#teknosoru #TeknoYardım
Laptop'a (2 nesil eski, Ryzen 5xxx, RTX3070) iki monitör bağlı. Ana monitör HDMI'dan bağlı, diğeri de Type-C üzerinden Display porta bağlı. Bir de tabii laptop ekranı var. Windows'ta ana monitör HDMI'da. Bu ana monitöre gelen görüntüyü televizyona aktarıp oradan oyun oynamak istiyorum. Şu anda bunu steam link ile yapıyorum ama gecikme oluyor ve görüntü biraz bozuluyor. (bilgisayar router'a ethernet kablosu ile bağlı, router modeme kablo ile bağlı, televizyon da modeme kablo ile bağlı, dolayısıyla wifi konu dışı ancak router - modem arası ek bir kablo bağlantısı var iletişimde)

Benim düşündüğüm çözüm, HDMI çıkışını splitter ile duplike edip, birini yine ana monitöre, diğerini de 10 (minimum) veya 15 metre HDMI kablo ile televizyona bağlamak. Böylece TV'den oyun oynayacağımda hiç bir ek tak çıkart yapmadan sadece TV'de source'u değiştirerek görüntü alabilirim. Ama bir sürü bilinmez var,
1- Splitter + 10-15 metre kablo çalışır mı
2- Splitter olduğu için beklenmedik bir saçmalık olur mu, mesela TV'ye geçince monitörü kapatıyorum, arkadan ışık olmasın diye, bu birşey yapar mı?
3- Ana monitör 1080p 75HZ, TV 4K 60 HZ, bu bir sorun yaratır mı...
4- 15 metre HDMI kablo var, 22 metreye kadar gördüm, ama bunlar gerçekten sorunsuz çalışıyor mu, 10 ile 15 arasında önemli bir fark var mı, hangi HDMI versiyonu gerekir...

Böyle birşey deneyen var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ayrıca alternatif çözüm önerilerine de açığım (konsol al kendine gibi öneriler hariç) , (yani şunu şunu yaparsan steam link kesin çok iyi sonuç verir gibi bir tüyo mesela)

BeğenFavori PaylaşYorum yap