Lttye 100m dolar teklif etmişler satmamis, medya sektörü para etmiyormus gercekten

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hybrid @hybrid

  Vice media milyar dolar değerlerindeydi sanırım alanına göre kanalına göre değişiyor. Ltt nin sorunu linus odaklı olması o adam gitse ltt biter.

 • qubit @qubit

  Tom kaça satmış ona bakmak lazım. Yılda ne kadar kazanıyorlar, gideri ne vs. bunları bilmek gerek. #HaftalıkGündemeMalzeme

  Ulaştığın kitle kadar para ediyorsun. Bu da doğal. İyi içerik kitleyi genişletiyor ama sonuçta sadece PC üzerine bir yayın. Ve bu yıl PC satışları yarı yarıya azalmış durumda.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Bugüne kadar satılan PC'lere tonla ürün alıyor insanlar ki sponsorlar genelde o parçaları tedarik edenler. PC satın alma potansiyeline sahip kitle de yine o gruba hitap eden alakasız firmaların reklam vermesine sebep veriyor. Kendileri 60 Dolar'a tornavida satıyor ki yine kendileri asıl gelirin ordan geldiğini söylemişti.

   Mesela TS'nin kitlesi. 'Batmakta olan bir ülkenin zavallı vatandaşları, kuruş harcamaya değmez yarın hepsi evsiz kalacak' diyebilir biri. Ama öte yandan, %98 erkek, teknolojiden anlayan, genel olarak ülkenin kalanına göre maddi durumu daha iyi, eğitimli kişiler. İlk cümleyi esas alıp reklam vermemek de mümkün ikinci cümleyi görüp hala müşteri varken ulaşmak da. LTT'nin erişimi ve sahip olduğu hedef kitleyi sadece PC kullanıcıları diye düşünmemek gerek.

  • turker @turker

   Adamın kitlesinin para harcama olasılığı yüksek, üstelik sadece PC bileseni değil her türlü aksesuar, teknolojik ürün ve hatta giiyim kusam bile satarsın. Tamam Nike olmaz ama iyi yönetirsen güzel tech nerd markası olur.

   Bilmem kaç yıldır sektordesin, yüzü aşkın çalışanın var, rakibin bir elin parmağı kadar ama ederin 100m dolar. Az bence...

  • qubit @qubit

   @turker elde rakam olmadan konuşmanın bir anlamı yok. Ciddi bir alıcı mı bu rakamı teklif etmiş bilemiyorum ama rakam doğru ise bence çok bile. LTT'nin kitlesi muhtemelen çok genç bir kitle. İzlenme alıyor ama bu satışa dönüşmüyordur. Kurumsal pazara etkisi yoktur. Yayını tanıyan ve takip eden birisi varsa cevaplar. Benim alışveriş kararlarımı etkileyecek sadece tek bir videosuna denk geldim (araç kamerası videosu). Forumları düşük kalite, discord'larını bilemiyorum. Yani komünite-topluluk kısımları da (muhtemelen) zayıf.

   Ars Technica 2006'da 25 milyon ediyorsa kusura bakmasın bence hata etmiş. Ha kendi işletip devam eder. Son videosunu izleyecek kadar vakit zengini değilim.

 • katan @katan

  LTT'ye verdiğimiz paraları biliyorum, haklı satmamakta.