Arkadaşlar deprem olurken evden kaçmış hemen. Tam çıktıktan sonra da bina yıkılmış. Çıkmasalar enkaz altında kalıyorlarmış.

Deprem olunca hayat üçgeni vs. eğer eski yapıda oturuyorsan bazen mantıksız olabiliyor demek 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  Hayat üçgeni boş iş zaten. Onu sağlam binada yapabilirsin, hayat ücgeni bina yıkımından korumuyor, bina içinde dağılacak eşyalardan, kafana düşebilecek şeylerden korur. Bir de sakin kalmanı sağlıyor. Sallanırken kaçabiliyorsan kaç ama tehlikeli, sarsıntı azaldığı anda kaçman lazım binadan. O an yıkılmaz 5-10dk sonra yıkılır ki genelde öyle oluyor. Daha dün akşam 12-1 gibi arkadaşlarla discordda konuştuk, dolapları, çekmeceleri sağlama alın, mutfağa girmeyin, kaçış yolunda devrilecek şeyler olmasın diye konuşuyorduk, bir de şu kış gününde umarım deprem olmaz gibisinden konuştuk.

 • Halid @abdhbal

  Bir hastanededen atılan fotoğrafta da merdivenler yıkıldığı için 7.katta mahsur kalanları görebiliyoruz. Merdivene koşup da yıkılmayan binada can vermek de bir olasılık. Arkadaşlarınıza çok geçmiş olsun. Bu işlerde stratejik davranmak için önceden planlanmış şekilde hareket etmek daha iyi olur diye düşünüyorum.

 • Hüseyin H. @hsynn

  Bende aynısını yaptım. Deprem bittiği gibi hemen dışarı attım kendimi, bina sağlam bile olsa psikolojik olarak içerde olmak insanı yoruyor o sırada.

 • Daviance @daviance

  1 dakika 36 saniye sürmüş deprem çok çok uzun ve şiddetide hiç azalmıyor süre boyunca çok fena.