İndie, ekstra yerel fiyatlandırmalı (tl fiyatını korumaya çalışmışlar) Türk yapımcı ve alıcıları doğrudan Türkler. Bu oyunda bile %70'lik bir satış düşüşü varsa sizce yerel fiyatlandırma olmayan ve daha pahalı oyunlarda durum nedir?
   Ve tek oyun elbette tüm tabloyu okumak için yetersiz ama kimse tüm tabloyu gösterir iddiasında değil zaten. Data olarak paylaştım fikir oluşturması açısından, elde daha iyi istatistik olsa onu da inceleriz 😀