#Bayraktar #KızılElma

BAYRAKTAR KIZILELMA ORTA İRTİFA SİSTEM TANIMLAMA TESTİ

Berrak gökte, çocuklar aşkına... #KIZILELMA ✈️🚀🍎Bayraktar #KIZILELMA, orta irtifa sistem tanımlama testini başarıyla tamamladı. Bayraktar #KIZILELMA has su...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Uçak değil drone. Pilot uçmayacağı için bazı güvenlik önlemleri sallanarak daha hızlı prototip yapılabiliyor, pilotun can güvenliğini sağlayacak sistemlere ihtiyaç kalmıyor. Eskiden ciddi ciddi elle hesaplanan bir dolu şey artık simülasyonla anında öğrenilebiliyor vs... Bir de şu var yılların birikiminin meyvesini yeni almaya başlıyor sektör. Kıbrıs harekatı sonrası ABD’den tam ambargo görmemiz nedeniyle başlayan serüvenden öğrenilen kazanımların meyve vereceği dönemlere girdik. İronik olarak MMU’da ise ABD’den aldığımız yardımın meyvesini alıyoruz.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Buna uçak demek için daha çoooook erken; @pope'un da dediği gibi daha drone seviyesinde bile değil aslında. Pilot güvenliği, uçuş güvenliği, uluslararası hava sahası güvenliği, yükle/silah ile uçuş güvenliği, mühimmat güvenliği, uygunluğu, motor, aviyonikler, varda var. Daha bir sürü şey var, yanlış anlaşılmasın iyi bir yol bu yol ama bu sevinçler henüz çocuk sevinçleri seviyesinde sevinçler.
  Kaldı ki çooook daha önemli bir güvenlik meselesi var, maliyet ve maliyetin sürdürülebilirliğinin güvenliği var.

 • Fatih KINIK @kiniks

  @lterlemez gittin gördün mü? uzaktan boş boş konuşuyon anca... sizin gibiler tb2 ye de planör diyordu. sivil havacılık parçalarıyla nasılda oyun değiştirdik. biz herşeyi yaparız diyemiyor adam var da var diyor. sizin gibiler yüzünden zaten biz üretmedik hep dışardan aldık. bırakın bu boş lafları da keyfini çıkarın az gururlanın

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  @kiniks: Öncelikle şunu söylediğimi de dikkate alınız: "...Daha bir sürü şey var, yanlış anlaşılmasın iyi bir yol bu yol...", bakın tekrar yazıyorum "... iyi bir yol bu yol...", ancak;. adını "BATI" Medeniyeti dediğimiz topluluk bile bu işi, BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞINDAN başlayarak, ancak kıvırabilmiş, yani 1914'ten itibaren bu işin içindeler ve 200 küsür ülkenin içinden sadece bir elin 5 parmağı kadar ülke alnının akı ile çıkabilmiş durumdadır.
  İkincisi, beni hiç takip etmediğiniz de belli; çünkü bu tür konularda yaptığım yorumların bir tanesine bile denk gelmediğinizi ve dolayısı ile bu yorumumu da tam anlayamadığınız aşikar. Nedeni ise yukarıda yaptığım yorumun benzerlerini sadece TOGG (ve dolayısı ile klasik, içten yanmalı motorlu otomobil sektörümüz) için değil, bilgisayar sektörümüz, yazılım sektörümüz ve genel olarak elektronik sektörümüz için de yaptığımı fark etmiş olurdunuz.
  Dahası, bu konuda negatif düşünüyor olsa idim, L-400 TCG Anadolu için, yaptığımız denizaltı ve diğer Deniz Kuvvetleri gemilerimiz, ticari ve bireysel olarak üretilen deniz araçlarına, T-129 ATAK ve ALTAY için de yorum yapar ve yerin dibine de gömebilirdim.
  Bence biraz daha esnek düşünmeye, okuduğunuz yorum için biraz daha açıklayıcı bilgi/fikir talep eder bir cevap yazmaya çalışınız ki karşınızdaki de ona göre fikir beyan edebilsin.

 • Alptekin @alptekinck

  artık geliştirebiliyoruz demek. belki önceden yapamamışlardır.