Sony Ps store’da şov yapmış. Yüzde 100 zam gelmiş bazı oyunlara.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Bu yorumu yapmak istemezdim, çok özür diliyorum lütfen yanlış anlamayın. Asla amacım art niyetli değil. Elimde i9 13900 ve RTX 4070ti'lı ana sistem, i7 12700'lü ve 3070ti'lı test sistemi, Ps5, Xbox Series S, 2K monitör, 3 tane Tv... gibi gibi istediğim tüm teknolojik ürünlere sahibim. Sadece kolumdaki saatin (Garmin Tactix 7) şu anki satış fiyatı 54.000 tl civarı. Evim yok, ancak arabam var. Ben %200 de zam gelse alırım eğer çok istediğim bir oyun olursa. Benim gibi eşim de aynı meslekte çalışıyor, karı-koca gelirimiz var. Eşime istediğim an akıllı saat, ayakkabı, cep telefonu hediye edebiliyorum vs...

  Yani ben buna rağmen kendimi yırtıyorum her yerde ekonomi kötü diye. Ama kendim için değil, benden daha fakirler için. Ekonomi daha iyi olmalı dedikçe bana küçümseyen gözlerle bakıyorlar bazıları, büyük resmi göremiyormuşum diye. Aynı işyerinde çalıştığım bir abim, şu anki ekonomide evden atıldı ve 2000 tl'ye ev arıyor kiralık, evet yanlış yazmadım 2000tl !. Çünkü bütçesi en fazla o kadar yetiyor. 2000 tl'ye bırak aylık kiralık evi, 1 haftalığına bile vermezler sana. Adam nöbetlerde yemek yemiyor parası yok diye. Sırf aç kalmasın diye evden yemek götürüyoruz ortaklaşa yiyelim diye. Ama yapılan her zamda suratı düşüyor, desteklediği partiye laf edecekler diye. Ciddi ciddi de herkesle kavga çıkartıyor aksi görüş iddia edildiği zaman. Hatta seçim gecesi var olan nöbetini sildirdi (nöbet silinince ek mesai ücreti kesilir maaşından) "balkon konuşması" dinlemek için. Bu sadece 1 kişi, ve maalesef milyonlar bu kafada.

  Ben artık yapılan her zammı destekliyorum. Zaten en fazla oy bizim gibilerden değil, ekmeğe muhtaç fakirlerden çıkıyor. Bırakın en çok onlar çekecek. Yukarıdaki yorumlarımı umarım yanlış anlamazsınız, sizi seviyorum.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   Ben de seninle ayni durumdayim ama bir farkla bunlara aciyana da acimiyorum artik.

  • Nakahella @nakah

   Maddi olarak sizin kadar olmasa da fena değiliz biz de. Ben de salmış durumdayım. Zamların gelmesine sevinir durumdayım, en azından ekonomi rayına oturabilir bu hamlelerle gibi görünüyor. Acı reçeteyi halk çekecek ama, çeksinler.

  • Mr. Paramedik @mr-paramedik

   @nakah @extreme Vallaha bizim gibi maddi durumu nispeten iyi olanlar, bunlar gibi fakirler daha iyi yaşasın diye oyumuzu kullandık. Ama adamlar döndüler şimdi bizi nasıl yendikleri ile övünüyorlar. Benim 5 yaşındaki oğlum, özel kreşe gidiyor, sıkılmasın diye Xbox Series S sahibi, istediğim eğitimi (yüzme, jimnastik gibi) rahat rahat aldırabiliyorum. Ama bizi yenmekle övünen akıl yoksunları, kendi çocuklarına hiçbir imkanı veremiyorlar. Ben de asla acımıyorum. Artık fakirlere de asla yardım etmeme kararı aldım. Çünkü anladım ki ülkedeki fakirlerin tamamı oyunu tek bir yere vermiş. Böyle yönetilmeyi, çocuklarına istedikleri imkanları sağlamamayı onlar seçiyor. Bırakın zam iyidir. Umarım ekmek 20 liradan satılır. Gerçi bunlar çocukları açlıktan ölse de fikir olarak değişmezler ya neyse 🙂

  • Omer @omerf97

   ayni durumdayiz 😀 maddi durumumuz ortalamanin ustunde ama arkadas cevremde en cok ben zam haberlerini paylasip dert yanip insanlari bir seylere uyandirmaya calisiyorum. genelde cevremdeki insanlarin tepkisi sen bos ver senin paran var zaten oluyor. yavas yavas takmamaya basladim bende herkes diledigi gibi yasasin.

  • scorptr @scorptr

   Kendisine acimayana siz hic acimayin hocam gida pahali kendinize yetecek kadar getirin 🙂

  • Mr. Paramedik @mr-paramedik

   @scorptr Çok haklısınız aslında 🙂