#NAS arayüz demoları. Synology'nin arayüzü açık ara daha iyi gözüküyor. İşlevselliğini bilemeyeceğim, denemeyeli çok oldu.
- https://demo.synology.com/en-us/dsm
- https://www.qnap.com/en-us/live-demo/
- https://www.asustor.com/live_demo

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  Synology'de chat diye bir uygulama varmış. Aynı NAS'ı kullananlar için güzel özellik. Ama herhalde TrueNAS vs. için de gidip Mattermost şu bu kurabilirsin.

 • Mehmet @m-menguc

  Ben çok bir fark göremedim. Mobilden baktım. Qnapde download manager veya benzerini bulamadım. Diğerlerinde direkt baktığım yerdeydi. Arayüzler benzer. Ama nas cihazlarında bu kadar akıcı olmayabilir.

  • Mehmet @m-menguc

   Synology, qnap, asustor ve terramasterın demolarına bugün masaüstünde tekrar baktım. Ben downloader olarak düşünüyorum. O açıdan en iyisi asustor olarak görüyorum. Çünkü 3.parti uygulama desteği en iyi asustorda. Tüm markaların kendi download appi var fakat asustorda jdownloader2, qbittorrent , utorrent gibi uygulamalar da var. Terramastera dün mobilden girebilmiştim, bugün giremedim bir türlü. Onu sona bırakıyorum. Synology ile qnapi denk görüyorum. Asustor uygulama desteği nedeniyle birinci.

  • qubit @qubit

   @m-menguc Synology'den daha mı iyi? İlginç bir gözlem. Alayım desem yedek almak dışında bir kullanımım olmayacak.

  • Mehmet @m-menguc

   @qubit yedek içinse daha bilindik synology veya qnap olabilir. Ama uygulama sayısı olarak, özellikle 3. Parti uygulamalarda asustor baya önde. Ben torrent ve idm kullanmak için bir nas bakıyorum. Qnap ve synologyde kendi download managerları var ama yüksek sayıdaki partlı dosyalar için optimize edilmemiş. Jdownloader2 yi arıyorsun. Qnap ve synologye biraz uğraşarak yüklenildiği söyleniyor jd2nin ama asustorun mağazasında direkt hepsi var.