https://www.reuters.com/technology/chinese-smartphone-maker-xiaomis-fourth-quarter-revenue-profit-slides-2023-03-24

#Xiaomi 2022'yi rekor kayıpla kapatmış. Kendisini Samsung sanıp fiyatlara aşırı zam yapınca böyle olacağı belliydi. Firmanın sonunu iyi görmüyorum. Nokia gibi kendi kendini bitirecek bence.

Özellikle arayüz konusunda MIUI arayüzü ilk zamanlar gayet başarılıydı. Ama zamanla arayüzün içine edip BUGUI yaptılar resmen.

#HaftalıkGündemeMalzeme

Chinese smartphone maker Xiaomi's revenue and profit slides

Chinese smartphone maker Xiaomi Corp on Friday reported a record drop in fourth-quarter revenue as the company weathered a slowdown in consumption and disruptions due to China's COVID-19 curbs.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • AB9 @sqn

  bilginin bu kadar hızlı yayıldığı bir dünyada "ilk ürünleri ucuz çıkaralım, sonra fiyatlara çakarız" veya "önce temiz ürün çıkaralım, sonra ui'ın içine reklam basar geçeriz" düşünceleri nasıl hala sürdürülüyor aklım almıyor. aslanım oneplus'ı 7'den sonra yerin dibine çakmış insanlığız, xiaomi'yi mi batıramayacağız? bir senede esameniz okunmaz böyle. şirket politikasını düzgün ve sürdürülebilir belirleyin, ona sadık kalın, öyle böyle oynamayın.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  batarsa da selametle der geçeriz. sonuna kadar haketmiştir. 40 bin liraya şayomi mi olur lan?

  • AB9 @sqn

   40bine şayomi olsun, problem değil, aşağıda samsung domine etti pazarı, apple almayan kesimin %80'i oraya bakıyor zaten. orada 2-3 senedir rekabeti kaybetti, listelerde yer alamıyor.

 • umitt @umitt

  Cihazları sorunlu fiyat artışıyla ekonomik olma avantajını da kaybetti düşüş normal. Bir Huawei maalesef değil. Huawei de başka bahanelerle yediler.

 • 4ever @joe

  xiaomi mi2 mi4 mi5 kullanmış biri olarak. Arayüz her zaman bug dolu ve kötüydü. Zamanla buna reklam da eklendi içine iyice ettiler.

 • Realblue1 @realblue1

  Power user'lar için ürün üreten yan markası Poco'nun X3 Pro modelini kullanıyorum kendisinden 4 kat pahalı telefonlardan daha hızlı çalışıyor yani pahalı falan değil xiaomi hala F/P kralı. Ayrıca Evdeki tüm ekosistemi xiaomi kurdum akıllı saat, güvenlik kamerası, airfryer, robot süpürge, Tv stick'ten tut akıllı basküle kadar ve hepsi muhteşem çalışıyor. Şu aralar Wifi 6 router'ını almayı düşünüyorum çok övülüyor. Yani Xiaomi telefondan ibaret değil batması gibi bir durum olamaz. Ürünlerini beğenmeyenler de apple'a binlerce dolar verebilir kazıklanmak serbest 😀

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   mesele o değil ki, yılalr önce ceo'su çıkıp yüzde beş kar marjımızdan asla vazgeçmeyeceğiz demişti. o dönemler amiral gemisi telefonları ucuza alabiliyordun, şimdi ancak poco alabiliyorsun. mesela ben o dönem mi 6 almıştım, en üst model telefondu ve acaip ucuzdu. o dönem ayfon üç katı falandı fiyatı. şimdi ayfon ile aynı para oldu.

  • Realblue1 @realblue1

   @ronniejamesdio Amiral alınca noluyor? Poco'nun performansı iyiyse bitmiştir bırakın bu etiket takıntısını.

  • AB9 @sqn

   @ronniejamesdio beni sevmeyen herkes şeytanın mızrağını yalıyordur, ya beni seviyorsunuzdur ya da şeytanın kucağına oturuyorsunuz demektir! hadi bakalım sözümün üstüne söz söyle de göreyim. ha beni sevmeniz de yetmez, benim sevdiğim herşeyi de seveceksiniz, o kadar!

 • Burhan @epsilon

  Alt seviyelerde YouTubedan izlediğim video bile çok kötü görünüyor. Kesinlikle tavsiye edilecek yanı yok. Üst seviye fiyatlandırması çok yüksek olmasa tercih edilebilirdi ama şuan mantıklı bir yanı yok.