#MTV
Haberi ilk duyduğumda, ilk takside ek bir yükümlülük getirceklerini yanlış anlamamışım.
İzlemek istemeyenler için->
Bu vergi kanuna aykırıymış. Aynı şekilde memur zamları konusunda da aykırılık mevcutmuş.
https://youtu.be/3esOk7b7IpI?t=227

Fatih Altaylı yorumluyor: Bu vergiler tahsil edilemez!

YouTube kanalına abone olmak için ▷ http://bit.ly/FatihAltayli00:00 Giriş00:21 Şarlatan ne demek?02:05 Cavit Çağlar03:13 Vergiler!11:00 2. el otomobil fiyatl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • HttPs @https

  Adam kanuna aykırı şekilde aday oldu bir de seçildi, neyin kanunundan bahsediyorsunuz...

 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  Yapalım mı lan demişler vergiyi. Yapalım demişler. Yapmışlar.
  Durum bu.

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  ne kanunu ne hukuku? o konu başkanlık sistemi seçimiyle geride bırakıldı, kendi elleriyle teslim ettiler böyle olmasını istediler

 • kirazerik @kirazerik

  Ülkede herkesin istediği “rasyonel” ekonomi politikalarına hoş geldiniz. Daha bu başlangıç. İktidar da muhalefet de aynı saçma ekonomi politikasında hem fikir oldu. Alternatif ekonomi görüşlerine susturdu iki kesimde. Daha durun üstüne işsizlik de gelecek. Resesyon stagflasyon hepsinin salatası gelecek. Mahfi refet al sana rasyonel politika. Fakirin boğazına sıkma zengin şirketlere dokunmama politikası. Enflayon sebebinin yüksek şirket karları olduğunu el birliği ile konuşturmadılar. Elin kapitalist abd si zengin vergisi tartışıyor. Burada defalarca dedik bilmediğiniz şeyi konuşmayın diye buyrun şakşakladığınız mahfi refet özgür demirtaş ekonomik çözümünü. İktidar ve muhalefet kardeş birliği yaptılar. Bir diğer çözümü susturdular. Ve alternatif görüşü bir bakanın bir cümlesi ile kirlettiler itibarsızlaştırdılar. İktisat bir bilim değildir farklı ve rasyonel çözümler vardır. Herkes bildiği şeyi yazsın burada girmeyin bu işlere dedik. Daha durun o çok istediğiniz faiz artışları gelmedi.

  • HttPs @https

   arkadaş şaka mısınız? Böyle mabaddan vergi uydurmak ile rasyonel ekonominin ne alakası var? İktisat gayette bir bilimdir, üç aşağı beş yukarı hangi piyasada ne yapılırsa sonucun ne olacağı bellidir. Öyle kafadan nas mas uydurup piyasaya artistlik yaparsan işi iyice çıkmaza sokarsın.

  • kritikkutle @kritikkutle

   alternatif yolları tarif eden, açıklayan, ne olduğunu öğrenebileceğimiz kaynak ve kişileri belirtir misiniz?

  • kirazerik @kirazerik

   @kritikkutle ilhan döğüş, menekşe yılmaz daha çok var. Ama bunların söyledikleri iktidar ve muhalefetin iktisat politikalarına ters. Çünkü iki tarafta iktidara geldiğinde faiz arttırıp vergiyi tabana basacaktı. Zaten ondan muhalif yazarlar bile şimdiki bakana destek olalım falan diyor. 5 yıl siyasi muhalefet ayağına milleti birbirine soktular. İki tarafı da aynı ekonomi politikasına getirdi çok bilmişler. Şimdi de uygulanıyor. Teknoloji sitesinde yani burada bile arama yapın bilen bilmeyen arttır faizi kur düşsün dedi. Nas mas hikaye, derdi o olsa iktidarın, faizi direk kaldırırdı. O tabanını ikna etti nas falan diye. Şimdi o çok bilmiş iktisatçıları piste alalım. İki like alacam, azıcık muhalif görünecem diye ahkam kesenler istediğiniz buydu. Doğrunun bu olduğunu size sözde muhalif ekonomistler anlattı. Şimdi de destek olun diyorlar şimşek e. Girmeyin bu işlere dediğimizde akp li olduk. Bilmeden konuşanlar kaçacak yeriniz kalmadı çünkü ikisinden birine oy verdiniz. Ve ikisinin de istediği ekonomi politikası uygulamıyor. 3 5 yıl sürünecez ne için 5 yıl görece daha iyi ekran kartı almak için 😄😄. Liyakat liyakat bilmediğiniz işe girmeyin. Böyle birden ihale kalır kucağınızda. Kimse kusura bakmasın.

  • kirazerik @kirazerik

   @https Türkiye her kriz ortamında bunu yapmıştır. Yaşınız yetiyorsa bilirsiniz. Ötv böyle geldi. Saha öncede aynısı oldu. Hep aynı sorun hep aynı reçete hep aynı sonuç. Az sıkıştırıyorsun yapısal reform diyor. Ne yapısal diyorsun eğitim hukuk diyor, orada ne değişsin diyorsun ben bilmem diyor, e o zaman sus diyoruz sana gerek yok. Sen yüksek faiz yüksek vergi halkı süründürü süsleyip püsleyip anlatıyorsun. Hep yaptık dediğinizi aynı yere geldik diyorsun. Bas engeli oluyor.

  • HttPs @https

   @kirazerik Allah akıl fikir versin ben ne diyorum ne cevap geliyor.

  • kirazerik @kirazerik

   @https iktisat bilim değildir. ne cevap bekliyorsunuz. işinde iyi neo-klasik ezberi olmayan bir iktisatçıya veya her hangi bir iktisat felsefecilerine sorun bunu söylerler. alanlarının itibarının bildiğimiz amprik pozitivist bilimden gelmeleri onlar için utanılacak bir şey değil. bizde bilim alteratif bir din olduğundan adamların o etiketi çok önemsememesi ve cayır cayır eleştirmesi onları sarsmıyor ama bizim için yıkım oluyor. düz dünyacı falan da değil bunlar bildiğin taş gibi akademisyenler. dünyayı anlamanın bir sürü yolu vardır. örneğin bilim ve felsefe bambaşka kavrayış biçimidir. sanat için de bu geçerlidir. Bakmayın bilim vaizlerinin koyunlarına anlattıklarına. rahat olun etiketlerden kurtulun. iktisatın salt bilim olmaması onun değerini düşürmez. bazı açılardan gücünü arttıran bir şeydir. mutlak doğrusunun olmaması. iktisat bilimse kapitalist ekonomi de merkez bankası bono banka ilişkisi komunizmde nerede ??? veya daha basitçe iktisat bilimse komunizmden veya kapitalizmden birisi bilimsel olarak safsata ve böcek gibi ezilmesi lazım. ama sosyal bilimler 0 1 gibi çalışmıyor. bizim memlekette bilim hep sayısal kökenlilerden dinlendiğinden keskin sınırlar istiyoruz. sonra kafayı dışarı çıkarttığımız anda dayak yiyoruz.