Bu seçim zamanlarında asılan bayraklar gerçekten bir işe yarıyor mu ya? Bakınca ooo bu bayrak çok güzel ben hemen bu partiye oy vereyim diyen gerçekten var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Ekonomik anlamda ciddi sıkıntılarımız var, yine aynı durum devam ediyor. Boşa para harcanmasından bıktım. Seçime girecek bütün partilerin liderleri bağımsız, her partiye eşit mesafede bir tv kanalında kendilerine verilen eşit sürelerde tartışmalılar ve/veya vaatlerini açıklamalılar. Başka da bir şey yapılmamalı.

 • Jabba the Hutt @jabbathehutt

  "Hay yapacağınız işin ben ttaaaaaaa....." diye lafa girmene sebep oluyor.

  • Ali Yatarkalkmaz @aliytrklkmz

   Ya hayır cidden merak ediyorum. O kadar bilim, istatistik elbet bu alanda bir çalışma yapmıştır ya. Gerçekten bir işe yarıyor mu abi bu bayraklar. Bir tane parti de ulan bunları da her seçim zamanı asıyoruz da bir halta yarıyor mu acaba demiyor mu?

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @aliytrklkmz Bence bunu bizim gibi genç veya orta yaşlardaki kişiler düşünüp analiz edebiliyor, 70-80 yaşındaki insanlar bunları düşünemiyor. Böyle görmüşler, böyle devam ediyorlar. Normal çalışan 65 yaşında zorla emekli oluyor, siyasetçiler 80 yaşında bile seçiliyor. Bence 60 yaşına gelmiş birisi muhtar bile olamamalı, o yaşın üstünde siyaset yasaklanmalı.

  • ersoy @ersoy

   @coolnquiet 60 yaşına gelince de bunu savunursan tamam derim. bence okuduğunu anlama, iq vs testler yapılıp yaşına bakmadan karar vermeli. analitik düşünmenin yaşla alakası yok. memleketin %40'nın anca kafası çalışıyor.

 • AB9 @sqn

  partileri kim kıskacına aldıysa onlar kazanıyor, bayrakçı gelip "işe yaramıyor bunlar, boşuna para vermeyin" demeyeceğine göre güzel reklamını yapıyor, cukkasını alıyor. reklamcı geliyor, "reklam çok önemli, muhakkak gençlere ulaşmalıyız" diyor, o da yapıyor dünyalığını. babam yerel bir gazetede sorumlu, en çok para kazandığı zaman seçim öncesi dönem. daha abartısını söyleyeyim, mitingler bile bir şey işe yaramıyor, yarıyor olsa şu anda başımızda İnce vardı. 2018'i hatırlayın miting büyüklükleri karşılaştırılır, google'da arama sonuçlarına göre İnce ilk turda bitiriyordu. İnce yine başladı dansıyla gençleri kazanacağını sanmaya ama anketler %3-4 veriyor. neyin işe yaradığını söyleyeyim, vatandaşa birebir dokunmak kazandırıyor, mart başına kadar "İyi Parti bu seçimin sürprizi olacak, göreceksiniz" diyordum, Akşener fevri davranışıyla tahminim olan %20'den epey düşüş yaşadı. şimdi ise şubattaki depremden bugüne vatandaşa en çok temas eden parti olarak TİP sürpriz yapacak diyorum, eğer akılcı bir ittifak yapıp kesin mv çıkarabilecekleri yerlerde seçime girip diğerlerinde ittifak içinde oy tutabilirlerse mecliste grup bile kurabilirler.

  • Ali Yatarkalkmaz @aliytrklkmz

   Muharrem ince ve Meral aksener bence biraz hayal dünyasında beklenenden çok daha düşük alacaklar. Bu arada reklamcı ve bayrakçıyi tebrik etmek lazım eğer gerçekten böyle oluyorsa

  • AB9 @sqn

   @aliytrklkmz kanıksanmış bir durum var, yerel gazete demiştim, bi ara evimizin satılık ilanı gazetede yer alıyordu, ev satıldıktan 1 ay sonra biz farkettik reklamın orada kaldığına, ne gazeteden görüp kaldıran oldu ne de reklamı görüp okuyan, buradan anla işte verilmesi gereken önemi. fakat kanıksanmış bir durum var, "reklam vermezsek bir şeyleri eksik yapmış oluruz" diye, bunun üzerine gidiliyor. bir nevi ebeveynin çocuğun önüne bütün fırsatları yığıp çocuğun olacağını beklemesi veya en azından vicdanını rahatlatması gibi düşün. reklamcı, bayrakçı gitmese bile partilerin kadroları bunların peşinden koşuyor zaten.

   2018 seçimine doğru akp'nin tulum çıkardığı bir ilçede yürüyorum, arkamdan bangır bangır bir chp minibüsü geliyor, yanımdan geçerken durup izledim, camları sonuna kadar açık, sağ öne bir tane dayı oturtmuşlar, elindeki broşürleri pavyonda para saçar gibi atıyor, attığı gibi de yere düşüyor. "hay sizin yapacağınız işe" dedim ama o dayı o hareketiyle partiye oy topladığına emindi.

   özetle senin gibi aklı başında soru soran bir avuç insan olsa zaten 20 sene aynı insanlar yönetiyor olmazdı bizi, halka daha fazla dokunup sorunlarını anlamış olsak her seferinde "bu seçim ölüm kalım seçimi, beğenmediğimiz adayın arkasında birleşelim, bu sefer kesin kurtuluyoruz" demezdik. düzgün bir yönetim kadrosu, toplumu arkasında toparlayacak bir lider ile halkın sorunlarını toplayıp üzerine gidilebilse şimdiye 10 defa mağlup edilebilirdi. kimse doğru soruları sormadığı için 50 senelik seçim anlayışıyla her seferinde aynı haltı yiyoruz, aynen devam.

 • Alptekin @alptekinck

  Seçmen at yarışı sandığı için. Baksana her yere bayrak asmışlar bunlar kazanacak herhalde en iyisi ben bu ata oynayayım diyor. Siyasiler seçmene yaranacağına seçmen siyasilere yaranmaya çalışıyor 🙂

 • cglrozgn @cglrozgn

  Hazine yardımı ve diğer gelirleri vs harcama yaptı göstererek kendi reklam ve bayrak satan şirketleri üzerinden kendileri alıyordur. Onlarda farkındadır etkisi olmadığının bence de.

 • Tai per Dog Un @alipektas

  Ben oy verenlerin değil de vermeyenlerin hedeflendiği kanaatindeyim. Kedinin kabarması gibi düşünün.