Bu adam Herkese kolay para kazanma videoları çekiyordu. Kendisi kazanamamış onlyfansa kadar düşmüş. 😀

https://twitter.com/gundemreporter/status/1725959560169476374?t=5wAg2EWRGqDmt1YPe-h6yQ&s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bu dolandırıcı değil miydi ya ahahah. Hani e ticaretle dünya paralar kazanıyordu ne oldu?

 • Alpi Ironside @alpi350

  Para için anasını bile satar derler ya. Aha işte şekil A.

 • Cihat @cihat

  bu adam para için her şeyi yapar

 • HttPs @https

  Yalnız dediği doğru biraz, kendimi değilde ai tarafından oluşturulmuş random bir karakteri paylaşacak isem ben açardım kadın taklidi yaparak 😂

 • Höşelek @benvaryaben

  din olmadan ahlakın temellendirilemeyeceğini gösteren güzel bir örnek olmuş.

  • HttPs @https

   Komedi bir çıkarım, ibretlik paylaşım suphannallah 😂
   Dünyada nüfusunun çoğunluğu tanrı inancına sahip olmayan ama hemen her işlerini layığıyla yapan, çoğu onur ve şerefi için yaşayan toplumlar sadece bir ilizyon demek ki 🙂

  • Höşelek @benvaryaben

   @https güzel bir dünya kurmuşsun ve buna inanmışsın. böyle mutluysan eywallah
   ancak ben pandemide dötünün derdine düşmüş tuvalet kağıdı avcıları gördüm daha çok dünyanın 4bir yanında yine de sen bilirsin.
   ayrıca ben bir çıkarım yapmadım. sadece güzel bir örnek olduğunu söyledim. yani böylesine bariz bir konuyu zaten gündeme getirmem. din olmadan hiç bir ahlaki değerlerin içi doldurulamaz. bununla ilgili pek çok kaynak var bakabilirsin.

  • Kreetwight @kreetwight

   "Alaka ve Maydonoz" temalı bu yorumun için seni kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

  • Höşelek @benvaryaben

   @kreetwight herkesin bilgi birikimi farklı. o yüzden alaka kuramaman gayet normal.

  • Mafyasus @bobrekus

   @benvaryaben Cahil insan ahlakı bahsettiğiniz . Aklı başında olan insana hiçbir din ahlak dersi veremez. Zaten dinler de bu sebeple ortaya çıkmıştır. O kesimi kontrol altında tutmak için.

  • Kreetwight @kreetwight

   @benvaryaben İbrahimi dinleri, farklı mitolojileri araştırmış, Türkiye'de sağ-sol her türlü ortama girmiş, farklı ülkelerde bulunup farklı inançlara sahip veya inançsız pek çok insanla tanışmış biri olarak heralde amortisörün çalışma mantığını bilmem gerekiyo bu konuyla alaka kurabilmek için. Seninki de güzel kafa! Versene bi tur!

  • Höşelek @benvaryaben

   @bobrekus Temellendirilmemiş ahlakın herhangi bir bağlayıcılığı yoktur, olamaz. bunun cahillikle mevcut tabloyla dinlerin neden çıktığı ile bir alakası yok. din olmadan ahlak temellendirilemez bu kadar.
   bununla ilgili pek çok kaynak bulabilirsiniz. burda tartışmanın bir anlamı yok.

  • Höşelek @benvaryaben

   @kreetwight alaka kuramadıysan kuramamışsındır. sen kuramadın diye beni niye ikna etmeye çalışıyorsun ki. bana cevap yazacağına git 2 konu daha araştır. veya 2 ortama daha gir. amortisörün çalışma mantığına bak en olmadı bu boş çabalara gireceğine...

  • Kreetwight @kreetwight

   @benvaryaben İkna etmeye çalışmıyorum. Yazdığın şeyin saçmalık olduğunu söylüyorum. Sadece at gözlüğü takan biri böyle kesin hatları olan bişey yazar.

  • HttPs @https

   @benvaryaben Hayırlı işler, ahlaktan döte ne çabuk geldiniz. yalnız nedense hiç şaşırtmadı, bu dincilerin ahlak kavramı genelde döt ekseninden dışarı çıkamıyor pek.

  • Mafyasus @bobrekus

   @benvaryaben Ne alaka neden olmasın? Toplumsal ahlak diye bir şey var , dinlerden bağımsız bir durum bu. Din insan öldürmek günah dedi diye insan öldürmemezlik yapmıyoruz, başkası da başkasını bu şekilde öldürmesin diye yapıyoruz. Ya da başkasının karısıyla birlikte olmuyoruz yarın birisi çıkıpta senin karınla birlikte olabilir diye. Toplumsal ahlak bu şekilde çalışır. Hayali bir varlıktan korkarak bir şeylerden sakınan cahil kesimi tenzih ederim, dediğim gibi dinler bunları zapdetmek içindir.

  • Höşelek @benvaryaben

   @https pandemide sanki yaşam için birincil öncelikmiş gibi ortaya çıkan tuvalet kağıdı krizini vurgulamak ve bu paradoksu göstermek istemiştim ama lafı o tarafından anlamayı siz tercih ettiniz gibi geldi bana ama neyse.
   kişisel polemiğe girmiyorum. ön yargılarına değil konuyla alakalı bir önermen varsa ona cevap vermeyi tercih ederim.

  • Höşelek @benvaryaben

   @bobrekus ben inançsız biri ahlaklı olamaz demiyorum. ancak inançsız biri ahlakı temellendiremez diyorum. yani herhangi bir bağlayıcılığı olmaz. onun ahlakı sadece kişisel tercihlerine dayanır.

   Toplumsal ahlakı şu yazdıkların bağlamında bir mantık çerçevesinde sıralamışsın ama bireysel ahlak noktasında toplumsal ahlakın bağlayıcılığı var mı? mesela ben neden empati yapayım?

   mesela güçlü bir toplum neden güçsüz bir toplumu yok etmesin güzel kaynaklara sahip olabilir. why not?
   yasalardan kaçabilecek bir durumda neden yolsuzluk hırsızlık yapmayayım why not?
   ben bekarım evlenmeyi düşünmüyorum. neden başkalarının eşleriyle yatmayayım? why not? (karşılıklı çıkar olmayan bir toplumsal örnek)
   kaldı ki günümüzde eş değiştirme diye bir olay var.
   ensest ilişkiye neden karşı olayım? why not? (sakat çocuk gebelik olmak zorunda değil ki günümüzde binbir çeşit korunma yolu var)

   Sanma ki bu konular ilk defa tartışılıyor. kaldı ki ben ahlaki içeriklerle de ilgilenmiyorum. benim savunduğum tek şey din olmadan hiç bir ahlak temellendirilemez. burda ahlaki içerikten bağımsız bir şekilde bunu savunuyorum. herhangi bir dini savunarak veya dinlerin gerçek olduğunu iddia ederek değil. her ahlaki değer bir temele oturtulmak zorunda. bunun bağlayıcı özelliği ancak tanrı gibi üstün bir iradeden gelmek zorunda. dolayısı ile başta dediğim gibi din olmadan ahlak temellendirilemez.