Her forumda tavsiye edilen tangzu waner ler bugün elime ulaştı, bence bir tık abartılıyor. Çok övdükleri için mi ben öyle bir beklentiye girdim bilmiyorum fakat beni pek etkilemediler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • anıl @anil_

  Ben Etymotic Er2se'yi görüyorum ses olarak beğeniliyor. Yeni bir kulaklık da değil bu. Drop.com'da 70 dolardı en son ama konfor kısmı soru işareti biraz. Rahatsız olanlar olmuş.

  • Awacs7n @pesatalim

   Çok ünlü bir kulaklık fakat seveni kadar çok nefret edeni de var. 100 dolar dan daha düşük seviye için en iyi detaylara sahip birkaç kulaklıktan birisi olduğu söyleniyordu. Ben denemedim, bilmiyorum fakat kesinlikle herkese göre değil. Daha önce reddit te denk gelmiştim. Birisi bu seriden bir tanesini kulağından çıkarırken kulağının içerisinde uç kalıyor ve hastanede çıkarttırmak zorunda kalıyor. Zaten kulaklık ince, bir de derin kullanım için olunca kullanırken bayağı bir dikkatli olmak gerekiyor. İlk duyduğumda bayağı şaşırmıştım. 😀

  • anıl @anil_

   @pesatalim Bas kısmı eksik diyorlar Er2se için. Konfor kısmı var bir de dediğiniz gibi. Truthear Hexa da konuşuluyordu bütçe dostu iem olarak bilmiyorum elinizde var mı.

  • Awacs7n @pesatalim

   @anil_ Onun yerine ( hexa ) he03 edinmiştim, hexa bütçe segmentinin en iyilerinden birisi deniliyor. Evet, doğru diyorsunuz. Galiba birden fazla incelemesini okudum ve er2se için nötr diyorlardı, bas yoksa eğlence de yok. Muhtemelen elektronik türler dinleyenler için oldukça sıkıcı gelebilir. Zaten truthear bir kaç tane model piyasaya sürdü ve hemen hemen hepsinde de başarılı oldu, hexa yı hala çok merak ediyorum.

  • Mahir Efe Falay @mahirefefalay

   @anil_ Hexa gibi 100 dolar altı ve onun ölçüsünde teknik çalan iemi henüz görmedim. Ancak belki yeterince güç verilince Salnotes Zero. @pesatalim Nötr demek tüm frekanslara bastırıp dümdüz bir ses veriyor demek değil. Sadece kayıttaki mixe dokunmuyor demek. İlla Etymotiğe giriş diyorsak, Er2xr denenmeli. Arttırımış basla tizi var. https://kulakligim.net/kulakici/etymotic-er2xr-incelemesi/

  • Awacs7n @pesatalim

   @mahirefefalay salnotes zero nun o kadar yetenekli olduğunu bilmiyordum.

  • Awacs7n @pesatalim

   İncelemede birkaç şeyden daha bahsedeğim hocam, waner aslında bir çin devlet yetkilisi. Şiirleriyle falan ünlü, hem kutunun üzerinde resmi var hem de kulaklık temizleme bezinde resmi var. Firma biraz gelenekçi, satış temsilcisiyle sohbet etmiştim ve bu çizgide ilerlemek istediklerini söylemişti.

  • anıl @anil_

   @pesatalim Kalite kontrol nasıl? Çin'den gelen kulaklıklarda sıkıntı olabiliyor. Ses dengeli olmuyor, jakta sıkıntı olabiliyor vs.

  • Awacs7n @pesatalim

   @anil_ Daha bugün elime geçti, şimdilik bir sorun görünmüyor fakat çin işi kulaklıklar için kalite kontrol sorunu hala ciddi bir sıkıntı. Elimde bir tane nicehck var ve ciddi kalite sorunları var, küçük de olsa blon da da benzer sorunlar yaşamıştım. Belirli bütçeden düşük kulaklıklarda ses kalitesi için bir şeylerden feda etmek gerekebiliyor ve bu da genellikle kalite kontrolü oluyor. Geçenlerde videosunu çekmiştim, yükleyeyim dedim ama mesaj kısmına yüklenmiyormuş. Hala rezalet kalite sorunları devam ediyor.

  • Mahir Efe Falay @mahirefefalay

   @pesatalim Wan'er, Shangguan Wan'er, Çin'in ilk imperatoriçesi Wu Zetian'a danışman, ve ondan da önce kraliyet cariyesi. Yıl 600 - 700 falan 😀

 • Emre @emre64

  İlk defa gördüm, giriş seviye kz'lere benziyor. Tek sürücülü olanlara. Ben olsam pek bir şey beklemezdim.