Merhaba,
Bulundurma silah raporu için
Sağlık kurulu-heyet raporu almak için gerekli işlemleri yaptım herşey tamamlandı ancak kbb doktoru düşük oranda işitme kaybı sebebiyle onay vermemiş haliyle rapor da negatif sonuçlandı.

Konu ile ilgili daha önce tecrübesi ya da bilgisi olan var ise küçük bir fikir ve yardım rica edeceğim.

Aslında işitme testi sürecine geçerli bir çok itiraz sebebim var ancak o konulara ve başvurulara ayıracak fazla vaktim yok.
Raporu tamamlamak gibi bir konu var mı yani farkli bir devlet hastanesinden sadece KBB hekiminden silah ruhsatı alabilir raporu alıp ilk hastanede evrak tamamlama imkanım var mı ?
Var ise bir hasteneden alınan rapor yetiyor mu?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Mantıken olmaması gerekli. Çünkü;
  Sağlık raporu alırken ilgili hastanenin bir çok doktoruna ve birimine muayene olunuyor. En sonda kurul ve başhekim onayından geçiyor. Yani diyorlar ki bu doktorları ve birimleri biz biliyoruz. Bunlara kefiliz diyerek onaylıyorlar. Tek bir oluru dışarıdan aldığında en azından rapora eklenebilmesi için ekstra bir onaydan geçmesi gerekir önceki onay mercileri tarafından.

  Ama burası Türkiye. Orta doğunun kalbi...

  • Bob Marley @bobmarley

   İl sağlık kurumuna itiraz edersem uygun zaman dilimini belirleyip farklı bir devlet Hastanesi'ne gönderiyor oradan ilk raporun aksi Bir sonuç çıkarsa tekrardan hakem bir hastaneye gönderiyor oradan çıkan sonuç hangisi ise toplamda 3 kontrolün 2 su tamamlanıp o kabul ediliyor.

   Hayır 2. Dünya Savaşı'ndan kalma ekipmanlarla kırık dökük dakikalarca mudehale edilerek kontrol edilen randımanlı çalışıp çalışmadığı bile şaibeli olan ekipmanlarla test yapıyorlar kulaklık patlayarak ses veriyor inanılmaz bir durum.

   İş hayatımı sosyal hayatimi idame ettiriyorum hiç bir zorluk yaşamıyorum kaldı ki o rapora kadar böyle bir acaba bile yoktu işitme ile ilgili sen gel düşük oranda işitme kaybı var diye ret ver rapora saygı duymuyorum ama yapacak birşey de yok hayır malulen emekli et o zaman kulağım duymuyorsa poligona zaten gidiyorum kendi silahım ile gideyim artık diye niyetlendik o da şimdilik olmadı.
   Çok yoğun tempolu bir dönemdeyim fırsat bulmuşken aradan çıkartayim demiştim.

 • Bob Marley @bobmarley

  Eyvallah,
  İyi akşamlar

  Bu arada sportif açıdan silah almak istiyorum
  o sizin dediğiniz bireysel silahlanma ağırlıklı ruhsatsız yapılıyor.

 • Bob Marley @bobmarley

  @tongyabguhan34 Tüfeğim var. 🙂

 • Bob Marley @bobmarley

  Hocam ilk mesajda sawgent konu ile ilgili tecrübe etmemiş olsa bile geçerli olabilecek bir küçük detay ile cevaplamış.

  Hatta ben tecrübe etmiş ya da bilgisi (mesleki vb) diye yazmıştım senin 'olmaz öyle yeniden heyete komple girersin' diye belirttigin durumu zaten yapacağım öncesinde bir nevi gözden kaçmış bilmediğimiz bir hak veya kolaylık için sormuştum.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Farklı bir hastaneden, yeniden rapor alman gerekiyor. Özel hastane tercih edersen, daha kolay alırsın.

 • yilank @yilank

  @tongyabguhan34 Pompaliyla keleshe karsi 🤪