https://twitter.com/hilmiturkmen34/status/1657114193336717324

Anca fotoğrafını çekersiniz araba almak sizin neyinize diyor, martı gibi simit de atacakmış gelenlere.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Hakikaten ne durumlara düştük ya. En ucuz yerli arabayı dahi alamayacak duruma geldik.

 • Orcun @orcun

  Şuan fiyatları 950 bin ile 1.2 milyon lira arası değişiyor galiba ? menzil farkı şu bu vs. bu araba öyle spor işte ultra lüks bir araç değil yani baya c segmenti hemen hemen herhangi bir basic aile arabası işte. şimdi hal böyle olunca bunu alacak olan aile kim ?

  Şimdi bu ülkede çalışan kesimin yarısından fazlası 8500 lira maaş ile çalışıyor. Zaten kiradadır sürünüyordur ekmek zor alıyordur. Yani 20 milyon çalışan kişi diyelim alamayacak hayal. E peki kim alabilir ? kenarda 1 milyon lirası olan kim var ? aylık geliri 100 bin lira üstü böyle evi kira olmayan villa da yaşayan ünlü cerrah karısı bilmemnereden prof vs böyle bir insan alabilir değil mi ? E bunların sayısı kaç ? 1 milyon ? 2 milyon ? hadi 5 milyon kişi olsun.

  Yani ülkenin nüfusu 85 milyon 5 milyon adama satılacak diye herkese neden gösteriliyor ? neden siyasi malzeme yapılıyor ? şu aracın 85 milyona hitap etmesi için aylık 2000 lira taksitle satılması lazımdı değil mi ? Hadi 85'i de geçelim yarısına diyelim. Versinler 2000 lira taksitle alalım yani çok mu dert ? verdiğimiz vergilerle zaten bu aracın sana bana hepimize ücretsiz bile verilmesi gerekiyordu. Çünkü benim hem 20 küsür yılımı hem de geleceğimi satın almış oldular. E önden de bir togg'un bedavaya verilmesi lazımdı. 🙂

  • ozeba @ozeba

   Bırak 2000i asgari ücret kadar taksitle satsınlar yüne razıyım. İstesen de kredi çekip alamıyorsun ki. Ciddi bir miktarını nakit istiyorlar.

  • Orcun @orcun

   @ozeba Yani işin tabi ciddiyetinde olmak lazım işte, halala hürele hübele bağırılıyor ama zamanında çıkmış tofaşa bakın çıkan fiyata bakın onu alım gücü ile kıyaslayın sonrada togg'a bakın mesela bunlara bakan eden yok. 😀 Sıfır km arabalarda max 48 ay vade ve max 400 bin tl veriyor banka. Anca böyle krediyle alabiliyorsun. E 600 bini nereden bulacaz ? hadi eski arabayı sattık diyelim de 600 bin lira edecek arabaya da kim biniyor ? hadi biniyor diyelim 400 bin de kredi çekti togg alacak ve aylık taksidi 20 bin lira nasıl ödeyecek ? yani mümkünatı yok ki ?

  • ozeba @ozeba

   @orcun işte tam da bunlardan bahsediyordum da yazmaya üşendim😀😀

  • Zdmr @zdmr

   Aslında yapmaları gereken ekonomik sınıf halk aracıydı, volkswagen gibi başlamaları gerekiyordu. Bunu daha sonra yapmalılardı. 500bin altına sıfır yerli araç yapsalardı en azından yurt dışı araç sayısı azalır yerli çoğalırdı, direkr üst segment pahalı bir araç çıkarmak mantıklı gelmiyor, halkın o konumda değilki daha, ferrari emsali araba üretsen ne olur.

 • alaria @alaria

  Pis fakirler diye bitirebilirmiş🙂

 • Burak Özyürek @burakozyurek

  Gidecek kitle belli zaten belki bir kaçı oy vermeyi kaçırır.

 • Dracken @dracken

  Simit çaya gidecek çok kişi var.

 • Boba Fett @bobafett

  Aracı gezintiye çıkarmışlar, dün de sokak arasındaki park açılışına getirdiler.

 • cgdincer @cgdincer

  önüne de çöp arabalarını çekip sergileseler fena olmaz.