Sizce hangisi kullanım senaryosu olarak daha iyi sonuçlar veriyor?

Chat GPT vs Bard

Her ikisini de deneyimleme şansınız olduysa yorumlarınızı merak ediyorum.

#chatgpt #bardAI #openAI

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arasaka @protego

  Yorumlama istediğinde chatgpt, kesin arama sonucu istediğinde bard daha iyi diyorlar. Bard'ı denemedim şahsen ama bence ikisi de yetersiz şu an çünkü kısıtlılar. J.K Rowling'e yapılan linçle ilgili bir soru sordum, +18 falan sandı herhalde kıllandı cevap vermedi chatgpt. Türk TV'si gibi yapay zeka, her şey sansürlü ne anladım bu işten

  • Lütfi Dereli @ltfdre

   Benim yorumum ise teknik anlamda sorulan sorulara Chat GPT'nin verdiği yanıtlar bir adım önde gibi geldi fakat bunda kullandığım teknolojinin Microsoft'a ait olması olabilir zaten çok yakın zamanda ChatGPT nimetlerini oraya da getirecekler. Günlük konuşma anlamında şöyle karşılıklı iki lafın belini kıralım dediğinizde gayet iyi çalışıyor her ikisi de, dediğiniz gibi bazı hassas konularda şimdilik firmanın çekincesinden dolayı olsa gerek pek etliye sütlüye karışmayan cevaplar veriyor.

 • Lütfi Dereli @ltfdre

  Biraz provokatif bir soruyla kendisine sordum, güzel bir cevap verdi 🙂

 • Arasaka @protego

  OpenAI microsoft'un. Musk zamanında openai'ı almak istedi ama vermediler. Şu an bir ilgisi yok ki Elon'la

 • Melburg @melburg

  @aliytrklkmz Musk çekildi diye biliyorum burada cevap verdiği kurucu olarak anlamış olabilir sadece. Şuan parasal olarak büyük kısmı microsoftta olması lazım şirketin bir kısmı da farklı fonlar, yatırımcılar arasında bunların arasında musk'ın ortaklığı olan yapılarda olabilir.

 • Arasaka @protego

  @aliytrklkmz "Google it" demeyi hiç sevmem ama bu sefer hak ettin 😀 chatgpt'ye bir soru sorup sonuca ulaşacağını neden düşünüyorsun? Wikipedia'yı kaynak göstermek gibi bir şey bu. Bir kuruluşun kurucuları arasında yer almak o kuruluşun sahibi olmak anlamına gelmez. Şirket/firma/kuruluş dediğin şeyin tek bir sahibi yoktur esasen yönetim kuruludur sahip. Yönetim kurulu, kurucuyu dahi şirketten uzaklaştırabilir. Openai'ın kuruluşundaki yatırımcıları ARASINDA Musk da vardı. OpenAI temelinde "bağımsız bir araştırma kuruluşu" olduğu için kağıt üstünde bir sahibi yok. Musk tamamen kontrolü almaya çalıştı, kurucular ve yatırımcılar kabul etmedi ve Musk tamamen uzaklaştırıldı. Haber siteleri bunu yumuşatsa da herkes Musk'ın agresif kontrol manyaklığı yüzünden zorla uzaklaştırıldığını biliyor. Sene başında Microsoft Openai'ya dev bir yatırım yaptı, daha öncekilere ek olarak. OpenAI kağıt üstünde bağımsız bir araştırma kuruluşu olarak gözükse de 2019'dan beri efektif olarak Microsoft'un elinde. Canın istiyorsa ortaklık de sonuç aynı. OpenAI Microsoft'un Azure sisteminde çalışıyor ve tüm sistem Microsoft'a açık zira yaptığı yatırımla birlikte AI lisansına özel erişim sahibi. Olay "sadece edge'e entegre etti" seviyesinden çok uzak.