iPod Touch (2nd generation) 2008 yılında üniversite'de ki 2. yılımda almıştım, çok müzik dinleyen ve lisede bir kaç abuk-sabuk (aslında hepsi de kötü değildi hatta ilk olarak Creative MuVo TX FM 512MB bir cihaz almıştım) mp3 player eskitmiş birisi olarak bazı insanlar için walkman neyse bu cihaz'da benim için oydu. aynı dönemde üniversitede tanıştığım bir arkadaşım Zune 30 kullanıyordu açıkcası estetik olarak onu da beğenmiş olmama rağmen satın alma isteği uyandıran bir cihaz değildi.

hatta bir keresinde tatil için memlekete döndüğümde -o zamanlar iphone daha ülkemizde böyle yayğın değilken- elimde gördüklerinde şaşkınlıkla bakardı. ses kalitesi ve ara yüzü o zamanlar için harikaydı. apple platformlarında ki bir çok uygulamayı önceden denerdim. iyisiyle kötüsüyle çok kahrımı çekti. bu gün tozlu rafların tozunu temizlerken elime geçti bi bakayım ne var ne yok dedim eski oynatma listelerimi görünce hüzünlendim.

o zamanlar ekranı gözüme televizyon gibi gelirdi fakat şimdi ufacık kaldı, mekanikleri müzik oynatması falan çalışıyor olsada internet, appstore, youtube vs. gibi internet bağlantısı olan hiç bir uygulama servise bağlanamıyor.

kısacası, eski güzel anılar...
#TozluRaflar
🧿

BeğenFavori PaylaşYorum yap