xbox series s/x kontrolcüsünün pillerini değiştirirken bir şey farkettim, iki pili eşit şekilde tüketmiyor. içte olan pil daha az tükeniyor, dışta olan pil daha çabuk tükeniyor. bunu farkeden başkaları da var mı veya bunun bir açıklaması var mı? başka cihazlarda da bu şekilde mi olur?

ne zaman iki pili birden taksam pil bittiğinde çıkarıp kontrol ediyorum (görsel temsili, gp şarjlı piller kullanıyorum) dıştaki pil tamamen tükenmişken içteki pilde halen bir miktar güç oluyor. artık içtekini dışa takıp yeni tek pili içe takıyorum.

aslında şimdi aklıma geldi, bundan sonra sadece dıştaki tek pili değiştireceğim bakalım, sürekli dışta pilden güç çekip içteki pil bir kere boşalana kadar 2 kere dıştaki pili tükecek mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Root61 @root61

  Bunu burada daha önce söyleyen olmuştu👍. Bu olaya ben hiç takılmadım😀. Bende de Gp 2700 ve Cef 14 şarj aleti var. 6 senedir kullanıyorum.

  • imperio @imperio

   Bendim o bendim 😀 Oh be ben delirmemişim demek. 😀 Kaç kişiye sordum, araştırdım, kimse böyle bir şey var demedi. Ben şarj edilebilir pillerle kullanıyorum, şarj aleti pilleri ne kadar doldurduğunu gösteriyor, gamepad pil bittiği için kapandıktan sonra pilleri şarja takıyorum, pillerden birini 2400mah dolduruyor diğerini 1800mah civarı dolduruyor. GP ve Eneloop pillerle denedim ikisinde de aynı olay var. 2 farklı gamepad denedim ikisinde de aynı. Biri son nesil diğeri bir önceki nesil. En son suçu şarj aletine atacaktım. Demek xbox gamepad'lerde genel durum bu

 • kritikkutle @kritikkutle

  fotoğraftan tam göremiyorum ama piller seri bağlı mı? öyleyse birisi muhtemelen kontrolcünün anakartının ısınan noktasına daha yakın(led, mikro işlemci, motor sürücü vs ne varsa artık). o yüzden diye düşünüyorum.

 • kortex @kortex

  Hocam öyle yapmayın bence 4 pili tükettikten sonra içinde enerji kalan 2sini takın 6 tane kullanmış gibi olursunuz.
  Ya da atıyorum 10 saat kullanım ömrü varsa 5. Saatte pillerin yerini değiştirin.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Muhtemelen farklı kısımlarına enerji veriyorlardır.