Amazon'dan bir şey alalım dedik, başımıza gelene bak:

https://eksisozluk1923.com/27-kasim-2023-amazon-kullanilmis-kulaklik-rezaleti--7747849

Göz önünde olan bir yer olduğu için konusunu bu Ekşi adındaki yerde açtım, gelen ilk tepkiler tabii ki saçma sapan şeyler oldu. Jeff Bezos'tan bile çok Amazon'u savunan tipler var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ozturka @ozturka

  beğendiğim ucuz trust bi kulaklık vardı. telefona bağlarken falan işkence çektim falan. 250 tl mi ne. Sonradan çok sıkıntı çıkarmadı yedek olarak bi tane daha alayım dedim hem pili ölüyor hem eskiyor diye. 2. gelen kulaklık kullanılmış ve iade ürünüydü. Chat e sorsan iadeleri imha ediyorlar 🙂

  yorumlarda da hep bağlantı probleminden bahsetmişler. bağlanınca iyi kulaklık. millet uğraşmamak için bol bol iade etmiş 🙂

 • Burak Özyürek @burakozyurek

  Doğrudan yazmamışsın ama Amazon iadeyi kabul etmemiş doğru mu anladım?

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  herif kulaklığın kullanılmış gelmesini normal karşılıyor. aynı şey kendisine olsa yeri yerinden oynatır. ikiyüzlülük bu milletin genlerine işlemiş.

 • Höşelek @benvaryaben

  aldığım ürünlerin çok azını iade ediyorum. ancak amazonun bu konuda hakkını yememek lazım. evet kullanılmış ürün gönderiyorlar ancak bunu hepsiburada da yapıyor mesela. bana bozuk iç köpüğü parçalanmış bir ekran kartı göndermişti zamanında mesela. neyse ki iade aldılar sorun olmadı.
  buradaki en büyük etken iade de sorun çıkarmamaları. elbette vaktimiz önemli ve ikinci el statüsüne girmiş ürünü kimse almak istemez ama maalesef öyle sorunlar yaşıyoruz veya görüyoruz ki Tüketici hakem heyetiyle uğraşmak zorunda kalıp aylarca bekliyoruz. dolayısı ile amazona şükretmek lazım diye düşünüyorum.

  • kontratak @kontratak

   Almanya ile tüketici hukukumuz kağıt üzerinde oldukça yakındır. Ancak Amazon, bunu Almanya'da yapmaktan hayli çekiniyor. "retourenkauf" adında, geri gönderilmiş "b-ware" diye tabir edilen ürünleri sattığı bir kısım mevcut. Burada, tüketici mevzuatına bazen bazı konularda uygun hareket ediyor diye fark yaratıyor olabilir ne yazık ki, ama buna müteşekkir olamayız.

  • Höşelek @benvaryaben

   @kontratak bizim insanımız çok suistimal ediyor amazonu. ürünü alıp içine sahtesini koyup iade edenler bile var. sonra amazon sahte ürün sattı oluyor. ben amazon olsam bu ülkeye bulaşmazdım ş yurt dışı alışveriş konusunda da gayet iyiler. çoğu özel ürünü en hızlı şekilde alabilme imkanını da sunuyorlarken de ben amazona bişey diyemiyorum şahsen.

  • kontratak @kontratak

   @benvaryaben Suistimal olayı ABD'de çok yaygın. Her türlü şeyin kurnazlığını düşünen çok sayıda insan mevcut oralarda. Orada buna karşı önlem alan, basiretli davranan Amazon; burada nasıl olsa başıma bir iş gelmez diyerek rahat rahat hareket ediyor. İade edilen ürünün sahte olup olmadığını denetleyip eğer sürecekse "ikinci el" olarak tekrar pazara sürme yükümlülüğü tamamen Amazon'da.

 • Theo @theo

  Benle burada tartışmaya girenler vardı. Ben bu iade ürünlerin tekrar satılması olayını eleştirdiğimde Amazon iadeleri alıyor ama imha ediyor diyenler vardı. Bunu onlara okutmak lazım.

 • Gump @runforrest

  Amazon ilk geldiği zamanlar çok iyiydi. Müşteri kitlesine göre haklı olarak bize benzedi. Bilgisayar alıp istediğim oyunu oynayıp tez yazıp iade ettim ahu ahu diyen primatlar yüzünden eski çizgisi yok. Herifler farklı marka model laptop falan alıp deneyip hoşuna en çok hangisi giderse diğerlerini iade falan ediyordu.. dlldlslsl

 • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

  Büyük rezalet, iade edin gitsin hocam. Hatta indirim bitmeden alacaksanız geç kalmayın.