Bu #HorizonForbiddenWest ne hikaye olarak ne de gameplay olarak akıyor. Grafikleri ve dünyası güzel, diğer herşeyi orta ve altı bir oyun tasarlanmış o kadar. Bu yönden #HogwartsLegacy'e benzettim oyunu. Sanırım kaderi de öyle oldu. Oynayan veya konuşan kimse kalmadı. Vuruş mekanikleri ilk oyundakinden ileri gidememiş. Ağır saldırı yapıyorum. Eğer mob uzaktaysa, Aloy kayarak gidiyor. NPClerle sohbet çok sıkıcı. Oyunu 1 saat oynadım ama diyalog atlayacağım sanırım hiç sarmıyor muhabbeti. Küçücük moblarla bir saat savaşıyorum. Bir ora zıplıyor bir bura. 2-3 tane mob varsa zaten öldürüyorlar bir şekilde. Dodge mekaniği de pek işe yaramıyor gibi. Bir de zorda açtım. Mecbur bitireceğiz.

Edit: Orijinal Türkçe çeviri de rezalet. Adam "What kind a person does that"? diyor. Çevirisi " Bu yapılacak şey mi ya? ". Ağalar anonymous mu çevirdi? paralarını mı eksik yatırdınız ne yaptınız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Mali @mali5481

  sıkılıp devamını getiremedim ben de, dönüp dolaşıp god of war oynuyorum yine 😀

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Benim takip ettiklerim genel olarak beğendi oyunu (yabancılar) ama silah tasarımı ve mekaniğinden şikayet ettiler açıkçası. Kavganın en önemli anında cephanenin bitmesi ve üretime geçme zorunluluğunu doğurmasından çok çektiler. Cephane gücü ile düşman gücü ilişkisini dengesiz yapmışlar. Bana kalırsa biraz daha melee yapmaya cesaretlendirmeye çalışmışlar ama olmamış.keza ikincisinde de daha belirginleşiyor çünkü insan-insan kavgasında da aynı mekanikle yürümüşler (yok kalkanını kır, sonra başlığını kır, sonra zırhını kır gibi...)
  Yoksa, özelikle ilk bölümde bölge açma mekaniği güzel düşünülmüş ve iyi tasarlanmış mesela...

  • Mehmet @m-menguc

   otomatik eşya toplamayı açtım hocam. toplanacak şeylerin üstünden geçiyorum direkt topluyor. sürekli cephane basıyorum ama çok sıkıntı gelmedi bana. hatta ayarlarda o eşya üretimi sırasındaki oyun yavaşlatmanın süresini ayarlama seçeneğini de koymuşlar. ama dediğin gibi okla, sağa sola hoplayıp zıplayan robotun kritik yerine sürekli isabet ettirmek hiç kolay olmuyor. yine de bu mekanikler melee mekaniklerinden çok daha iyi. melee için zaten iki tip saldırı var onlar da tatsız. bundan önce #KenaBridgeofSpirits oyununu oynayıp bitirdim. onun mekaniklerini bu oyuna koy, oyun 3 gömlek yükselir. kena'nın combat mekanikleri bu oyundan kat kat daha iyiydi.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @m-menguc: Savaş mekaniği kötü işte, herkes ondan yakınıyor. Yoksa hikaye falan güzel.

 • Memoli @memoli

  Televizyonun renk yoğunluğunu sonuna kadar dayadın mı yoksa oyun varsayılan olarak böyle mi görünüyor ? Her yer tuğla kırmızı 🙂

 • Alpi Ironside @alpi350

  Daha önce oynamadığım hiç bir oyunu zorda açmam. Kolay yada orta ayarda açar oynarım. Ne çılacağı hiç belli olmaz. Bazı oyunlarda başladıktan sonra zorluk ayarı değiştirme varken kimilerinde yok. Sonra kahıra dönüştüğünde pişman olunabiliyor.

  Bu arada, hala ara ara bu oyunu çıkıp dile getiriyorlar. Ekran kartı karşılaştırmalarında da demirbaş oyun adeta.

  • Mehmet @m-menguc

   normalde açınca da oyunun hakkını verememiş gibi hissediyorum hocam. tekrar dönüp bitirmeye sabrım ve zamanım da yok. ben bunun ilk oyununda da aynı şeylerden şikayet edip yine zorda bitirmiştim. zaten oyunda assasins creed tarzı çalıya saklan, düşmana gizli yaklaş tekte öldür mekaniği olduğu için çoğu zaman gizlilikle işi bitiriyorum. gizli kalamadıysam da yuvarlan ok at yuvarlan ok at. oyunda zorlayıcı bir gameplay yok.

  • Alpi Ironside @alpi350

   @m-menguc ''Yuvarlan ok at'' çok iyiymiş. 😀