Bu last of us bölüm 3 konusu basit bir LGBT şirinliği değil arkadaşlar. Eşcinsel olmadan 40 yaşına kadar gelmiş bir adamın bir eşcinsel tarafından baştan çıkarılmasını, eşcinsel ilişkiye alıştırılmasını anlatıyor. Bu sahneleri anlatırken öyle bir sinema büyüsü kullanıyorlar ki sanki köyün çeşmesinde buluşan iki genç sevdalı gibi göz süzmeler, ahulu bakışlar , büyülü sözler, ortam ve seyirci resmen hazırlanıyor nihai sona. Bunlar yatağa girdikten ve "büyük aşk" başladıktan sonra da "büyük" bir finalle sona eriyor, burda bile kendilerine kutsama, acıma, hayranlık duymamız istenmiş senaryoda..
Genç dimağların etkilenmesi , bu şekilde sapkınlığa düşürülmesi amaçlanıyor bu tip dizi ve filmlerle. Sayıca az olan LGBT üyeleri kendilerine yeni sapkınlar katmaya, katılmayacaklarda ise sempati ve hoşgörü yaratmaya çalışıyor, biz de aşık oluruz biz de sevişiriz bu hakkımız mottolarıyla. Hani kızıyoruz ya RTÜK'e abartıyor diye , hür demokratik bir ülke de olsak bu tip ahlaki saldırılara karşı özellikle çocuklarımızı korumamız lazım. Ben bir eşcinsele hiçbir zaman düşmanca bakmam , vurun , öldürün , yaşatmayın asla demem ama sempati ile de bakmam. Hoş da görmem . İnsanın fıtratına aykırı . Hoşgörenlere sorarım babanızın amcanızın başka bir erkekle öpüşmesine sevişmesine nasıl bakarsınız? Ama Allah geçinden versin , babanız ölse annenizin bir başka erkekle evlenmesine göz yumabilirsiniz değil mi? Bu fıtratınız işte..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Bill de eşcinsel veya o eğilimi hep vardı. Eşcinsel olmayan birisinin eşcinsel birisi tarafından baştan çıkarılması bana göre mümkün değil çünkü bu işler genetik. Yani genlerinde bu durum olmayan hiç kimse durup dururken hadi ben birazda eşcinsel olayım demez.

  • Erdem Özkır @erdemozkir

   Hocam çocuklardan , ergenlerden bahsediyorum, bunlar kolay şekillenirler, bu tip görüntülerden sonra acaba ben de öylemiyim diye düşünmeye başlarlarsa kendilerini inandırmaları içten bile değil..

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @erdemozkir Özenerek kimse zevk almaz hocam, siz ergenken özenerek mi hoşlanmaya etkilenmeye başladınız kadınlardan misal? Siz mi seçtiniz yani neyden nasıl zevk alacağınızı? Kişi bir şeyden tahrik olmuyorsa tillahı gelse zorla tahrik edemez. Çocuklar en fazla özenip öper bir kere iki kere hemcinslerini (ki ben onun da çok olacağını sanmıyorum, her gördüklerini de uygulamıyor çocuklar), onunla da güler dalga geçer bi daha yapmazlar. Çünkü biyolojik olarak o durumdan haz duymaya müsait olmadıkları için tekrar yapmalarını tetikleyen bir motivasyon olmaz. Sizdeki saf korku, "çocuğum da böyle olur mu" korkusu. Korkuyu anlıyorum, çok normal de bunu izlemeyle çocuğunuzun öyle olması bilimsel olarak namümkün. Hormonları dürtüleri o yönde değilse çocuğunuz bir şekilde, öyle ya da böyle karşı cinse yönelir. Bu dürtüler şaka değil, öyle çevre şartlarıyla değişebilseydi eşcinseller de hetero olurdu çevre baskısından. Hakaret olarak algılamayın ama bilmemekten gelişiyor bu düşünceler. Bir anda hastalık gibi peydah oluyor zannediyorsunuz eşcinselliği. Aslında biraz da bilmediğiniz için korkuyorsunuz, insan en çok bilmediğinden korkar. Korkulacak hiçbir şey yok, çocuğunuz öyle doğmadıkça öyle olmaz, bu çok net. Ha çocuğunuz öyle doğarsa da tersi mümkün değil, muhtemelen çocuğunuzun tam olarak nasıl öyle olduğunu (aslında doğduğunu) bilmediğiniiz için çok da (istemeden de olsa) eziyet çektirirsiniz, siz de çekersiniz aynı şekilde. Fıtrat meselesi de bilimsel açıdan geçersiz. Canlılarda sanıldığın aksine sık rastlanan bir durum eşcinsellik. Kusursuz canlılar değiliz, her şey spermden cenine, ceninden bebeğe kusursuz ilerlemiyor. Engelli birini görüp "fıtratında yok, nasıl (atıyorum) tekerlekli sandalye kullanır?" demiyoruz misal.

 • Pickle Rick @picklerick

  Imdb’de de bölüm notu düşük bence daha da düşer. Heteroseksüel bir ilişkiyide anlatsa ben bu bölüm de sıkılırdım herhalde ya. İlk 2 bölüme göre biz ne izledik öyle dedirtmedi değil. Ve uzun bölümdü.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @erdemozkir: basit bir LGBT şirinliği olmadı...

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @erdemozkir: Bıktırıcı bir propagandaya dönüştü. Tamam beş altı dizide bir vurgula ama her ama her dizide, filmde vb şeyde de olmaz yani.

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @lterlemez Aslında amaçları eşcinselleri topluma kazandırmak da işte düşüncesini ideolojileştiren her tayfa gibi bunlar da işi davaya dönüştürdü. Eşcinsellere büyük nefret var toplumlarda, birilerinin normalleştirmesi gerekiyor lâkin iş eçcinselleri normalleştirmeden eçcinselliği normalleştirmeye kaydı artık. Eşcinsellik normal bir şey değildir, bizzatihi eşcinsel bireyin kendisi için. Bu bi kusur, handikap. O kusur yüzünden sosyal ayrıma nefrete maruz kalmamaları gerekiyor ama bununla mücadele ederken gerçeklikten de kopmamak gerekiyor. İş ideolojiye kayınca kopuyorlar dünyadan. Daha çok antipati oluşturuyorlar ama farkında değiller. Eşcinsellik kusur desen bile eşcinsel düşmanı addediyorlar seni. Bana kalsa modern dünyada dikkate alınmayacak / artık alınmaması gereken bir kusur ama kusur değil demek ahmaklıktır. Afedersin pipinle doğmuşsun ama kullanmaya müsait değil sistem, e bunu kıvırmanın manası yok kusur işte. Da işte anlatmak mümkün değil. İki ideoloji kavga ederken zaten araya girmek de faydalı değil, iki taraf da inada bindirmiş. Olan bizim gibi kendi yoluna bakan insanların popüler kültürden aldığı keyfe oluyor.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @alipektas: "...Eşcinsellere büyük nefret var toplumlarda..." sebebi diğer benzer konulardan farklı değil. Normal bakamadıkları için tüm bunlar ama "normal" bakmayı "telkin" edebilecek içerikler üretmeleri gerekirken, "aşk meşk" ve bilmem ne ile "telkin" vermeye çalışıyorlar. Adamın derdi aşk meşkten değil, normal vatandaş gibi davranılmamasından kaynaklanıyor. Tabi ki tek taraflı değil bu olay, onların da dikkat etmesi gereken şeyler de var.

  • Erdem Özkır @erdemozkir

   @alipektas Çok haklısın , zaten eşcinsel bir birey ya bende pipi var bunu sokacak yer sadece kadında , erkekteki dışkı boşaltımına yarıyor üreme organı değil diye düşünse bitecek iş 🙂 ben sadece kötü insanlardan nefret ederim eşcinsellerden asla etmem , yardıma ihtiyaçları var, el uzatmamız lazım yoksa fuhuş batağına düşüyorlar, kimse bir eşcinsel garsonun yemek sunmasını istemiyor maalesef , biz itiyoruz onları batağa. Ama iki saç sakal birbirine karışmış amcanın saatlerce öpüşmesini , izlemeyi çok istediğim bir zombi dizisinde görmemek de benim hakkım

 • Alper Demirci @aademirci

  Bence ortada büyük oyun filan yok. Olay tamamen dördüncü gücü ele geçirenin uyguladığı hegemonyadan ibaret. @ronniejamesdio'nun dediği gibi bu konularda sonradan olma diye bişey söz konusu değil, içinde varsa anca sonradan keşfeder.

  • Erdem Özkır @erdemozkir

   Hocam inananlar için Allah herşeyi çift yaratmıştır, Sekülerler için tür'ün devamlılığı gereğince canlılar bir dişi bir erkek olmalıdırlar yoksa üreyemezler , nesilleri tükenir , 3 .bir tür değildir bu , iki türden birinin kendi türü gibi hissetmesi ve davranmasıdır ve canlılığın devamı için sakıncalıdır. Dolayısıyla ister dindar ol ister bir bilim insanı eşcinsellik tüm türler için zararlıdır.

   Ben sizin aksinize , hetero bir bireyin zihinsel telkinle ve şüpheyle eşcinselliğe yönelebileceğini düşünüyorum. Veya bir birey hetero gibi davranıp türünün devamlılığını sağlıyorsa , evli çocuklu bir baba ise , senin bahsettiğin keşif ile yolundan sapabilir , her halikarda bu yayınlar zararlıdır

  • Alper Demirci @aademirci

   @erdemozkir Eşcinsellere yönelik eleştirilerim çoktur fakat bu söyledikleriniz de ilerici bir düşünce değil açık söyleyeyim. Ne desem ikna edemeyeceğim, o yüzden tartışmakla zaman harcamayalım 🙂 İyi günler…

 • liara @liara

  Bana iki erkeğin sevişmesi tamamen estetikten uzak olduğu için sevmiyorum. İki kadın sevişseydi mesela izlerdim yani. Ama bu bölümde full sardım. Part II'de Abby Owe sevişmesini bile izlemedim, abby her ne kadar kadın olsa da göğüssüz maskülen bi karakter olduğu için izlemesi zevksiz bişey. Dolayısıyla bir avuç insanı mutlu edecekler diye çoğunluğu görmezden geliyorlarsa da yapacak bişey yok.

 • Ibrahim Yilmaz @oddibo

  O bakışlar o süzüşler seni baştan çıkarabilir mi? cevabının hayır olduğunu varsayarsak tamamen heteroseksüel olan birini de başka bir erkek ne yaparsa yapsın baştan çıkaramaz.

 • Hasan Kusdil @hasan-kusdil

  toplumların felaket sebebidir bu, örnek: Lut Kavmi

 • Barış Ataç @barisatac

  Bütün yazınız abartma sanatının çok iyi bir örneği olmuş. Belki de haklı olduğunuz bir konuda tepki toplayabilirsiniz. Bence abartmadan basit şekilde yazsaydınız çok daha etkili olurdu.
  Konuya gelince, beni ilgilendirmez. Ancak bu konuda hoşgörülü biriysem babam yapsa çocuğum yapsa hoşgörülü olurum. Çünkü cümlenin ön şartı benim hoşgörülü olmam. Fikrimi adamına göre değiştirirsem o zaman benim tabirimle "şerefsiz" olurum.

 • Cowboys @cowboys

  eşcinselliği ve diğer yönelimlerin varlığını yok sayarak yasaklayarak bu kişilere baskı ve şiddete zemin hazırladığınızı anlayın artık sizin fıtrat dediğiniz ne ise size ait ve sadece sizi bağlar

  • revenge @revenge

   Yaratılışın bile eşcinsel olmanı yasaklıyor. Bir penis, bir kıç deliği, bayanda bir vajina bir kıç deliği ve idrar kanalı.

   Erkek erkeğe birliktelikle nerenizden çocuk yapmak için çabalayacaksınız? Nerenizden olmayan rahminizle çocuk büyütüp, o çocuğu çıkartacaksınız.

   Açıkça insan nufusunu yok etmek ve aile yapısını, insan ahlakını bozmak için gözümüze sokulan bir sapkınlık.

   eşcinsellik size göre hoş gelebilir. Siz de eşcinsel olabilirsiniz.

   Ama, ben ne size, ne de eşcinsellere saygı duyuyorum. Onların insan olduğunu ve bu saçma durumdan kurtulmaları için tedavi edilmeleri gerektiğini düşünüyorum.

   İnsanda olmayanı, insandan beklemek tek kelimeyle akılsızlıktır.

  • Erdem Özkır @erdemozkir

   Ben kesinlikle baskı ve şiddet taraftarı değilim olayı çarptırmayın hatta bu durumu yazımda belirttim bile. Ben özendirilmesine, güzellenmesine karşıyım. İnançlıysanız Allah'ın ,değilseniz Doğa'nın bir dişi ve bir erkek olarak tüm canlıları yaratmasını görmezden gelmeniz düpedüz sapkınlıktır.

  • Hasan Kusdil @hasan-kusdil

   @erdemozkir avrupa da, bebek bezinden çok totoş bezi satılmaya başlamış :/ işte bunlar bu sapkınlığın neticeleri bunlar beyler, tehlike çok büyük çok.. şeytan her köşe başını tutmuş ve gençlerimiz maalesef bu tuzaklara düşüyorlar.

  • Cowboys @cowboys

   @revenge siz nasıl olmak istiyorsan olun ama olduğunuz diğerilerine dikte etmeye hakkınız yok verdiğiniz örneklerde cocukça ve başta belirttiğim gibi nefret yayan aşağılayıcı sözcüklerle dolu bende burada sizin gibi sözüklerle sizin inancınızı aşağılayan bir cevap verebilirim ama vermiyorum çünkü görüşünüzü belirtme özgürlüğünüze saygı duyuyorum ve sizi diğer özgürlüklerede saygı göstermeye davet ediyorum.

  • revenge @revenge

   @cowboys Fıtrata, yaratılışa aykırı ve insanların ahlakını bozmak için bilinçli şekilde insanların gözüne sokulan bir duruma saygı duyamam. Onu destekleyenlere hiç saygı duymam. Onlar benim için düşmandır. Eşcinsel olanlara da tedavi yolu vardır. Onlara da tedavi öneririm. Onlara düşman gözüyle bakmam. Onlar hastadır. Grip hastalarını düşman mı sayıyoruz?

   Pisikolojik bir hastalık. Hormonal yönü de var. Tedavi edilmeli.

   Bazıları özenerek eşcinsel oluyor.

   Her dizi, her filim ve her yerde eşcinsellik güzellemesi yapılırken, kimse gelip, bana bunun mağsum bir eylem olduğunu söylemesin.

   burada mevzu inanmak ya da aksi değil. Hastalık ve sağlık.

  • Cowboys @cowboys

   @revenge umarım kendiniz eğitirsiniz

  • revenge @revenge

   @cowboys Sizinkiler bizim gençlerimizi çemberimsi, top yapmak için yeterince eğitim yapıyor. Merak etmeyin.

   Böyle bir oyunun dizisinde bile topları gördük ya, daha ne isteriz?
   SJW olmak da ayrı yetenek. Algı kasma ustalığı ve hümanizm naraları. Gereksiz çaba. Boş insanlar.

  • Cowboys @cowboys

   @revenge cehaleti seçmene saygı duyabilirim ama komplo teorileri ile bezeli küçük dünyanla herkezi yargılamak en ufak tabiri ile hadsizlik saygı duyulacak bir yanı yok

  • revenge @revenge

   @cowboys Cehaleti seçen sensin. Madem böyle bir şey yok. Aç dizileri ve filmleri. Son 10 yılda yapılanların kaçında eşcinseller ve zenciler yok. Söyle.

   Özellikle eşcinseller her media organında önümüze getiriliyor.

   Cehaleti seçmeme elbet saygı duyardın. Seçmiş olsaydım. Çünkü, cehaleti seçen bir kişi olarak yazmışsın.

   Küçük dünya işine gelince. Dünyan madem büyük. Bu kadar olan saçmalıkları görmemiş olman, senin dünyanın büyük değil. Aksine benim dünyamın kat ve kat altında küçük olduğunu gösterir.

  • Cowboys @cowboys

   @revenge neyi tartıştığını bile unutacakkadar kör olmuşsun şimdi düşünüyorumda korkunda haklı olabilirsin senin bilinç seviyesinde bir kişi için filme eşcinsellik görmek taklit edilmesi gereken bir şey olarak algılanabilir fıtratta kayabilir aman dikkat et

  • revenge @revenge

   @cowboys Bu dizide eşcinselliğin olması gerçekten müthiş bir yeniliktir. sizin için olmazsa olmazdır .Madem bu eşcinselleri çok seviyorsun. Kendi evine bir tane eşcinsel çift al. Evinde karın ve çocuklarınla birlikte yaptıkları gariplikleri ailene anlatırsın. Ahlakları bozulmazsa ya da çocuklarından birisinin psikolojisi bozulmazsa tabi.

   ne konuda konuştuğunu anlamayan sensin.

   Boş bir konu. Eşcinsellik hastalık ya da özentiliktir.
   Hasta olanlar tedavi edilebilir. Özenti olanlara çare ise pisikolojik tedavi.

   Dünya eşcinsellerle dolsun. Sonra insanlık diye bir şey kalmasın.

 • Nakahella @nakah

  Normalde eşcinsellik falan hiç umurumda olmaz kim ne yaşarsa yaşasın derim ama böyle saçmalıklar izleyince canım sıkılıyor. Tüm dünya mantarlı zombi görme heyecanıyla diziyi izliyor, adamlar 1 saatlik gay ilişki güzellemesi izlettiler herkese. Bu dayatmadır.