#GhostofTsushima layıkıyla bitti. Tüm yan görevleri ve ana görevleriyle, DLC hard zorlukta toplam 32 saat sürmüş. Ufak etkinlikler de dahil yapabileceğim her şeyi yaptım.

Oyunun renk paleti muazzam. Özellikle açık alanlar çok özenle yapılmış. Grafikler gayet iyi fakat RT vb. teknolojileri göremedim. Muhtemelen PS4 için dizayn edildiği içindir. PC sürümünde bunlar eklenebilir.

Combat oldukça keyifliydi. Ekledikleri her şeyi bir şekilde bana kullandırmayı başardı. Yapay zeka orta düzeyde fakat sürekli kalabalık gruplara karşı savaştığınız için sorun olmuyor. Düşmanın ekipmanına göre savaş stilinizi değiştirmeniz gerekiyor. Bu da tempolu bir combata sebebiyet veriyor. Okçuluk mekaniği abartısız söylüyorum #HorizonForbiddenWest ten çok daha iyiydi. Tabii horizon kadar silah çeşitliliği yok ancak hissiyat olarak çok daha başarılı buldum.

Yetenek ağacı var fakat bir RPG oyununa göre çok daha basit dizayn edilmiş. Oyunun sonunda benzersiz bir buildiniz olmaz. Ki oyun da RPG oyunuyum demiyor.

Aynı şekilde item kısmı da basitçe yapılmış. Oyunda ana silahımız olan samuray kılıcını ve okumuzu hiç değiştirmiyoruz. Sadece upgrade oluyor ve görünümü değişiyor.

Kıyafet konusunda biraz özelleştirme imkanı var. Oyunda çeşitli görevler vasıtasıyla elde edebileceğimiz zırhlar var. Bunlar oyunumuzu etkileyecek özellikler veriyor ve bu özellikler upgrade olabiliyor. Ama yine bir RPG oyunu düzeyinde değil.

Ana hikaye çok uzun değil. Klasik uzak doğu hikayesi.

Boss savaşları biraz tek düze.
Keyifle fazla kasmadan, sıkmadan sizi eğlendirecek güzel bir oyun yapmışlar.
Puanım 8,5/10
#beat

BeğenFavori PaylaşYorum yap