Google'ın Türkiye ve Türk düşmanlığındaki karnesi zaten hepimizin malumu da, artık tüy dikmeye de başladılar.

kimse "ama şudur, fakat budur" aklamasına girişmesin haybeden yere, hizmet verilen ülkenin resmi ve anadili belli mi? belli. bu müdahalelere göz yumulması ve düzeltilmeyişi artık aymazlığın son noktası.

https://twitter.com/TamgaTurk/status/1653383231012581376

edit: acaba "bu müdahalelere göz yumulması ve düzeltilmeyişi artık aymazlığın son noktası." vurgusunu büyük harflerle, altı çizili ve bold karakterler ile mi yazmalı, hani yorum yapan herkes değilse bile bazı arkadaşlar ezbercilik yapmadan duramamışlar da yine. (Teknoseyir henüz bir gaz ve toz bulutu olduğu zamanlardan beri üyeymiş, madalya mahiyetinde uçurmadığım ilk mesajını da uçurdum) biz bilmiyoruz değil mi Google Haritalar'da girişi yapanın kullanıcılar olduğunu? peki bunun regülasyonunu yapan babam mı?!

yıllardan beri her 10 kasım gününü lokal bir Doodle'a yer vermeksizin sayfa altında basit ve hap kadar bir karanfil görseli ile geçiştiren (bunu da birkaç yıl üst üste tepki gördükten sonra "lütfen" ekleyiveren bir firma söz konusu olan. istisnasız tüm hizmet ve servislerini bu ülkeye en son açan, açtığı zaman eksik açabilen ya da hiç açmayabilen bir firma bu. ve hala ortada bir düşmanlık olmadığını söylüyor birileri. verinin alındığı Google Haritalar'ın regülasyonunu yapan/yapması gereken, o boşladığı/sallamadığı için haftalardır, aylardır ve belki daha bile uzun süredir bu halde bu ve benzerlerinin vuku bulmasına neden olan firma bu.

lakin nedense aynı gudikliklere batı avrupa, kuzey amerika vs dolaylarında rastlanılmıyor, acaba orada ilgili kurumlar bu görmezden gelmenin sorumlularını "öttürülecekleri" için, dolayısı ile kontrol ve izin mekanizmasını olması gerektiği gibi işlettikleri için olabilir mi peki bu?

MEH

BeğenFavori PaylaşYorum yap