Herkes 2. tur için Sinan Oğan a bel bağlıyor. Ama o oyların zaten büyük çoğunluğunun akp ve chpye oy vermeye sıcak bakmayanların oyları olduğu unutuluyor. Sinan Oğan ın şu partiye destek veriyorum demesi oyların hepsi kesin oraya geçer demek değil. Partiler Sinan Oğan yerine karşı partiden nasıl ciddi oranda oy koparır ve kararsızları ikna eder buna kafa yormalı.

2. turda katılımın daha düşük olmasını bekliyorum. Özellikle otobüsle diğer şehirlere gidenlerde azalma olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Bence boşuna heves etmeyin ama 2. tur'a katılım daha düşük olacak, KK gene kazanamayacak malum kişi elindeki var olan güç ile ufacık bir destekle kazanacak. Bu arada 15 günde emeklililere ekstra zam mı verir ? elektrikte indirim mi yapar ? işte ötv oranını mı düşürür ? böyle ufak trick birşey yetiyor zaten. 15 gün sonrasına hazırlanın işte. Artık ülkeden gitmenin yolunu mu ararsınız ? zaten gidecektiniz işte bir umut diye mi beklediniz vs. hepsi sizin menfaatinize bundan sonra toplummuş milletmiş şu bu bunları önemsememeyi düşünmemeyi sadece kendi çıkarınızı düşünmeyi öğrendiniz demektir. 🙂

  • gokhans @gokhans

    Az önce biri kafasına pek uymamasına rağmen sırf değişim için 2. turda chpye oy verebileceğini söyledi. Sinan Oğan yerine daha büyük oy potansiyeli olan seçmene ağırlık verilmeli. Az önce bir akpliden aldığım bilgiye göre teşkilatları 100 otobüs kaldırmış oy için şehirlerine gitsinler diye. Chpde sadece gönüllü biletlerine bel bağlamamalı.

  • Babazula @babazula

    Aynen öyle. Muhalefet şimdi Oğan'ı yanına çekmeye çalışacak ama asıl yanına çekmesi gerekenin Oğan değil Oğan'a oy verenler olduğunu analiz edecek kapasitesi yok. O kapasitesi olsaydı oyları toplam %1 eden eski akplilere 36 mv verip meclise sokmazdı zaten.