Rog ally gibi alternatiflere mi yönelmeli yoksa steam deck oled alıp geçmeli mi? Switch de bir seçenek olabilir normalde fakat o ekosistemde hiç yokum.

LCD seçenekleri varken direkt mat ekran alınır diye düşünüyordum fakat OLED için parlak ekran savunanlar var. Türkiyeye gittiğimde bilgisayar götüremediğim için almayı düşünüyorum, belki monitöre bağlamak gibi bir çözüm de olabilir sonuçta arm mimarili değil. Laptop gibi idare edebilir beni belki. Bunun haricinde pek taşıyacağımı düşünmüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 4ever @joe

  Para sorun değilse bu cihazlardan alternatif olanlara bak. Yurtdisinda daha rahat erisirsin. Eta prime kanakina bak.

  • Osman Öztürk @ptseeker

   @joe Para her zaman sorun, hele de işime yarayacağı garanti olan bir şey değilse 😀 Ama artık masaüstü kullandığım için Türkiyeye döndüğümde çok problem oluyor. Sıkıntı oyun da değil aslında, işlerim yarım kalıyor. Belki de laptop almak lazım ama masaüstünden sonra tükürdüğümü yalayamıyorum alternatif arıyorum 😀

   Bunun yerine VR başlık almak daha iyi bir yatırım olabilirdi belki başka bir açıdan ama AMDye güvenemiyorum o konuda.

   Ben en yaygını deck olduğu için en sorunsuzu da odur diye düşünmüştüm. Niçin tavsiye etmiyorsunuz?

  • 4ever @joe

   @ptseeker donanım olarak baya zayıf. 720p-900p low 30fps aciyor oyunları.

 • ganiemre @ganiemre

  Ne kadar uğraşmak istediğinize bağlı. Ben basayım çalışsın diyorsanız steam deck, uğraşırım sıkıntı çıksa da çözerim diyorsanız rog ally. Bende steam deck, arkadaşımda rog ally var. Tabi sevgili @coppermine'ın yorumunda belirttiği gibi Windows'a alışkınsanız, sadece steam kütüphanesini kullanmazsanız daha farklı şeyler yapmak isterseniz vs. Rog Ally daha mantıklı bir seçenek olabilir
  https://teknoseyir.com/durum/1656089#comment-5946074

  • Coppermine @coppermine

   İlave olarak, eski Steam deck'i düşünüyorsanız, Almanya Steam mağazasında, Steam tarafından certified refurbished olanları yine aynı garanti süresiyle satılıyor ve çok daha uygun. 375 Euro 512gb modeli ki ikinci eli bu fiyat değil.