Bir kaç hafta önce 4 icra dosyamdan da kurtulmuştum. Dün bütün bankalardaki hesaplara erişimim normale döndü. Garanti ve finans hesaplar zaten açıktı maks 2-3k parayı depoluyordum, fazla olunca yutuyordu. İcralar hep pandemideki boşluktan dolayı ve benim umursamazlığım yüzünden oldu, ödemek üsteseydim öderdim. K.Kartlarında hiç borcum yoktu, icralar gelince hepsinin limiti 0a düştü bende gittim 1i hariç hepsini kapadım.
Finansın K.Kartı duruyor sadece onun da limiti açık ama 1350 liracık 😂 bu arada kredi başvurusuna ve nakit çekime vs baktım ve şuan umarım ne kredi verilir ne de kredi kartı limiti arttırılır. Parayı çeksen ödeyemezsin, x2 nerdeyse. Allah düşürmesin bir daha. Findeks notu da 1450 liden açılış yapmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Geçmiş olsun, inşallah bir daha yaşamazsınız....

 • Hater @hater

  Bu icraların devamında ne olabiliyor ? Benim de iceride bir seyler var ama tam olarak ne tur sorun cikarirlar çok bir fikrim yok acikcasi.

  • Fırat Duran @firat_duran

   Nekadar borç var o önemli + icrayı takip eden avukatlık bürosunun insanlığına bağlı olan şeyler var.
   2019 dan 2023 e kadar benim borcum için hiçbir avukat ailemi aramadı, kardeşimin de 2 tane vardı, ve onlar 1-2 ay önce başladı, icraya düşer düşmez annemi aramışlar, annem de telaş yapıp kapattırdı. Normalde annemi aradıkları konusunda şikayet etsem icrasını ödeme yapmadan kapattırırım. Borç kimin ise onunla muhattap olurlar, anne baba ve akraba vs karışırsa avukatlık bürosunu şikayet edersin.
   + haciz konusu var, bu da yine avukatların insafında. Benim için 2-3 kere haciz emri verilmişti, ben evde yokken bir kere avukatlar gelmiş, annem babam eşyamın olmadığını vs söylemiş gitmişler. Normalde her türlü eve girer bakarlar. Haciz memurları zaten o işi yapmak istemiyorlar hepsi anlayışlı, yani haci emrim var ve 2019 dan beri bir kere gelmişler, gerisini sen düşün, o kadar nefret ediyorlar:D ancak avukatlık bürosunda bazı çakallar var her türlü pisliği yapıyor.
   Diğer konu eğer icralar varlık şirketlerine devrolursa ondan sonrası hem iyi hem de kötü.
   İyi olan taraf 100k olan borcunu yarısına hatta yarısından da az bir paraya kapatma şansın olur, yani adamlarla konuşacaksın, param yok diye ağlayacaksın, 2-3 ay sonra ben borcumu kapatmak istiyorum diye arayıp, önce 30 binim var diyeceksin, sonra ya arkadaşlardan da 10k burulurum 40 a kapatalım diye ayar çekeceksin ve 40-50ye kapatacaksın. + kapama için de ekstra tahsil harcı var. 100k için 2.5k ödedim ben.
   Varlık şirketinin kötü tarafı eğer olur da borçları kapatırsan, bankayla olan işleri 2-3 sene unut. Raporda varlık şirketi yazıyorsa otomatik red yiyorsun ve normalden uzun sürüyor.

  • Hater @hater

   @firat_duran Çok teşekkür ederim son olarak varlık şirketlerine devroldugunu nasil anlarız edevlette yazar mi ?

  • Fırat Duran @firat_duran

   Benim borçlar varlık şirketine düşmediği için nerede yazar bilmiyorum ama findeks notu aldığımda orada yazıyor genelde, takibe düşen, varlık şirketine devrolan falan gibisinden.

   Ya da e devlete giriş yap. Ardında https://vatandas.uyap.gov.tr/main/vatandas/giris.jsp sitesine e devlet ile giriş yap. Sorgulama işlemleri -> Dosya Sorgulama sayfasını aç.

   Bu gelen sayfada her türlü yargıya düşen dosyaların var. Yargı Türü kısmından icra seç ve dosya sorgula de.

   Gelen ekranda icra dosyaların var, her bir dosyanın yanında Dosyaları Görüntüle butonu var ona tıklarsan, hangi avukata, kaç para borcun var vs çıkıyor. Hatta senin hakkında kime hangi yazıyı göndermişler, cevap ne almışlar gibi her türlü yazışma dosyalarını da görüyorsun. Mesela avukat senin için haciz işlemi mi başlatıyor, hemen buradaki bölümlerden görüyorsun.

  • Hater @hater

   @firat_duran Ee peki benden alacagi herhangi bir şey yok bu durum ülkeye girer çıkarken bir sorun olur mu ki ?

  • Fırat Duran @firat_duran

   Eğerki avukatlara şu tarihte, şu tarihe kadar, şukadar taksitle aksatmadan ödeyeceğim dediysen, bu belgeliyse yani bunun için imzalı evrak olması lazım, eğer bu evrak varsa ve ödemediysen hapis istemiyle yargılama talep edebilirler. Böyle bir şey yoksa Türkiyeye giriş çıkışta sorun olmaz da, gideceğin ülke banka bilgileri için yazı vs isterse belki sıkıntı olabilir. Tabi detay bilmiyorum malesef, başıma gelmediği için ne desem yalan olabilir.

  • Hater @hater

   @firat_duran Herhangi bir şey imzalamadım veyahut ödeyecegimde demedim. Avukatlarla herhangi bir ilişiğim dahi olmadı. Tamamdır ben anladım teşekkürler 🙂

 • Mr.Bell @mr-bell

  Diğer karttan inmesine yazık olmuş. Ben artık öyle diyen olursa indirmiyorum.