#Greyder #Bot #HakemHeyeti #THH

edit ; Kazandım 😀

Edit ; 04.12.2023
( Dün Greyder den aradılar. Ayakkabıları gönder iadeni başlatalım diye 🙂 hadi bakalım süreç nasıl olacak buradan güncellerim yine )

13.04.2023 tarihinde başvurduğum tüketici hakem heyetinin sonucu bugün açıklandı. E tebligat olarak tarafıma gönderildi. Açıklandığına dair bilgi mail ve cep telefonuma sms olarak gönderildi.

Tarafınıza gönderilen ilgili tebligata ulaşmak için https://dijital.gib.gov.tr linteki adrese e devlet ile giriş yapıp ( aşağıda kısayollarını hazırladım ) ulaşabilirsiniz.

Anasayfa dan

e-Tebligat İşlemleri > Diğer Kurum Tebligatları > Ticaret Bakanlığı

kısımlarına tıklayarak tarafınıza gönderilen tebligata ulaşabilirsiniz.

Hikayenin özeti şu şekilde ;

Lise dönemindeyken aldığımız bir Greyder botum vardı. 4 sene kadar giymiştim. Bana mısın dememişti. Sadece iç tabanı aşınmıştı ki botu da son zamanlarda temiz bırakmadığım için bağcıkları tutan demirleride kopmuştu. Zaten ayağıma da küçük geliyordu artık.

Pek bot giyen biri değilim. Botlar genelde ağır ve rahat olmadığından yaz kış demeden spor ayakkabılarımla idare ediyordum. Baktım zor oluyor ve bir önce ki greyder marka botlarımın tecrübesine dayanarak tekrardan bir greyder marka bot alayım dedim.

internet sitesinden bir model seçip karar verdim. ( aldığım ürün https://www.greyder.com.tr/15030-mr-trendy-bot_181012 ) Ürün çok rahattı ve çok hoşuma gitmişti. 2 haftalık bir kullanım sonucu ki bu 2 hafta içerisinde toplasanız 6 7 gün giymişimdir. Botların birinin sol yan tarafı hafif açıldı. Ben bunu dert etmedim. Neyse daha doğru düzgün bir giyme fırsatım olmadan yaklaşık 2 ay gibi bir deneyimlemem oldu. Garip bir şekilde topuklarımda ciddi bir ıslaklık olmaya başladı.Ulan dedim suya çokmu giriyorum falan derken aradan 1 2 ay daha geçtikten sonra baktım olacak gibi değil ne oluyor diye botun altına bir baktım ki yarıklar oluşmuş. Kendileriyle iletişime geçmeden önce internetten biraz bakındım bu tip bir durum yaşayan var mı diye ve bir çok insan şikayette bulunduğu gibi kullanıcı kaynaklı hata deyip geri göndermişler. Umarım benim başıma da böyle bir şey gelmez diyerekten kendileriyle irtibata geçtim ve gönderim sağladım. Ya herşeyi geçtim o kadar hoşuma gitmişti ki ayakkabı aşırı rahattı bir bota göre... kendilerinden değişim olmaz ise onarım talep ettim. Aradan biraz zaman geçti ve ürün elime geri ulaştı çat diye kullanıcı kaynaklı hata ürün kusursuz üretilmiş diye bir yazı.. 😀

Çok uzatmadan ve sıkmadan yazabilmişimdir umarım. Yarın bir gün birilerinin başına gelirse burada görsün diye yazıp paylaşmak istedim. Yazıyı okuyan herkese teşekkürler..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Giriş var güzel gelişme var tamam, eeee sonuç ? tamam thh verdin kararı sana iletildi kazandın mı ? kaybettin mi ? 😀

  • baris1 @baris1

   aaa pardon yaa 😀 kazandım aga 😀

  • Orcun @orcun

   @oddo Oku oku diyorum ya birşey mi kaçırıyorum bu adam kazanmış mı ? kaybetmiş mi ? 😀 Para iadesi mi aldın yoksa değişim mi ?

  • baris1 @baris1

   @orcun 😀 ileti bugün geldi. thh bana hak vermiş. pazartesi günü arayacağım markayı nasıl yol izlemeliyim diye bakalım. ürünü mağazadan almış olsaydım direkt götürecektim de internet satış olduğundan götürüp bırakmam olur mu bilmiyorum.

  • baris1 @baris1

   @orcun yazıyı kısa tutacağım diye bir çok şey silmişim 😀 şimdi farkettim 😀

  • Orcun @orcun

   @oddo Karar açıklanma tarihini 15 gün geçmediyse biraz bekle derim. Mesela atıyorum cuma mı karar çıktı o zaman 15 iş günü bekle çünkü karşı tarafın 15 iş günü içinde itiraz hakkı var. Baktın itiraz yok 15 iş gününden sonra hemen markaya ulaş bildir kararı. Uygulanmıyorsa da icraya verme hakkımı saklı tutuyorum diye eklersin.

  • baris1 @baris1

   @orcun hee olur bekleyeyim olmadı mağazaya bir sorarım muhabbeti. bu durum ilk olduğunda mağazadan bilgi almak için gittiğimde adamlarda mahkemeye ver kazanırsın demişti 😀 onlarda isyanlardaydı sanırım

  • Orcun @orcun

   @oddo Bu marka bize de çok çektirdi. İzmirde forum bornova da mağazaları vardı. Annem de vitrinden bir ayakkabı beğendi bende aldım. Giydi denedi hoş rahat. Ya kadın 3 kere giydi tabanı komple lastiği yani ayrıldı. Daha altında ayakkabının taş yok toz yok öyle temizdi. 1 hafta olmadan geri götürdüm ya böyle böyle bu olacak iş değil ? yok biz fabrikaya gönderecez de 1 ay bekleyecekmişiz de o fabrikanın kararına göre değişiyormuş iade yada değişim olacakmış vs. dedim ben mağazanızda şuradan bekliyorum, birazdan da polisi arıyorum dolandırdığınızı söyleyeceğim ve kamera kayıtlarında da görünüyordur elbette beni açık açık şuan dolandırıyorsunuz diye biraz sesimi yükselttim. Ne hikmetse ortada olmayan arkadan depodan fırlıyaveren birtane müdür müdür nedir çıktı geldi, aaa efendim olur mu öyle şey, oturun sakinleşin çay kahve ne istiyorsanız söyleyelim vs. dedim paramı geri verin ürünü de alın bu kadar. Kredi kartıyla almıştım karta iadeyi yapamadılar kasadan nakit olarak iade ettiler. 10 küsür sene geçti bu olay üstünden de birdaha eve çevreme hiçbir kimseye greyder marka birşey önermedim almadım.

  • baris1 @baris1

   @orcun iyi halletmişsin valla ya bende bundan sonra güzel dileklerimle çevreme yönlendirmesini yapıyorum. geçen paylaşmıştım https://teknoseyir.com/durum/1692143 bu üründe inşallah kelek çıkmaz 😀 eğer çıkarsa bir daha tövbe diyeceğim bot mevzusuna 😀

 • Tarık @xahve

  200 liralık plastik malzemeyi 2500 liraya ayakkabı diye satıyorlar ya, pes

 • mikhail @tal

  Yakın zamanda ikinci elden ₺200 ye bot alma girişimim oldu. Botu giydim, rahat ve az kullanılmıştı. Ancak 10-15 adım attıktan sonra tabanı kendini bıraktı. Elden aldığımdan satıcıya hemen görselleri attım, tekrar buluştuk ve iade aldı. Aslında Super Mini Sfc hatırına almıştım. Adaptörsüz ve çalışıp çalışmadığı meçhul olarak herhangi bir ürünün yanında hediye olarak verilecekti, kış olduğundan ben de botu seçmiştim... Hayatımda yaşadığım en komik anımdır; Ankara, Atakule'de kırmızı perdeli kapıyı açan görevliye selam vererek dışarı adımımı atarken botumun tabanının çıktığını anlamam ve o andaki küçük düşme, utanma hissi paha biçilmez. Bu anı için otobüsle toplamda 100-110 km yol gidip gelmem de cabası. 😆

  • baris1 @baris1

   😀 geçenlerde ofiste bir toplantı vardı. toplantı odası benim odanın hemen yanı. kapayı falanda kaparım hep o yüzden hatta mümkün mertebe dışarı çıkmam. çıkmam gerekti o an ve toplantı da bitmişti ama o da ne ? içeride sanırsın maden ocağı kazımına başlamışlardı her yer kömür parçaları gibi birşeylerle dolu ve ortalık simsiyah 😀 dedim ne oldu burada! meğerse bizim aslı yemeği ocakta tamam tamam 😀 gelen kişinin ayakkabısının altı dökülmüş. şaşkınlık içinde bakınırken nasıl olmuş nasıl bitmişi vs adam meğerse kıyıp giyemiyormuş senelerdir ve bizim toplantıya gelirken 1 kere giymiş onda da tabanı eline almış 😀 bu nasıl oluyor onu da anlamadım

  • baris1 @baris1

   sizin ki baya iyimiş yalnız yaa 😀

  • mikhail @tal

   @oddo evet birebir aynı durum. 😀 Saklama koşulları ve belli bir ömrü oluyor sanırım taban malzemesinin ama emin değilim. Botun markasını bile hatırlamıyorum, bilinen bir marka değildi ama ondan eminim. 😀

  • parka @parka

   @oddo ayakkabıların belirli bir raf ömrü var. Ancak bu süre kutu içinde ve kapalı dolap içi olursa 2 yıl içinde bile giydiği anda, taban ufak ufak erir ve kısa sürede tabansız ayakkabı olur. Başımıza çok geldi fabrikada ayakkabı dağıtım işi bende idi.😃

  • baris1 @baris1

   @parka vay be o da iyiymiş 😀

  • arandur @arandur

   @oddo benzer şeyi ben de yaşadım. Yalnızca bir kez kullandığım bir ayakkabıyı 3 sene kullanma fırsatı olmadı (özel su ayakkabısı). Kanyon için tekrar denedim, bir şey yoktu. Kanyona indik, bir kaç adımladım, ayakkabı hemen parçalandı 😀 Gezi başlamadan bitmişti benim için.

 • ammavelakin @ammavelakin

  ya bende de bir tane vans var, sağ taraftakinin yanı açıldı ve ön kısmında da delik -ya da açılma, tam emin değilim- oldu 1.5-2 ay içinde. acaba thh'ye versem mi ben de? hayır markanın servisi de gözükmüyor internette anlamadım ki, bir yere de gönderemedim.

 • Candaş @culas

  Eskiden botların tabanları içi dolu malzemeden ya da kauçuktan sağlam yapılırdı. Şimdi en dandik malzemeden iteliyorlar. Ancak salomon merell gibi markalar kaliteli yapıyor. Ya da orjinal catterpillar falan. Herşey maliyetten kısıp maksimum kar elde etmek için.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Kazanmışsınız, umarım sorunsuz iadenizi de alırsınız. Benim anlamadığım konu şu, benim gençliğimde "Greyder" çakma CAT botları ile bilinen çakma bir firmaydı. Misal orijinal CAT de 1000 TL olan bıt, Greyder markada 300-400TL olurd. CAT alamayan ama modelini sevenler, mecbur Greyder, Komatsu gibi çakmanın çakması markalardan bot alırdı. Şimdi baktım, Greyder ile CAT aynı para? Neden orijinali varken çakmasına o parayı vereyim ki? Garip geldi.

 • baris1 @baris1

  Dün Greyder den aradılar. Ayakkabıları gönder iadeni başlatalım diye 🙂 hadi bakalım süreç nasıl olacak buradan güncellerim yine