epic de 200 tl ye fifa 23 var alayım dedim. ea epic arasında gidip geliyorum. makine resmen kitlendi. anticheat falan bir şeyler çözmeye çalışıyoruz. 30 yıldır bilgisayar kullanıyorum. mac ve oyun konsolu ikilisinin üzerine kimse çıkamaz. windows araya 10 sene koyduk gıdım ilerlememiş hatta geriye gitmiş. oyunda dağılacaksan ne işe yarayacaksın. sonra apple fan boy. pc resmen paranla rezillik başka bir açıklaması yok. pc çakma değil 16 inç macbook ile aynı fiyatta 3070 ekran kartlı makine. he tabi macbook değerlendi bizim makine sıfır olarak çakıldı. neyse sinirlendim gece gece. tek kelime ile rezillik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alptekin @alptekinck

  macte epicten indirmeyi denediğinde sorun olmuyor mu? konunun windowsla alakası yok çünkü.

  • kirazerik @kirazerik

   yok yanlış ifade ettim sanırım. zaten macde oyun işi yok gibi bir şey. windowsdayım. çalıştıştırabilmek için epey uğraştım. genel kullanıcı deneyiminin rezilliğinden sıkıldım. bir pdf açarken bile düşünüyor arkadaş. macde preview ile pdf nin açılması anında olurken. windowsda hem saçma bir şekilde browser ile açıyorum uzun sürüyor. marketteki en beğenilen pdf viewer ve edit yapan programla bile pdf nin açılması saniyeler. kağıt üstünde sdd hızı işlemci hızı ram falan 2017 macbookumdan çok hızlı olmasına rağmen kullanımdaki ebleklik akıl almaz. 6 ay oldu alışamadım bu sürece. 2017 bir macden geçiyoum 2022 3070 lenovo legion bir makineye geçtim. tahmin ettiğim bu tarz sıkıntıları aradaki yıl farkı hissettirmez diye düşünmüştüm. ama ne yazık ki öyle olmuyor. sanırım hala macbook artı xbox artı ikinci ekran en iyi kombinasyon. hala umudumu korumak istiyorum ve kendimi şöyle avutuyorum windows laptoplar higend olsa bile çöp. kasalarda böyle değildir diye bi hurafe ile hareket etmek istiyorum. ama 217 i7 bir makine ile 2022 bir makine baş edemiyorsa, iphonu bilmem ama macbook alanlara fanboy dememek lazım. bir daha belirteyim lenovo makine fiyatı 2022 macbook pro 16 inch ile aynı fiyattı aldığımda. işlemci, işletim sistemi falan anlamam kullanıcı deneyiminde laptoplarda oyun hariç windowslar maclerin 5 yıldan çok daha fazla gerisinde.

  • Alptekin @alptekinck

   @kirazerik evet windows 10da bırak pdfyi klasöre bile tıkladığında anında tepki vermiyor önce bi düşünüyor 😀 ben hantal deyince de tepki gösteriyor insanlar.

   marketteki ıvır zıvırları kullanmak yerine örneğin buradaki alternatifleri deneyebilirsin.
   https://alternativeto.net/software/adobe-reader/