Bu kargocular işin kolayını buldular iyice saçmalamaya başladılar. En sonunda bugün birini fırçaladım. Kargocu gelmeden 1-2 dk önce arayıp evde misiniz diyor buraya kadar güzel ondan sonrası aşağı iner misiniz diyor bu olayı istisnasız her firma yapmaya başladı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • AB9 @sqn

  ben iniyorum ya, koca panelvan'dan inip binmekle uğraşmasın diye. büyük paket ise yardım da ediyorum. bilmiyorum belki kampanya kovaladığım için biraz da vicdan yapıyor olabilirim.

  • Nakahella @nakah

   Kampanyayla kuryenin hiçbir alakası yok ki. Siz zaten sipariş vererek kuryeye para kazandırıyorsunuz, teslim ettiği paket başı bir sürü para alıyor. Kamudaki mühendislerden fazla kazanıyor kuryeler.

 • Tarık @xahve

  bana bir sefer olmuştu bu, İtalya'dan gelen ürün için UPS kargodan aradı, '' arabada tek kişiyim, aracı park edemiyorum çok acelem var, trafiği kapatmayalım, aşağı inseniz arabadan versem olur mu? '' dedi. Ben de indim aldım. 😀

 • imperio @imperio

  Burada da bir tanesi var, kapının önüne geliyor telefondan arıyor asansöre bırakıyorum alır mısınız diyor. Asansörden alırım sorun yok da, telefonla arayıp benim açmamı bekleyene kadar yukarı çıkıp geri iner zaten 😀

  O aşağı iner misiniz işi çok saçma. Park yeri olmayan işlek bir cadde falansa tamam kabul edilebilir ama öteki türlü olacak iş değil

 • alper212 @alper212

  Bazen yapıyorlar ama cidden sokakta yer yoksa. Evde işinde yoksa inilebilir hocam ya. Ağır bir şey değilse.

 • sawgent @sawgent

  Burda ptt yapıyor aynı şeyi. Ama "Aşağı iner misiniz?" diyecek yüz bulamıyor herhalde "Sepet var mı?" diye soruyor.

  Daha önce apartman kapısının önündeki doğal gaz kutusunun üstüne bırakıp gidiyordu iki farklı kişi. Ptt sitesi üzerinden şikayet edince paşa paşa getirmeye başladılar.

 • mstkyldz @mstkyldz

  Sepete sığacak birşeyse ben teklif ediyorum çoğu zaman

 • Nakahella @nakah

  Kuryelere acıma işini anlamıyorum, yakın akrabam kurye. Kamu mühendisi ablasından 2 kat fazla kazanıyor ve genelde akşam olmadan işi bitiyor yarım gün. Paket başı para alıyorlar. Hani diyorsunuz ya 3 paket birden aldım yazık diye, en sevdikleri müşteri tipi çok paketliler. Her pakete ayrı ücret kazanıyor. Size teslim etmese daha az kazanacak, size teşekkür etmesi lazım sipariş verdiğiniz sürece.

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   Bütün kuryeler kendine çalışıyor gibi yazmışsınız hocam hoş öyle olsa bile onların da ayrı masrafları var neyse asıl mevzu bildiğimiz eski şirketler yani Aras, yurtiçi gibi firmalar hala kendi bünyelerinde elaman çalıştırıyorlar ve kazandıkları asgari ücretin biraz üstü oluyor.

   Şu an nasıl bilmiyorum ama geçen sene asgari ücret 8.5K iken arkadaşım Aras kargoda 11K'ya başlamıştı 1 ay zor dayandı sonra işi bıraktı çünkü çalıştığı bölge genel olarak eski binalardan oluşuyor haliyle asansör yok ard arda sürekli 3-4 kat çıkmak kadar yıpratıcı bir şey yok ve günde 75'den aşağı düşmüyordu kargosu yerine göre 100'ü geçen bile var herkes o kadar şanslı değil anlayacağınız.

 • Realblue1 @realblue1

  Bir tek agt kurye yapıyor bizim burda onu ama adamlar ertesi güne bırakmayıp gece 22-23'de bile paket getirdiği için inip alıyorum.

 • Daviance @daviance

  Bir gün amazondan telefon almıştım ,evdeyim telefon çaldı ,sepet salar mısın diyor dedim o kargo hassas , yukarı getireceksin ,deliye bak sepetten düşse ne olacak.

 • Kerem @deadpool

  3 kere aramıslar bugun hepsıjet den ısteydım telefon sarjda ıdı acamadım zıle bıle basmadan asadıgakı dukkana bırakıp gıtmıs.