#ResidentEvil4Remake Biraz uzun ve yorucu oldu ve 18,50 saatte normal zorlukta bitirdim. Oyun hem bu yılın hemde son dönemin en iyi oyunlarından biri olmuş. Grafik kalitesi, optimizasyon, süre her anlamda dolu dolu bir oyun.

Ashley ile oynanan şovalyelerin olduğu bölüm, alien benzeri yaratığın olduğu bölüm ve kendini yenileyen yaratıkların olduğu 3 bölüm bayağı gersede geri kalan bölümlerde Leon ile farklı mekan ve farklı düşmanlarla maceradan maceraya koşuyoruz. Orijinal oyunu yıllar önce oynadığımda sürekli heves etmeme rağmen en baştaki köylülerin üstümüze kaya gönderdiği yerde bıkıp bırakıyordum. O yüzden oyunda tam olarak ne oluyor, kim kimdir bilmiyordum. Benim için bir remakeden çok yeni bir oyun olmuş oldu. Oyunu bayağı beğendim ve içerik doluluğu bayağı doyurucuydu. Her bölümde mekan, düşman çeşitliliği vs. değişiyor. İçerik anlamında bayağı yaratıcı bir oyun. Ama yorucu bir oyun. Yılda 1 defa falan oynanır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • HonourWhiterun @honourwhiterun

    Capcom ve RE Engine ile gerek yeniden hayat verdikleri eski yapımlar, gerekse de seriyi devam ettiren yeni yapımları cidden gözümüzün nuru, baştacımız haldeler. birçoklarımızın yaşadığı GTA 5, The Witcher 3 ve Red Dead Redemption 2 sonrası senaryo bazlı hemen hiçbir oyunu beğenememe ve oynarken sıkılma mevzusu sayelerinde hiç yaşanmıyor ve ekran başına mıhlayan bir deneyim sunuyorlar.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

    Playstation 2'de geceleri terleyerek bitirmiştik, tekrar oynama şevki uyandırdınız, bakalım.