Immortals of Aveum sistem gereksinimleri
Yeni gelecek oyunların gereksinimlerini takip etmek yeni hobim oldu. Bu sefer 32gb ram istemiyorlar ama ekran kartı ve işlemci gereksiniminin yine maşallahı var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Bir oyun 6600 ve 3060 minimum olarak talep etmiyor ise oynanmaz. O zaman bu kartlar niye çıkıyor. Bu kadar saçma bir şey olamaz. İşletim sistemleri de aynı şekilde ki İS'de durum daha da vahim bir hal alıyor.

  • N Ziya Çeliksu @ziya-celiksu

   O kartlar artık casual oyunları çalıştırsın kartlarına döndü. 5500 veya13100 neden çıkıyor demek gibi hepsinin kitlesi var ama bence oyun sektörü biraz sert geçiş yapıyor ama bunun için kızamam. Satış rakamlarını çok düşürecek olmasına rağmen (hatta bu oyuna özel açıklama bile yapmışlar nedenleri ile alakalı) eski ve görece düşük sistemleri desteklememek cesur bir karar. Normalde 6800xt nin rakibi 3080 ama 10gb tam olarak yetmiyor olabilir. Nvidia nın bu vram kazığı gün geçtikçe daha fazla can yakacak gibi, bu saaatten sonra12gb kart almakta bile tereddüt ederdim.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @ziya-celiksu: Öyle görünüyor, herkes MS gibi davranmaya başladı. Ben danışıklı dövüştüklerine inanmaya başladım artık.

  • N Ziya Çeliksu @ziya-celiksu

   @lterlemez Bana biraz sektörün artık isyanı gibi geldi. Biz doğal olarak bütçemizi düşünüyoruz ama son 6-7 yılda 1080p den 4k ya çıkıldı. Donanımlar güçleniyor dememize rağmen aslında o kadar güçlenmiyor. Oyuncak ekleye ekleye iteliyorlar. Rt açınca kart ölüyor. Ancak Dlss, fsr açarsan kaybı telafi edebiliyorsun. Saçma sapan vram koymalar falan. 10 yıldır 16gb ram yeter diye direttik ama telefonlar bile 16gb oldu. Yeni işlemci çıkar pcı4 desteği bile koymazlar falan, optimizasyon farklı bir mevzu ama şu an yaşayacağımız sıkıntılar sayesinde ileride daha düzgün ürünler alabileceğiz gibi, en basitinden şimdi vram in ne kadar önemli olduğu belli oldu. Bundan sonra her geçen gün insanlar 12gb kartın altına bulaşmaz ve firmada mecburen öyle kart yapmaz. Birilerinin zorlaması gerekiyordu.

 • Root61 @root61

  Bu oyun Series S'ye çıkmayacak o zaman😀. Çıkarsa da 900p bütün ayarlar low'da 60 fps'yi bulmadan oynatır herhalde.

 • imperio @imperio

  Önerilen garip olmuş. Daha önce önerilen sistem gereksinimleri için 2K 60fps Medium/High şeklinde bir yazım görmemiştim. Ve bunun için 3080ti istiyor omg. 32'dir o 32'dir. Millet 32'ye laf atıyor diye 16 yazmışlardır

 • Orcun @orcun

  https://www.youtube.com/watch?v=ukw-qxRrYRo
  Bu oyuna mı bu sistem gereksinimi ? gereksiz. Okey efektler fazla ama, bu kadar sistem istemesi de gereksiz. Adam gibi optimize edilsin sıkıntı yok.

  • N Ziya Çeliksu @ziya-celiksu

   Gollum 32gb ram ve dlss açık 3080 istedikten sonra bunlar normal gelmeye başladı.

  • Orcun @orcun

   @ziya-celiksu Benim gördüğüm şu videodan bile bu oyun kabaca doom eternal gibi birşey yani grafikleri o ayarda duruyor. Yüz vs okey güzel duruyor ama çok gereksiz sistem istemiş. Ek olarak son boss gibimsi şeyle kapışıyor o boss'un 3 4 tane aynı hareketi var. Sıralaması da aynı, yani patter'ini çöz 5 dkda indir stratejisi de yok yani npc de iyi değil. Ha final oyunda düzelir ama oyun bence büyü yap geç atla zıpla o kadar. Açık dünyada değil gibi koridor mantığında gidiyor o yüzden pek bellek istememiş. Açık dünya olsa min 32 isterdi zaten.

 • Can @canberke

  1080p - 60fps - low/medium... Kısacası optimizasyon ekibi tutamadık alın oynayın bu haliyle demek istemişler sanırım 🙂