5 saattir uğraşıyorum bir gamepass alamadım.

Yurt dışındayım, Macbook kullanıyorum, normal internetten girdim satmadı. Store bölgesiyle kart bölgesi farklı dedi. Dedim her halde Microsoft hesabım Türkiye'de kalmış. Türk kartımı girdim, ona da aynı hatayı verdi. Sonra Türkiye VPN açtım yine vermedi. Sonra döndüm dolaştım baktım Microsoft hesabımın bölgesi İngiltere'ymiş. (İngiltere'de yaşamıyorum.) Onu yaşadığım yere çektim vermedi. Türkiye'ye çektim, Türkiye VPN açtım, Türkiye kartıyla denedim yine vermedi. Yarım saat ordan oraya tıklaya tıklaya sonunda bir desteğe bağlandım, Windows'tan deneyin dediler. Oturdum Parallels ile Windows kurdum yine alamadım. Tekrar desteğe bağlandım, bölge değiştirmişsiniz bir gün bekleyin sisteme iyice bir işlesin öyle deneyin diyor.

Ulan parasıyla alamıyorsun, bölge dediği neyin bölgesi belli değil. Xbox bölgesi ayrı bir yerde farklı, Microsoft hesabı bölgesi ayrı bir yerde farklı. Xbox.com'dan başlıyorsun kendini Office365'in içinde buluyorsun. Bu ne rezillik ya. Bir banka kartı bölgesiyle IP'yi eşleştirip bir üyelik verecek onu bile beceremiyor. Vazgeçtim parası neyse verip kendim alırım oyunları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Kreetwight @kreetwight

    Xbox üyeliği almaya çalışıyosun anladığım kadarıyla. Microsoft hesabında yaptığın değişiklikler 30 gün kadar aktif olmayabilir. Bende telefon numarası ve şifre için 30 gün sonra aktif etti. Sonra MS Türkiye sitesinden Türk kartıyla ödeme yaptım. VPN çok gereklimi bilmiyorum çünkü direk tr sitesine girebiliyosun ama ben yine de açık tuttum.

  • Bezmialem @bezmialem

    "Subsystem for Android" için Windows'ta bölge değiştirince anında Kanada'ya geçirmiştim, sonra da Türkiye'ye döndüm.

  • Erdinç B. @erdincb

    Bu tarz sistemlerde günlük işler olur. Yani gün içinde yapılan bazı önemli işlemler geçici bir tabloda tutulur, gece ise veritabanı tabloları belirli bir sıra ile güncellenir. Belki bölge değiştirme işini de bu şekilde işletiyorlardır. En azından Microsoft'un Crm'i (Müşteri İlişkileri Yönetimi) bu şekilde çalışıyor.