Kurutma makinesi alacağım da ısı pompalı ve uygun fiyatlı olsun dedim eleye eleye ikisi arasında kaldım.
Hangisini alayım diye buraya da bir sorayım dedim.
Daewoo kore markası vestel üretimi garantisi servis VS hepsi vestel yapıyor. Hoover bilmiyorum çok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  hocam beyaz eşyada servislerin ustaların çogu uygun fiyatlı ürün alımlarımda arçelik-beko grubunu alın diye önerdi ben sordugumda vestel grubundan pahalı bosch sıemens grubundan ucuz ama yedek parça onarım hizmetleri satış sonrası destek dayanım ve üretim kalitesi vs daha iyi imiş

 • Fatih @fatihy

  Ben hoover bulaşık makinesi aldım. Servisi anlaşmalı beyaz eşya firmaları bakıyor. Bulunduğum yerdeki servis pek hoşuma gitmedi. Garanti icin mutlaka garanti kağıdı vs soruyorlar servis icin, Vestel ise her sey dijital, servis ağı çok geniş. Bir daha hoover alır miyim emin değilim, bulaşık makinesi hiç sorun çıkarmaz ise o zaman olur. Eve aldığım Vestel klima daha ilk ayında kızılötesi Alicisi bozuldu. Tamiri icin uzunca bekledim ve servis boşuna anakart değiştirdi vs vs süreç uzadı.

 • ofis @ofis

  Adem Helvacı, Hoover mühendislik olarak iyi ama servis işi olmayınca mühendislik tek başına olmuyor gibisinden bir şey demişti.

 • KeLBoY @kelboy

  Arkadaşlar, senelerdir bu beyaz eşya mevzularını ve sorunları konuşuyoruz.. Ben doğdum doğalı, seksenli yıllardan beri hem evlerimizde hem dükkanlarımızda vs bir sürü marka ve model makine kullandık.. Ben bunca senedir, şu marka sorunsuzdur, bu marka kötüdür, şu marka harikadır vs diyemedim.. Son 10 senedir Sİemens, Bosch, Vestel, Arçelik, Altus, Regal ve bir sürü markadan makineler aldım, bazıları sorunsuz, bazıları sonradan sorun çıkardı vs.. Örneğin, bir evime geçen sene Hoover kurutmalı çamaşır makinesi aldım, ilk 1 ay içinde 2 sefer sensör arızası verdi ama servis eve gelip sorunsuz bi şekilde sensörleri değiştirdi ve şu an makine harika çalışıyor.. Başka bi eve 500 litrelik Altus buzdolabı ve 4 sene ek garanti aldım, sorunsuz kullanıyorum, Hotpoint kurutmalı çamaşır makinem var, 5 senedir sorunsuz.. Geçen günlerde yine hoover makine aldım, gelmesini bekliyorum.. Yani artık çoğu markanın ürünleri ve üretim aşaması birbirine benziyor, kesemize uygun makineleri almamız gerekiyo diye düşünüyorum..