Muhalefetin dilini değiştirmesi lazım en başta. Televizyona NBA koçu gibi çıkıp aldık, alıyoruz gibi açıklamalar yapmak itici geliyor anadolu insanına. Sırf bu yüzden bile bir puan oynasa, geçmiş olsun. Muharrem İnce sendromu yaşamamak için girişilen seçim gecesi çabaları muhalefete negatif olarak yansıyacak düşüncesindeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak Özyürek @burakozyurek

  Boş yapmayın kardeşim ya. Adam son 5 yıl içerisinde terör örgütleriyle arasına mesafe koyamadığı için iş birlikçi ilan edildi, şeytanlaştırıldı. Sokaktaki adam zamları kk yaptı diyor böyle bir cehaletle nasıl başa çıkılabilir?

 • Player 1 @player-1

  Farketmez bence. AKP'ye oy verenin CHP'ye eli gitmiyor; CHP'ye oy verenin AKP'ye eli gitmiyor. İki taraf da ağzıyla kuş tutsa çaresiz. Şu son seçimde CHP kendisine taban tabana zıt partilerle iş birliği yaptı, milletvekili verdi yine boş yine boş.

 • Sirchade @sirchade

  ya ne doğrusu kardeşim, adamlar yalan propaganda ayrıştırma kin nefret tohumları ektiği halde itici gelmiyor da muhalefetin birleştirici doğru politikaları mı itici geliyor anadolu insanına ? kimin dilinin değişmesi gerektiği belli aklı başında kimse o pislik dili kullanmalalı... ayrıştırıcı dil kullanmadı diye seçmedilerse hiç seçmesinler kendi hallerine bırakmak lazım yazın ekmeği 10-15₺ alınca görürüm. üstten bakmaysa bakma diyin kardeşim bu cahilliktir net, hiçbir aklı başında birisi bu iktidarı desteklemez. böyle ekonomi politikası böyle eğitim böyle mülteci politikası nedir ya muz cumhuriyetine döndü ülke

 • AB9 @sqn

  dediğin doğru olsa bu zamana kadar koşa koşa kendini seçim galibi ilan eden partinin 0'dan 1 oy fazla almaması lazımdı. demek ki bahsettiğin durum kimsenin umrunda değil. muhalefet yöntemi değiştirmeli ama bu şekilde değil. defalarca yazdım burada yöntemi dünden beri, seçim kazanmak istemiyorlar, burası açık artık.

 • gio @gio

  adam anası babası beton altında kalan insanlara küfretti ya bölgede aldığı oylara bak hala neyin dili neyin uslubu 🤣

 • deepL @deepl

  Valla arkadaşlar hepiniz karşı cikmissiniz dediğime ama bunu siyatle cok içli dişli takildiginiz ve çok fazla siyasete maruz kalmanıza bağlıyorum. Seçmenlerin hepsi böyle değil. Özellikle zaman zaman yer değiştiren oyların sahipleri de boyle şeylere odaklanıyor. Hiç bir çarpıcı cümle, hiç bir çarpıcı istatistik bu Anadolu insanının umrunda olmuyor. Çoğu insan gerçek hayatta da karşısındakinin ne dediğinden ziyade nasıl dediğine bakıyor. Tespitim budur.