Resmen ponzi şeması gibi ülke
Gün içi 27.26 dan 25.43e resmen ralli 😂🤣
Acaba şuan da kimler vurgun yapıyor 🤷‍♂️🙄😅

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Johan @johan28

  Umarım hukumet biraz kemer sıkar ve bu politika devam ettirilir yoksa olacak şey. 28 > 25 > 30 olur bir anlamı kalmaz yine garibana çarpar.

  Not: TL nin değer kazanmasına üzülmek inanılmaz anlamsız.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  bunu en başta yapsalardı ne kkm gibi bir reziiliğe gerek olurdu, ne de kur bu kadar patlardı.

 • Nakahella @nakah

  Doların düşmesine şu nedenle üzülüyorum: Yarın market raflarındaki hiçbir ürün indirime girmeyecek. Ama dolar ilerde tekrar 27 olunca zam yapacaklar. Doların böyle düşmesi, istikrarlı şekilde ilerlemediği sürece bir işe yaramıyor.
  Ayrıca cumhurbaşkanımız yakın zamanda defalarca bağıra bağıra ben faizi yükseltenlerle birlikte olmam, laf dinlemeyenleri görevden alırım dedi ve çok kez bunu yaptı. Şimdi yapmıyor olabilir ama seçim sonrası yapmayacağı ne malum? Faizi yükseltmeyeceğiz diye insanları kandırıp yükselttiler, bu da büyük yanlış.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  @aliytrklkmz kkm 1970 lerde denenmiş ve ülkeyi mahvetmişti. bunu bile göremiyorlar, öyle bir yönetim işte.

 • Agah @agah

  özellikle son birkaç yıldır, hükümet elindeki devletin imkanlarını kullanarak vatandaşa karşı pozisyon alıyor ve bir balina gibi davranarak vatandaşı sağıyor. sağılmaya gönüllü olanı da sağıyor kendi halinde ev geçindirmeye çalışanı da sağıyor.

  o yüzden faiz artmış düşmüş, dolar inmiş çıkmış bir önemi yok. hükümet elindeki devlet imkanlarını kullanarak vatandaşı terste bırakma oyunlarına devam edecek. doları sanal bir şekilde düşürüp kkm'leri patlayıp, sonra da dolar düşecek beklentisi yapıp sonrasında doları patlatıp (zamanında 6-7 liradan 18 liralara bile isteye tırmandırdıkları gibi) yine vatandaşı yolacaklar, bu planlardan ve zamanlamasından haberi olanlar da voliyi vuracaklar. ne demişti eski ekonomi bakanı? küçük yatırımcı yolundu, devlere bir şey olmadı demişti. bu film tekrardan gösterilecek. çünkü yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.