Ormanda mağarada yaşaması gereken insanlar şehre gelirse...

https://twitter.com/hakki_alkan/status/1659859037876285440

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Player 1 @player-1

  SS'ye sorsun belki uygulaması vardır.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Çoğu yerde boşuna ayrım yapılıyor. Avm içi de bu boş yerlerden biri. Ne gerek var? Sanki engelliye özel yol var. Hani görsem engelli alanı yanında da engelliler için asansör var, o da yok? Kapıya uzak yerde bile engelli alanı var. Sebep? Bir de adamın engelli olup olmadığını nerden biliyorsun? Benim arkadaş var, gözleri normal, gözlük takıyor ama engelli, şimdi bu arkadaş buradan binse araca, biri de görse ayıkla pirincin taşını, çocuk harbi engelli ama. Aracı engelli araç ama plakada işaret yok. Bizimkilerin algısı kolu bacağı olmayacak, gözleri oyulmuş olacak.
  Elektrikli araç konusuna gelince oraya bir sistem yapacaksın, kart okutmuyorsa ve araç varsa ötecek, ya da uyaracak. Sensör koyarsın, burası eşarj bölümü şarj etmeyecekseniz aracınız çekilir de, baktın şarj ediyor sistemi sustur.

 • Hater @hater

  TR de koyden sehire gelen insanlar bir turlu sehir düzenine ayak uyduramadı. Mağarada gibi yaşıyorlar. Köylülere saygım 0

 • Orcun @orcun

  Sistemsel olarak büyük sorun var.

  İstanbul çok büyük bir metropol şehir, bütün iş dünyası orada ve yüzölçümü kapasite olarakta çok ufak. E şimdi 14 milyon adam var, 14 milyon adam sıkışmış minnacık yerde takılıyor. O yüzden bunlar olur olacakta, burada sıkıntı ceza sisteminin de yetersiz olmasından kaynaklanıyor.

  En basit örnek otoparklarda polisin devletin denetimli olduğu kamera sistemleri mecburi olsun. AVM ve açık kapalı farketemz otoparklarda zorunlu olacak. Plakadan sistemden otomatikman ufak bir ai ile sorgulama yapacak adam sallıyorum engelli park yerine parkediyor ama engelli değil plakasından sistemden görünecek sistem otomatik 10 bin lira ceza yazacak. Ve aracını çekmediği her saat başı + bin er lira cezası artacak. Bu da cep telefonuna sms ile iletilecek ve iletilmeden önce sistem plakaya kayıtlı aracın sahibi kimse onu telefonda arayıp söyleyecek.

  Yani sistemi oturtmak ve düzeltmeye uğraşmak çok basit. Para cezası ağır olduğu ve uygulandığı müddetçe sıfır sorun.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  thermite. kaputun üzerine koyacaksın bir saksı içinde, yakıp uzaklaşacaksın. 2370 dereceye çıkıyor yanarken. kaputu delip motora akacak. moturu da delip yere akacak. gelsin sandık motor.

  https://www.youtube.com/watch?v=oIR-xKUX-SI

 • çöküş @noisecash

  Elektikli otomobillerde yakıtlı araçların alanına park etmesin
  Haksız rekabet oluyor

 • arandur @arandur

  Buna park süresince şarj ücretini otomatik yazıp fatura etsinler, en güzel çözüm olur.