Dün hızımı 100 mbps yapalım dediğim türk Telekom 85 hız verebiliriz. Şikayetiniz olur sizi 75 mbps yapalım dedi. Hala hız artmadı saha dolabı ve hattınıza ekip bakacak diye arıza kaydı oluşturdular.

Bunlar herhalde 50 Mbps ile sabitledi buraların hızını anlamadım artmıyor

Çözüldü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alpi Ironside @alpi350

  Zaten 100 olmaz gibi bu hat. 80'de de sinyal düşüklüğünden bir takım sorunlar çıkar gibi.
  @xahve

 • Tarık @xahve

  Bu hat 100 alır, onlar sistemde 83 gözüktüğü için öyle diyorlar, bağır çağır başkası ile konuş, bir yolunu bul bu hattı 100 yaptır.
  Şuraya bak atanabilir değerler 150 gözüküyor, sistem izin verse bırak 100 Mbiti 130 Mbit alır bu hat

 • berkerden @berkerden

  Hattınız 100 ü çok rahat şekilde en ufak kopma olmadan kaldırır. Sorun yaşarsınız falan derlerse de ben yükseltmenizi istiyorum, modem arayüzünden de görüyorum ki hattım 145 mbit için uygun gözüküyor, deneyelim eğer problem yaşarsam indiririz dersiniz. Ben millenicomda öyle yaptım. Benim hattım modem içinden 95 mbit e kadar destekler şeklinde gözüküyor, ama telekom sisteminde de 63 olarak gözüküyor. Dedim 100 olarak tanımlayın, modem zaten alabileceği maksimum hızı alsın, sorun yaşarsam ben size tekrar başvururum 75 yaparız dedim. Ayrıca bende Asus olduğu için SNR ayarını manuel girerek zaten istediğim hızda bağlanacak şekilde SNR ayarlayabiliyorum. Sorun yaşarsınız 50 üstüne çıkmayalım dediler, ben istiyorum koparsa da sıkıntı yok ben bilinçli şekilde istiyorum dedim. 100 açtırdım ve 79871kbps olarak bağlanıyor bende de. SNR 2.5 larda geziyor ama kopma olmadı şimdiye kadar, CRC çok artabiliyor. Hissettiğim bir sorun olmadığı için böyle devam ediyorum, ama sorun hissedersem SNR manuel arttırarak bağlantı hızını kendim indireceğim, ama vanayı sağlayıcı tarafında sonuna kadar açtığımız için bir daha onlarla uğraşmayacağım, kontrol bende.

 • berkerden @berkerden

  75 yüksek ve çok iş yapacak bir hız, hele ki düşük ve sorunlu bir internetten sonra şu an size hissettirdiği çok daha fazlasıdır o yüzden evet bir süre alışana kadar en azından bu rahatlığa durulabilir, ama sonra illa dürter bir şeyler potansiyeli maksimum alayım diye, 3-4 mbit bile peşine düşülür o zaman 😀